Elle besleme maması

aysenurk

Forum Sakini
Sizlerin önerisiyle birlikte alta koyduğum resimdeki elle besleme mamasını aldım. Kuşum 1 yıl 3 aylık. Bu mamayı ona günde kaç kez, ne sıklıkla vermeliyim? Normal yemi kafesinde durmalı mı? Ayrıca aparatı maalesef alamadım insülin iğnesinin şırıngasıyla versem sorun olur mu? Öyle yer mi yoksa direkt kursağa mı vermem gerekecek? Onun aparatı da çok pahalı... Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun gerçekten cebimde beş kuruş para kalmadı neredeyse lütfen ekonomik çözümler...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220403_191035.jpg
    Screenshot_20220403_191035.jpg
    145.4 KB · Görüntüleme: 1

aysenurk

Forum Sakini
Sizlerin önerisiyle birlikte alta koyduğum resimdeki elle besleme mamasını aldım. Kuşum 1 yıl 3 aylık. Bu mamayı ona günde kaç kez, ne sıklıkla vermeliyim? Normal yemi kafesinde durmalı mı? Ayrıca aparatı maalesef alamadım insülin iğnesinin şırıngasıyla versem sorun olur mu? Öyle yer mi yoksa direkt kursağa mı vermem gerekecek? Onun aparatı da çok pahalı... Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun gerçekten cebimde beş kuruş para kalmadı neredeyse lütfen ekonomik çözümler...
@Melike Gül @Misafir25 @Doğanay Y.

Hobici

Forum Sakini
@aysenurk Hanım şırıngaylada olur hatta çay kaşığıylada olur. Videoları izleyiniz. Zor birşey değil inanın. Kuşu elinizde tutunuz yada göğsünüze yaslayınız. Gagadan içeri bişey sokmanıza gerek yok (sonta ile besleme yapmıyorsunuz o farklı birşey) gaga kısmına bile dökseniz yiyecektir gagasını açtıkça yemi yediriniz. Yazıyla nasıl anlatılır bilemiyorum. Videoları izleyiniz. Pekmezli yada ballı elektrolit veriniz öncelikle. Hocalarda yazacaktır.
....

Melike Gül 

Yönetici
Moderatör
Tabiki de olur. Önemli olan beslenmesi zaten. şırıngayla bile beslenebiliyorsa insülin enjektörlüyle neden beslenmesin ki. Aparatı bunu daha kolay yapmamızı sağlıyor. Daha önce insülin enjektörlüyle beslemedim ama iğnesini çıkartırsanız ağızdan verebilirsiniz bence. Ayrıca besleme yaptıktan sonra yemini kafesten çıkarmanıza gerek yok. Kalması daha iyi Hatta. Belki kendine gelirse dal darıdan tırtıklamaya yada yeminden yemeye başlar. Bununla ilgili diğer gönderinizde birkaç video eklemiştim onları da dikkatlice izleyip uygularsanız elle besleme sorun olmaz bence.
Durumunuza çare olmaz ama az da olsa toparlatır belki bitki çayları. Kekik yada başka bir bitkinin çayını yapabilirsiniz Belki az da olsa iştahı açılır Bunun dışında aklıma birşey gelmiyor?
Ayrıca kuşun beslenmesi çok çok önemli. Kuşu kesinlikle beslemeniz lazım Elle besleme yapmaya çalışmışsınız, olmamış ama bence tekrar denemelisiniz. Belki yakınlarda ki bir petshopçu bile yapabilir. Çünkü bilince çok zor bir şeyi yok. Sadece yemek borusuna doğru mamayı sıkmanız lazım(Soluk borusuna sıkmamalısınız). bu videoda yemek borusuyla soluk borusunun ayrımını çok güzel göstermiş.

YouTube’dan bulduğum diğer videolar da bunlar. belki sizde yapabilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde beslenmezse iyileştiremeyiz.
Kuşlarda Elle Besleme Nasıl Olmalı?
Mamayı hazırladıktan sonra içine varsa probiyotik katarsanız daha iyi olur bence ama yoksa çok az kuru maya da katabilirsiniz.

Diğer konular hakkında bir bilgim yok maalesef. Bilgili arkadaşlar aktif olduklarında yazacaklardır. İnşallah iyileşir yavrucak ? ?

Son düzenleme:

aysenurk

Forum Sakini
EEl
@aysenurk Hanım şırıngaylada olur hatta çay kaşığıylada olur. Videoları izleyiniz. Zor birşey değil inanın. Kuşu elinizde tutunuz yada göğsünüze yaslayınız. Gagadan içeri bişey sokmanıza gerek yok (sonta ile besleme yapmıyorsunuz o farklı birşey) gaga kısmına bile dökseniz yiyecektir gagasını açtıkça yemi yediriniz. Yazıyla nasıl anlatılır bilemiyorum. Videoları izleyiniz. Pekmezli yada ballı elektrolit veriniz öncelikle. Hocalarda yazacaktır.
...
Elektrolit nedir nasıl yapılıyor

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi