Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar, fransız tüy hastalığı kuşlarim için en etkili B vitamini ne varsa alacağım. İnternetten aynı sitede 2 farklı satıcıdan bölünmüş BT amin forte aldım. İkiside maalesef farklı geldi... İkisinden biri sahte ürün. Bu yüzden daha garanti bir ilaç arıyorum hem aşırı pahalı olmayan hemde etkili bir ürün. B vitamini tavsiyelerizi bekliyorum.. (French molt tedavi tavsiyeleriniz varsa yardımcı olmanızı isterim)

Çözüm
Kaliteli b vitamini olarak Med Tollyamin Forte öneririm. Tam dolu suluğa (100 ml) 6-8 damla arası katılabilir. Tüy dönemlerinde haftada iki kez, normal zamanlarda ise iki haftada bir verebilirsiniz... Satıcı olarak da GR Pet Ürünleri'ni tercih edebilirsiniz.

Ayrıyeten:

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Kaliteli b vitamini olarak Med Tollyamin Forte öneririm. Tam dolu suluğa (100 ml) 6-8 damla arası katılabilir. Tüy dönemlerinde haftada iki kez, normal zamanlarda ise iki haftada bir verebilirsiniz... Satıcı olarak da GR Pet Ürünleri'ni tercih edebilirsiniz.

Ayrıyeten:

Çözüm

Bluefish

Forum Sakini

Ayrıyeten:
Taha Bey ben de ürünü gr pet üzerinden aldım ama kullanım olarak üzerinde 100 ml suluk=30 damla (1.5 ml) yazıyor? 🤔
Hangisini referans alalım?
Hata varsa satıcıyı uyaralım @grpet
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20220624_183204.jpg
    20220624_183204.jpg
    760.9 KB · Görüntüleme: 17

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Taha Bey ben de ürünü gr pet üzerinden aldım ama kullanım olarak üzerinde 100 ml suluk=30 damla (1.5 ml) yazıyor? 🤔
Teşekkürler.
Tollyamin forte güvercinler için üretilmiş bir ürün. Kuş fiziksel durumuna göre ayarlandiginda ortalama 8,10 damla yeterli geliyor. Bir sorun da ürünün kokusunun yoğun olması kuşları itiyor biraz. Haftanin 4 günü bile kullanilabilir özel zmaanlarda

Selcand

Forum Sakini
Tollyamin forte güvercinler için üretilmiş bir ürün. Kuş fiziksel durumuna göre ayarlandiginda ortalama 8,10 damla yeterli geliyor. Bir sorun da ürünün kokusunun yoğun olması kuşları itiyor biraz. Haftanin 4 günü bile kullanilabilir özel zmaanlarda
Ben kuşuma b12 dodex ampul kullanmıştım hatırlarsanız o da baya iyi gelmişti hatta artık uçabiliyor inşallah daha da uzayacak kanatları🥹🥹 zararı yoksa sizin de teyidinizle ben de onu önerebilirim

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Teşekkürler.
Barbaros Bey pek kabul etmese de söylediğim oranlar daha gerçekçidir.
Ben kuşuma b12 dodex ampul kullanmıştım hatırlarsanız o da baya iyi gelmişti hatta artık uçabiliyor inşallah daha da uzayacak kanatları🥹🥹 zararı yoksa sizin de teyidinizle ben de onu önerebilirim
Tabii ki :) deneyimlediğiniz, olumlu sonuç aldığınız ürünleri paylaşmanızda bir sakınca yok. Bende ek olarak birkaç şey söyleyeyim konuyla alakalı. Dodex'i, Bemiks ile kombinasyonlamanızı öneririm. Sadece siyanokobalamin yeterli gelmeyebiliyor. Bu sebepten dolayı da Bemiks ile onu destekliyoruz. Tam dolu suluğa 3 damla Bemiks, 2 damla da Dodex damlatıp kullanabilirsiniz.

Selcand

Forum Sakini

Tabii ki :) deneyimlediğiniz, olumlu sonuç aldığınız ürünleri paylaşmanızda bir sakınca yok. Bende ek olarak birkaç şey söyleyeyim konuyla alakalı. Dodex'i, Bemiks ile kombinasyonlamanızı öneririm. Sadece siyanokobalamin yeterli gelmeyebiliyor. Bu sebepten dolayı da Bemiks ile onu destekliyoruz. Tam dolu suluğa 3 damla Bemiks, 2 damla da Dodex damlatıp kullanabilirsiniz.
Dodexi bir litre suya bir ampül şeklinde önermişti veteriner oran olarak , bemiksi bilmiyorum daha etkili olursa öyle de deneyebilirim

Hobici

Forum Sakini

Ek olarak Tollyamin Forte kuş sağlıklı değilse fazlası ağır geliyor böyle birşey tecrübe ettik. 10 damla katmamıza rağmen. 4 5 damla kattığımızda ise pek ağır gelmedi. Bt Amin Forte de ise ağır gelmesi gibi bir durum olmadı. Hocaların dediği gibi 10 damlayı aşmasanız iyi olur...

grpet

iyikus.com Üyesi
Konuyu bizzat tollisana kafes kuşlarında kullanımını mail atarak sormuştum tekrar sordum
cevirisi

1 lt suya 15 ml haftada 2-3 gün verebilirsiniz diyor
daha sık kullanımlarda 9-10ml verebilirsiniz diyor

aslında verdiğim ölcü doğru 10 damla verilen ölçünün cok altında kalıyor ürünün işe yarayabilmesi icin verilen ölcüüde kullanmak daha doğrudur taktir sizin ister 10 damla ister 30 damla bu arada 30 damla 1,5ml eder 100 ml su için

Ayrıca Bt amin forte içinde rohnfried e de sormustum benzer bir cevap verdiler ki zaten bt amin fortenin küçük şişesi olan aminofit 'in de kullanımı 100 ml suya 1,5ml dir.

Screenshot_1.jpg

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Konuyu bizzat tollisana kafes kuşlarında kullanımını mail atarak sormuştum tekrar sordum
cevirisi

aslında verdiğim ölcü doğru 10 damla verilen ölçünün cok altında kalıyor ürünün işe yarayabilmesi icin verilen ölcüüde kullanmak daha doğrudur taktir sizin ister 10 damla ister 30 damla bu arada 30 damla 1,5ml eder 100 ml su için

Ayrıca Bt amin forte içinde rohnfried e de sormustum benzer bir cevap verdiler ki zaten bt amin fortenin küçük şişesi olan aminofit 'in de kullanımı 100 ml suya 1,5ml dir.

Ekli dosyayı görüntüle 24809
Teşekkür ederim belgeli paylaşım için :)
Bende bu oranda kullanmaktayım ki hep öyle öneriyordum. İyi oldu

Elraenn

Forum Sakini
cevirisi

Ekli dosyayı görüntüle 24809
Akarsid 100-200 gram bölünmüş ürün bittimi