Elif Gürcü Aydemir

Elif Gürcü Aydemir

iyikus.com Üyesi
Benim kuşum fazla kusuyor parmağıma alayım dedim kustu sonra birdaha kustu. Tüyleri fazla kabardı. Ve aşırı derecede titriyor ne yapılmalı.

Şuan işteyim ama beyaz renkte kustu. İşe gitmeden önce tirtir titriyor ve sürekli gözlerini kapatım boynunu arkaya çeviriyor. Bunu nedeni nedir?
Oyy, kıyamam ben ona. Gözlerini kapatıp boynunu arkaya çevirmesi uyuma hareketidir. Yani kuşunuz bu hareketi yaparak uyuyor. Bütün muhabbetler bu şekilde uyur sıkıntı yok ancak sürekli uyuma hastalık belirtisidir. Titreme de ilerlemiş hastalık belirtisidir. Kusma zaten kötü bir durum. Kuşunuz üşütmüş de olabilir koksidiyoz da olabilir. Dışkı fotoğrafı lazım maalesef. İşten gelince dışkı fotoğrafı atın, ona göre teşhis koyalım.

Oyla 0
Bunun gibi ama ben enfeksiyon kaptı diye düşünüyorum. Sizce

Kuşum dişi kocası yok ama hasta olduktan sonra sürekli kafesin alt kısmında bekliyor.

Oyla 0
Kuşunuzu veterinere götürmelisiniz. İyi görünmüyor üstte ki dışkılar gibiyse.
Tabanda zaman geçiren kuşlar ağır hastalardır.

Oyla 0
Yem yemiyor muhtemelen. Öncelikle yem yediğinden emin olmalı, yemiyorsa elle besleme maması hazırlayıp beslemelisiniz. Ortam ısısını arttırmalısınız. İlaç öneremem tedavi edilmedi için :( Dışkısı ileri seviye ishal.

Oyla 0