Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhaba tekrardan. Düzelmeyen dışkı konusunun sahibiyim. Henüz herhangi bir ilaç tedavisine başlamadım. Mikostatini aldım ama daha vermedim. Dün yumurta, havuç, etimek ve orodigestle mama hazırladım verdim kuşlara. Dışkılar felaket durumda şu anda. Erkeğin dışkısında 2 aydır yem yoktu. Dün gece boyunca yemli dışkılamış. Dişi felaket ishal. Ne yapacağımı şaşırdım. Hareketleri normal şu anda ama dışkılar berbat. Lütfen yardımcı olun. İçinde yem olanlar erkeğin dışkıları. Diğerleri dişinin . Dişinin dışkısı etrafında çok su bırakıyor @Ümit T. @Doğanay Y.

Ekli dosyalar

• 8B4E80CE-7AF8-4FB4-AAAC-E852CF67768C.jpeg
    8B4E80CE-7AF8-4FB4-AAAC-E852CF67768C.jpeg
    113.5 KB · Görüntüleme: 11
  • E3ED0752-03C5-42C4-B090-85D2E9B60D93.jpeg
    E3ED0752-03C5-42C4-B090-85D2E9B60D93.jpeg
    86 KB · Görüntüleme: 11
  • 64E83BA0-B84C-4C54-B4FF-8E7B1AC7A3A5.jpeg
    64E83BA0-B84C-4C54-B4FF-8E7B1AC7A3A5.jpeg
    92.8 KB · Görüntüleme: 11
  • 17ECCF9F-BA30-4637-B503-11854A491DCA.jpeg
    17ECCF9F-BA30-4637-B503-11854A491DCA.jpeg
    112.3 KB · Görüntüleme: 11
Doz aşımı değil de üst üste 3 gün kullandım 2 gün suda 1 gün de mamada. Mamadan sonra oldu bu yemli dışkılama durumu. Yaklaşık 2 aydır hiç yemli dışkılama yapmamıştı erkek. Bizim tedavi geçmişimiz çok uzun. İlk başlarda sadece dişide sıkıntı vardı. Sonra erkekte tek tük yemli dışkı oluyordu. Değişik tedaviler sonrası erkekte hiç sorun kalmadı. Dişinin de yeşil izli dışkılama sorunu vardı. Mikostatin önerdi burada gittiğim veteriner. İlacı aldım daha başlamadım bile. Dün mama yesinler ağız tadıyla öyle başlayım dedim. Ben urfada yaşıyorum ne yazık ki. İzmire gitmemin imkanı yok :(
Ben de yolladım Bursa’dan.Yardımcı olurum yollamayı düşünürseniz.En azından nokta atışı ilaç kullanmış olursunuz.

Oyla 0
Ben de yolladım Bursa’dan.Yardımcı olurum yollamayı düşünürseniz.En azından nokta atışı ilaç kullanmış olursunuz.
Nasıl gönderiyorsunuz peki? Dışkı kurumuyor mu gidene kadar? Siz de tecrübe etmişsiniz. Güvenilir insanlar mı? Bu devirde insanlara güvenmek çok zor ne yazık ki :( İyileşti mi kuşunuz? Çok soru sordum galiba ard arda:)

Oyla 0
Nasıl gönderiyorsunuz peki? Dışkı kurumuyor mu gidene kadar? Siz de tecrübe etmişsiniz. Güvenilir insanlar mı? Bu devirde insanlara güvenmek çok zor ne yazık ki :( İyileşti mi kuşunuz? Çok soru sordum galiba ard arda:)
Olur mu ne demek,hayır denilen şekilde yollayınca kurumuyor.Ömer bey çok yardımsever ve işinin ehli bir insan merak etmeyin.Evet tedavimiz bitti ve normale döndük şükür.

Oyla 0
Olur mu ne demek,hayır denilen şekilde yollayınca kurumuyor.Ömer bey çok yardımsever ve işinin ehli bir insan merak etmeyin.Evet tedavimiz bitti ve normale döndük şükür.
Adınıza sevindim darısı başımıza inşallah. Peki ücreti ne kadar? Çeşitli forumlarda araştırmalar yaparken denk gelmiştim izmirde bir kliniğe. 1000 tl gibi fiyatlar gördüm

Oyla 0
Adınıza sevindim darısı başımıza inşallah. Peki ücreti ne kadar? Çeşitli forumlarda araştırmalar yaparken denk gelmiştim izmirde bir kliniğe. 1000 tl gibi fiyatlar gördüm
Hayır o kadar değil.Size özelden süreci yazarım isterseniz.Biz çok daha az bir rakam ödedik.Bir de ilaç yolladı onun ödemesini yaptık o kadar.

Oyla 0
Doz aşımı değil de üst üste 3 gün kullandım 2 gün suda 1 gün de mamada. Mamadan sonra oldu bu yemli dışkılama durumu. Yaklaşık 2 aydır hiç yemli dışkılama yapmamıştı erkek. Bizim tedavi geçmişimiz çok uzun. İlk başlarda sadece dişide sıkıntı vardı. Sonra erkekte tek tük yemli dışkı oluyordu. Değişik tedaviler sonrası erkekte hiç sorun kalmadı. Dişinin de yeşil izli dışkılama sorunu vardı. Mikostatin önerdi burada gittiğim veteriner. İlacı aldım daha başlamadım bile. Dün mama yesinler ağız tadıyla öyle başlayım dedim. Ben urfada yaşıyorum ne yazık ki. İzmire gitmemin imkanı yok :(
Ben de Gaziantepte yaşıyorum kargoyla gönderdim.Eğer göndermek isterseniz özelden yazın süreci anlatayım

Oyla 0
ozm veterinerlik klinik hizmeti vermiyor, sadece laboratuvar, bu nedenle fiyatlar makul. insanların kan tahlilini yapan mikrobiyoloji laboratuvarı gibi. sahibi doktora dereceli veteriner hekim, alanında çok tecrübeli

Oyla 0
ozm veterinerlik klinik hizmeti vermiyor, sadece laboratuvar, bu nedenle fiyatlar makul. insanların kan tahlilini yapan mikrobiyoloji laboratuvarı gibi. sahibi doktora dereceli veteriner hekim, alanında çok tecrübeli
Evet sağolsun özelden yazan arkadaşlar açıkladılar bana süreci. En kısa zamanda arayacağım veterineri. Dışkıları toplama gönderme tahlil derken süreç uzayacak gibi. İnşallah bu süreçte başlarına bir şey gelmez

Oyla 0
Fizyolojik serum alın birde steril bir kap bulun tercihen dışkı kabı, hastaneden alabilirsiniz. Yine steril olması sebebiyle pamuk alın veya makyaj pamuğu.

Oyla 0
Anladım teşekkür ederim. Sizce erkekteki bu anormal yemli dışkılama probiyotik yüzünden olabilir mi? Yani fazla verdiğim için
Zannetmiyorum. Megabakteri düşünülebilir ya da sindirim sorunu yaratan başka bir durum var. Yeminiz taze mi? Kuş kumu var mı?

Oyla 0
Zannetmiyorum. Megabakteri düşünülebilir ya da sindirim sorunu yaratan başka bir durum var. Yeminiz taze mi? Kuş kumu var mı?
Yemim taze gardenmix pembe şeritli kullanıyorum. Sadece içine kattığım aspuru petshoptan aldım açık olarak. İyi bir aspur markası önerirseniz onu da alabilirim pakette.Kapalı paket bulamadım çünkü. Kumum da var. Grit kum kullanıyorum daha önce önerdiğiniz gibi. Yemli dışkı dünkü mamadan sonra olduğu için probiyotiğin fazla kullanımımdan olabileceğini düşündüm.

Son düzenleme:
Oyla 0
Oyla 0