iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Eheim Professional 4+250 Dış Filtre

Rüştü Okumuş

Çevirmen
Katılım
1 May 2020
Mesajlar
487
Puanları
168
Yaş
28
Konum
denizli
Yıllardan beri tüm akvaristlere şu cümleyi söylerim; " herşeyden önce ekipmanların sağlam olsun". Çünkü siz ekipmanları kaliteli seçmezseniz ya akvaryumdaki görevini tam anlamıyla yerine getiremez ya da sizi olmadık yerde yarı yolda bırakır. Akvarist olmaktaki mesele akvaryumunun olması ya da güzel balıklarının olması değil. Sizin herşeyden önce kaliteli, görevini iyi yapan ekipmanlara ihtiyacınız var. Gerek ısıtıcı, gerek iç filtre, gerek hava motoru vb. İşte "Eheim" bu alanın en iyilerindendir. Alman menşeili bu marka bugüne kadar ürünleriyle akvaristleri yarı yolda bıraktığı pek görülmemiştir. Bugünde sizlere Eheim Professional 4+250 dış filtreyi tanıtacağım.images (59).jpegimages (60).jpeg

3 sepetten oluşan dış filtre 900l/h debilidir. Yani 1 saatte 900 litre suyu devir daim yapabiliyor. Tabi bu durum filtrenizdeki medyaların kir oranları, hortumlarınızın şekilleri vb gibi durumlarda düşebiliyor. 180-250 litre arası akvaryumlarınız için idealdir. Sepetlerinde kendi orjinal filtre medyalarıyla gelmektedir.

İlk sepette Eheim Mech Pro ( filtreye suyun ilk giriş yeri, kaba pislikleri tutması için )
eheim-mechpro-1l-89336-en.jpg
2.sepette ( orta kısım ) Eheim Substrat Pro ( bugüne kadar yararlı bakterilen en çok tutunma alanı kanıtlanmış biyolojik filtre malzemesi )

ozel-paket-eheim-ehfi-substrat-pro-1lt-7520-600x600.jpg
Son sepettede suyu küçük partiküllerden ayırıp cam gibi berrak olması için kendi orjinal elyafı var.
Xtender butonundan bahsetmek istiyorum. Filtrenizi uzun süre temizlemediğinizde su debisi düşecektir ve Xtender'la suyun giriş yönünü değiştirdiğinizde debi tekrar yükseleceltir.
IMG_20160414_131033.jpg

Akvaryumunuzda hem fiziksel filtreleme hem de biyolojik filtreleme yapıyor. Son sepete ekleyeceğiniz zeolit ya da aktif karbonla kimyasal filtrelemede yapabilirsiniz. Ben uzunca süre kullandım. En küçük bir ses ya da arızaya rastlamadım ömürlük bir ürün olarak görebilirsiniz ve tavsiye ederim. Pro 4+250 ve 4+350 modellerinin ısıtıcılı olanlarıda mevcut.
 
Üst Alt