Ele alıştırmak için değişik bir yöntem

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kuzey 57
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bana kalırsa canice bir yöntem. Çünkü kuş oradan çıkmanın tek yolunun sizin elinize konması olduğunu düşünüp çırpınmayı bırakıyor. Bu duruma da psikolojide öğrenilmiş çaresizlik deniyor.
Bu taktik genwlde sultan papağanlarda işe yarar.

Muhabbet kuşu için kovalama taktiki iyidiir. Bu yaptınız onu korkudan öldürebilir.

Bana kalırsa canice bir yöntem. Çünkü kuş oradan çıkmanın tek yolunun sizin elinize konması olduğunu düşünüp çırpınmayı bırakıyor. Bu duruma da psikolojide öğrenilmiş çaresizlik deniyor.
Canice mi? Kuşa herhangi bir acı veyahut işkence söz konusu değil. Oradan çıkmanın tek yolu elinize konması demişsin. İşte bu yüzden bu yöntem kuşu ele alıştırmak için kullanılıyor ya.. Lütfen tepkini bu yöntemi uygulayanlara değil, kuşu alıştırmak için küçücük kuşun kanatlarını kesen insan adaylarına göster..

Bence hiçde canice değil,gırtlağına yapışmadım canım kuşumun.
Gören de sirklere hayvan yetiştiriyorum sanacak.
O zaman kafeste de tutmayalım kuşları.

Kovalam kafes içinde hergün yarım saat bir saat elinizle nazikçe kovalamadır kuş elden kaçmaktan yorulur ve artık ondan zarar gelmeyeceni anlar.

Ben bunu deneyimşedim ve başarılı oldum.

Canice mi? Kuşa herhangi bir acı veyahut işkence söz konusu değil. Oradan çıkmanın tek yolu elinize konması demişsin. İşte bu yüzden bu yöntem kuşu ele alıştırmak için kullanılıyor ya.. Lütfen tepkini bu yöntemi uygulayanlara değil, kuşu alıştırmak için küçücük kuşun kanatlarını kesen insan adaylarına göster..
Bu sultan papanı için iyidir çünkü perde içinde kanat açamaz. Ama muhabbet kuşalır kandını açabilir.

Kovalam kafes içinde hergün yarım saat bir saat elinizle nazikçe kovalamadır kuş elden kaçmaktan yorulur ve artık ondan zarar gelmeyeceni anlar.

Ben bunu deneyimşedim ve başarılı oldum.
Bu işlem kuşu korkudan "öldürmez mi"?
Düşün sene koca bi el senin peşinde.
Ve sonunda konuyosun o ele " öğrenilmiş çaresizlik" miydi o.?

Bu yöntem iyi yanlız biraz daha nazik olunmalı. Tabi sürü psikolojisi yöntemiylede eğitebilirsiniz

Bu sultan papanı için iyidir çünkü perde içinde kanat açamaz. Ama muhabbet kuşalır kandını açabilir.
Farketmez ki. Dediğin gibi bir durum varsa bile; Sultan 1 saatte alışacaksa, muhabbet kuşu 2 saatte alışır, gibi bir sonuç ortaya çıkıyor:) Her ikisi için de bir acı söz konusu değil. Sadece muhabbet kuşu daha rahat hareket edeceği için biraz daha uğraştırıcı olabilir belki..

Yorumuma bu kadar tepki göstermenize gerek yoktu, zaten cümleye " Bence " diyerek başladım.

Farketmez ki. Dediğin gibi bir durum varsa bile; Sultan 1 saatte alışacaksa, muhabbet kuşu 2 saatte alışır, gibi bir sonuç ortaya çıkıyor:) Her ikisi için de bir acı söz konusu değil. Sadece muhabbet kuşu daha rahat hareket edeceği için biraz daha uğraştırıcı olabilir belki..
Size bişey söyleyeyim mi?
Tek tehlike ayağı tüle takılabilir.
Onuda dikkat ederek çözebilirsiniz.

Kuzey sen kuşuna kötü bişe yapmak istemezsin.bence bu yöntemi kullan. Dier kuşun evcilse onu eline al. Eğitmeye çalıştın kuş zaten gelir.

2. Yöntem kuşun biri dışarı sal biri kafeste kalsın. Elini kefesin yanında tut içerdeki kuşu korkutmayacak şekilde dier kuş eşinin yanı gitmek isticek ve istesemese elinin yananı gelcek

Bu yöntemi fazla tavsiye etmiyorum herzaman işe yarımıyor