Eğitim soruları :D

ExcaliBOR

Forum Sakini
Merhaba.Kuşum bazen sevmeme izin veriyor elimden yemek yiyor.Bu sevmeye izin verdiği zamanlarda elimi tünek gibi tutup yavaş yavaş kuvveti artırarak bastırıyorum ve elime geliyor ancak direk inecek yer arıyor ve inince de ses çıkarıp elimi ısırmaya çalışıyor gerçi elimi tutsa bile çok hafif ısırıyor da o ayrı konu.Bunun nedeni nedir acaba nasıl normale döndürebilirim ?

Merhaba.Kuşum bazen sevmeme izin veriyor elimden yemek yiyor.Bu sevmeye izin verdiği zamanlarda elimi tünek gibi tutup yavaş yavaş kuvveti artırarak bastırıyorum ve elime geliyor ancak direk inecek yer arıyor ve inince de ses çıkarıp elimi ısırmaya çalışıyor gerçi elimi tutsa bile çok hafif ısırıyor da o ayrı konu.Bunun nedeni nedir acaba nasıl normale döndürebilirim ?
Normali zaten sizden uzak durup kaçması ya da yakınlaştığınız da ısırması. Bu konuyu unutmamanız gerek öncelikle. Sizin onu evcilleştirmeye çalışmanız ya da sizin istediğiniz şekil de hareket etmesini istediğiniz şey anormal olan.
.
İstediğiniz şeyi gerçekleştirebilmeniz için size söylenen şeyi tatbik etmeniz gerekli. Dostunuza zaman tanımalısınız. Bu zaman kavramı öznel bir durumdur, kimisin de 1 hafta kimisin de 1 ay olabilir.
.
Kuşunuzu evinize yeni getirmişseniz, zaten onun ortama alışma süreci en az ortalama1 haftadır. Ortama güven besledikten sonra size odaklanabilir.
.
Sizden korkmamasını sağlamak için forum da birçok konu vardır...

Aşağı da ki link bölümün de aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.

Durum şudur ki, onu kendinize istediğiniz gibi alıştırabilmeniz için yönergeleri dikkatlice tatbik etmelisiniz. Ve sabırsız olmamalısınız, kısa bi zaman alabileceği gibi uzun bir zaman da alabilir size alışma süreci.

Son düzenleme:
Oyla 0