Muhabbet Kuşları En İyi El Besleme Mamaları-Karşılaştırmaları

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Merhabalar arkadaşlar.Bugün sizler piyasadaki el besleme mamalarının karşılaştırmalarını yapacağım ve aralarında iyi olanları seçeceğiz.Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız ki umarım karşılaşmazsınız size yol gösterir.Umarım faydalı olur.Haydi geçelim.

1)Versele Laga NutriBird A21
İlk mamamız Versele Laga'nın A21 ürünü.En çok tercih edilen mamaların başında geliyor ve bence işini de gayet iyi yapıyor.Bu tür mamalar her ne kadar kursak sütü kadar etkili olamasa da ona en yakın içeriği yapmaya çalışıyorlar.Eğer bende bir el besleme maması kullanacak olsaydım ilk üçe kesinlikle yazardım diye düşünüyorum.İçeriğine de göz atalım isterseniz.
1609747599796.png

İçerik
Ekmek yapım ürünleri, bitkisel protein özleri, sıvı ve katı yağlar, bitkisel kökenli türevler, mineraller, çeşitli şekerler, mayalar, organik asitler, psyllium, mannan-oligosakkaritler (1000 mg / kg), lesitin

Analiz değerleri
Protein% 21
, Yağ içeriği% 9, Ham kül% 8.50, Ham fi bre% 1.50, Lizin% 1.25, Metionin% 0.54, Triptofan% 0.24% Treonin% 0.70, Kalsiyum% 1.15, Fosfor% 0.60, Sodyum% 0.40, Magnezyum% 0.14

Katkı / kg
Beslenme katkı maddeleri

A Vitamini 7200 IU, 3a160a β-karoten 4.35 mg, D3 Vitamini 1500 IU, E Vitamini 85 mg, K3 Vitamini 3 mg, B1 Vitamini 7.50 mg, B2 Vitamini 16 mg, Kalsiyum D-pantotenat 20 mg, Vitamin B6 6 mg, Vitamin B12 0.03 mg, C vitamini 60 mg, Niasin 80 mg, Folik asit 1.50 mg, Biyotin 0.28 mg, Kolin klorür 790 mg, 3b202 (iyot) 2 mg, E4 (bakır) 10 mg, 3b503 (manganez) 100 mg, 3b605 ( çinko) 95 mg, E8 (selenyum) 0.20 mg

2)Versele Laga NutriBird A19
İkinci mamamız da yine Versele Laga'nın A19 ürünü.Şahsen ben bu ürün yerine daha kalitelilerinin bulunabileceği düşüncesindeyim.Aşağıya eklediğim bazı ürünlerden(Handmix,Cropmilk,Nekton Babybird)bence daha kullanışlı ama buda çok kötü bir ürün değil.Lakin eğer imkanınız varsa belirttiğim ürünleri almanız daha iyi olacaktır.İçeriklerine de göz atalım.
1609747681501.png

İçerik
Ekmek yapım ürünleri, bitkisel protein özleri, sıvı ve katı yağlar, bitkisel kökenli türevler, mineraller, çeşitli şekerler, mayalar, organik asitler, psyllium, mannan-oligosakkaritler (1000 mg / kg), lesitin

Analiz değerleri
Protein %19 ,Yağ içeriği% 9, Ham kül% 8.50, Ham fi bre% 1.50, Lizin% 1.25, Metionin% 0.54, Triptofan% 0.24% Treonin% 0.70, Kalsiyum% 1.15, Fosfor% 0.60, Sodyum% 0.40, Magnezyum% 0.14

Katkı / kg
Beslenme katkı maddeleri

A Vitamini 7200 IU, 3a160a β-karoten 4.35 mg, D3 Vitamini 1500 IU, E Vitamini 85 mg, K3 Vitamini 3 mg, B1 Vitamini 7.50 mg, B2 Vitamini 16 mg, Kalsiyum D-pantotenat 20 mg, Vitamin B6 6 mg, Vitamin B12 0.03 mg, C vitamini 60 mg, Niasin 80 mg, Folik asit 1.50 mg, Biyotin 0.28 mg, Kolin klorür 790 mg, 3b202 (iyot) 2 mg, E4 (bakır) 10 mg, 3b503 (manganez) 100 mg, 3b605 ( çinko) 95 mg, E8 (selenyum) 0.20 mg

3)Versele Laga Orlux Handmix
Yine çok bilindik bir el besleme maması olan Handmix çoğu kişi tarafından tercih ediliyor ve öneriliyor.Eğer bende bir el besleme maması kullanacak olsaydım üst sıralara yazardım sanırım.
1609747808942.png

KOMPOZİSYON
Unlu mamuller, bitkisel protein özleri, sıvı ve katı yağlar, bitkisel kökenli türevler, mineraller, çeşitli şekerler, mayalar, organik asitler, pisilyum, mannan-oligosakkaritler, lesitin

ANALİTİK BİLEŞENLER
Protein% 21, Yağ içeriği% 9, Ham selüloz% 1,5, Ham kül% 8,5, Lizin% 1,25, Metiyonin% 0,54, Treonin% 0,70, Triptofan% 0,24, Kalsiyum% 1,15, Fosfor% 0,60, Sodyum% 0,40, Magnezyum% 0,14

KATKI MADDELERİ / KG
BESİN KATKI MADDELERİ

A Vitamini 7200 IU, 3a160a β-karoten 4.35 mg, Vitamin D3 1500 IU, Vitamin E 85 mg, Vitamin K3 3 mg, Vitamin B1 7.50 mg, Vitamin B2 16 mg, Kalsiyum D-pantothenate 20 mg, Vitamin B6 6 mg, Vitamin B12 0.03 mg, Vitamin C 60 mg, Niasin 80 mg, Folik asit 1.50 mg, Biotin 0.28 mg, Kolin klorür 790 mg, 3b202 (iyot) 2 mg, E4 (bakır) 10 mg, 3b503 (manganez) 100 mg, 3b605 ( çinko) 95 mg, E8 (selenyum) 0.20 mg

4)Röhnfried CropMilk
Benim en çok beğendiğim el besleme mamalarından olan Cropmilk yüksek protein oranıyla dikkat çekiyor.Yine birçok kişi tarafından tercih edilen bu ürün alınmaya değer gibi duruyor.İçeriğine de göz atalım:
1609747835208.png
Bileşim Listesi: Öğütülmüş buğday, Soya proteini izolatı, Glikoz, Peynir altı suyu tozu, Hidrolize balık proteini, Rafina , Hindistan ceviz yağı, Maya, Kalsiyum karbonat, Toz seliloz, Maltodektrin, Rafina ve hidrojene bitkisel yağı (palmiye).Linoleik asit

Analitik Değerleri: Ham protein % 26.70 , Ham yağ % 6.00, % Ham seluloz, Ham kül %6,30, Sodyum %0,45, Metiyonim %0,36, Lizin % 1,18

Kg başına katkı maddeleri:

Bağırsak Florası Stabilizatörleri:
3.00 x10h9 CFU Bacillussubtilis C-3102 (DSM 15544) (Calsporin) (4b1820)

Katkı Maddeleri(kg.da):Vitaminler, provitaminler; Vitamin A (3a160a) 20.000 iu, Vitamin D3 (3a671) 2.000 iu, Vitamin E (3a700) 100 mg, Beta Caotena (3a160a) 10 mg.

Kimyasal Olarak Tanımlanmış Maddeler: 20.000,00 iE Retinil asetat olarak Vitamin A (3a672a), 2.000,00 IU Vitamin D3 (E 671), 100,00 mg E vitamini / tüm rac-alfa-tokoferil asetat (3a700), 10,00 mg beta-karoten (3a160a),

İz Elementler: 25,00 mg bakır Cu (II) olarak -Sülfat pentahidrat (E 4), Mn'den 110,00 mg manganez- (II) -sülfat monohidrat (E 5), 110,00 mg Zn-sülfat monohidrattan (3b605) çinko, 10,00 mg iyot (Ca-iyodat) (3b202), Na selenitten 1,60 mg selenyum (E 8), emülgatörler: 3,000,00 mg lesitinler (1c322) 4a62

5)Nekton Baby Bird
Genel olarak Nekton'un ürünlerini kaliteli görmekteyim lakin fiyatlarının pahalı olduğu aşikar.Ne kadar hak ediyor tartışılır.Ama yinede kullanıcılarından gelen genel tavır olumlu yönde.El besleme mamasında da oldukça talep gören Baby Bird kullanıcılarının yüzünü güldürüyor.Sanırım benim listemde de ilk beşe girerdi.
1609747853297.png

Kompozisyon:
Dekstroz, bitkisel protein özleri, unlu mamuller, mineraller, şeker, bitkisel yan ürünler, bitkisel yağlar, maya, kuşburnu, maya hücre duvarları (prebiyotik etkiye sahip mannan-oligosakkaritler içerir).

Analitik bileşenler:
Ham kül% 9, protein% 22.5, ham yağ% 8.3, ham lif% 1, Kalsiyum% 1.06, Fosfor% 0.74, Sodyum% 0.18, Metiyonin% 0.45, Lizin% 1.15, Treonin% 0.75, Triptofan% 0.22.

1 kg için besin katkı maddeleri:
13.000 IE vitamini A, 2.000 IE vitamini D3, 550 mg kolin klorür, 150 mg C vitamini (askorbik asit), 55 mg E vitamini,
55 mg niasinamid, 12,5 mg kalsiyum-D-pantotenat, 8,8 mg B2 vitamini (riboflavin), 5 mg B6 vitamini (piridoksin hidroklorür), 5 mg β-karoten, 3 mg K3 vitamini (menadion-sodiumbisülfit), 2,5 mg B1 vitamini ( tiamin hidroklorür), 1.54 mg folik asit, 150 μg Biotin, 30 μg vitamin B12 (siyanocobalamin), 80 mg demir (ferröz (II) -sülfat, monohidrat), 65 mg manganez (manganez (II) -sülfat, monohidrat), 52 mg çinko (çinko sülfat, monohidrat), 8.3 mg bakır (bakır (II) -sülfat, pentahidrat), 1 mg iyot (kalsiumiodat, susuz), 0.23 mg selenyum (sodyum selenit).

Zooteknik katkı maddeleri: Bacillus subtilis C-3102, minimum 1 * 1010 CFU / kg

Vitamin,probiyotik,prebiyotik,amino asitler ve eser elementler ile dolu olan bu ürünü 26-27 derece ısıdaki içme suyu ile karıştırılarak kullanılması gerekmektedir.

6)Deli Nature Start+
Her ne kadar ülkemize çok fazla ürünü gelmese de genel olarak kaliteli ve tercih edilen markalardan bir tanesi.El besleme mamasında da iyi işler yapmış olan bu marka kullanılabilirliğini kanıtlıyor.Hadi gelin içeriğine bakalım:
1609747964764.png
ANALİTİK BİLEŞENLERİ
% 22,5 ham protein
,% 9 Ham yağ,% 2,5 Ham selüloz,% 4,5 Ham kül,% 0,9 Kalsiyum,0,65% Fosfor,0,16% Sodyum,1,35% Lysin,0,65% Metionin,0,95% Treonin,% 0,28
Triptofan

BESLENME KATKI / KG
13.000 IE / UI / IU A vitamini E672, 1463 IE / UI / IU E671 D3 vitamini, 200 mg 3a700 E vitamini (all-rak-alfa tokoferol asetat), 2,8 mg Vitamin K3, 280 ug biotin, 1,4 mg folik asit 3a316, 400 mg L-karnitin, zootekni KATKI

Bacillus subtilis Cı-3102 109 CFU / kg

ESER ELEMENTLER
6 mg E4 Bakır (kuprik sülfat, pentahidrat), 6 mg E4 Bakır (hidratlı amino asitler Bakır çelat), 25 mg E5 Manganez (manganez sülfat monohidrat), 25 mg E5 Manganez (amino asitler hidrat mangan şelat), 30 mg E6 Çinko (çinko sülfat heptahidrat), 30 mg E6 Çinko (glisin hidrat, çinko kelat), 1,6 mg E2 İyot (potasyum iyodür), 0,16 mg E8 selenyum (sodyum selenit), 0,16 mg Selenyum (Saccharomyces cerevisiae CNCM 3060 tarafından üretilen Selenyum Organik formu (Selenised maya inaktive)

7)Pineta Zootecnici Vitovo
Aslında bu markayı çokta duymamıştım ama Vitovo ismini daha önceden duymuştum lakin çok bilgi sahibi değilim.Doğanay Hocama sorduğumda 'iyidir,kullanılabilir'dediği için listeme ekledim.Daha sonradan araştırdım da çok fazla kişinin olmazsa olmazı değil ama belirli bir kitlesi de olan bir ürün.Eğer üstteki ürünleri bulamaz iseniz kullanabilirsiniz.Eğer kullanan varsa yorumlarda memnuniyet derecesini bildirirse sevinirim.Yine analitik bileşenleri ve beslenme katkıları paylaşılmamış.
1609747980233.png
İÇİNDEKİLER
Ekmek pastacılık ürünleri (fırıncılık ürünleri) tahıl tohumları ve türevleri (tahıl şekeri,mısır nişastası,buğday nişastası), yumru bitkiler,kök bitkiler ve türevler (patates tanecikleri)yağ tohumları,yağ meyveleri ve türevleri(soya) diger tohum ve meyve türevleri (zambak) süt ürünleri ve türevleri (peynir altı suy), diger tohum ve meyve türevleri (sebze kökenli karbonhidrat karışımları), baklagiller tohumları, ve baklagiller türevleri (baklagiller),mineraller(magnezyum,çinko,demir,bakır,iyot).

8)Pupa E26
Belkide çoğumuz Pupa markasını mamasıyla tanıdı.Mamasıyla iyi bir çıkış yakalayan Pupa diğer ürünleriyle de kullanıcılarına alternatif sunmaya devam etti.Ben kendimce Pupa markasını'Orta Kalitede'tanımlıyorum.El besleme mamasının da iş göreceğini düşünüyorum.Ve kullanan kişilerden dönen cevaplar genel anlamıyla olumlu yönde.Şahsen ben üstteki ürünler varken kullanmazdım ama zor durumda kalınırsa neden olmasın.

1609748021192.png
Kompozisyon
Tahıllar, bitkisel protein özleri, bitkisel kökenli türevleri, sıvı ve katı yağlar, Mineraller, Vitaminler, Metiyonin, Lizin, Maya, Probiyotik Enzimler.

Analiz Değerleri
NEM %11,87, KM %88,13, KÜL %0,88, PROTEİN %21,0, NİŞASTA %67,71, YAĞ %4,2, SELÜLOZ %0,9, METABOLİK ENERJİ 3108, NET ENERJİ 1,03

9)Rasyon Crop Elle Besleme Maması
Rasyon ürünleri son dönemlerde ilgimi çekmeye başladı.Gerek pelet yemi gerek el besleme maması hiçte fena durmuyor gibi.Ürüne ilk bakıldığında protein oranı dikkat çekiyor.%45 protein içeriyor.Şahsen ben daha el besleme mamasında böyle bir oran görmedim.Ama protein oranının fazla olması yağ oranını da bir hayli yükseltmiş.Diğer ürünlerde ortalama olan yağ oranı %8-10 arası değişkenlik gösterirken bunda %40.Şaşırtıcı.Gerçekten merak ettiğim ürünler arasında.Ayrıyeten şunu da es geçmeyelim,ürünün yan başlığı 'Kursak Sütü Değerinde El Besleme Maması' olarak geçiyor.İddialı.Gerçekten değişik bir marka.
1609748058141.png
Kuşların yavrularına verdikleri mamalar referans alarak formüle edilmiştir.Çok yüksek besinsel protein ve yağ bileşenleri yavru el besleme mamasını eşsiz kılar. 60 çeşit tohum, hububat, aminoasitler, yağlar, ve vitaminlerden oluşur. Haricen başkaca bir besin verilmemesi gerekir.Yavru yumurtadan çıkıp 7 gün boyunca kursak sütü ile beslenmesinden sonraki süreçte yavru el beslemenin kullanılması tavsiye edilir.
Protein : %45 Yağ :%40 Kil:%5,0
Çıkan yavrular için en iyi besin kaynağı Rasyon Yavru El Beslemesidir. Yaşamsal gereksinimlerini ve yetişkin olana kadar ki günlük bütün ihtiyaçlarını karşılar.Özelikle kuluçka üretimi yapan profesyonel üreticiler için çok yüksek besin ve yağ değeri sindirilebilir olan bir püre bileşenidir.

10)Powermax B72
Yerli markalarımızdan olan Powermax son zamanlarda güzel işler çıkarıyor.Mamaları,çeşitli sağlık ürünleri birçok kişi tarafından kullanılıyor ve memnun kaldığı söyleniyor.Yine el besleme mamasının da bir çok üretici tarafından önerildiğini duymuştum.Bence kullanılabilir bir ürün.
1609748097889.png

İÇERİK​

İÇERİK​

Pastörize yumurta, haşlanmıs patates, haşlanmıs nohut, yeşil mercimek, kırmızı mercimek,kendir tohumu, aspir tohumu, yulaf, keten tohumu, deve dikeni tohumu, buğday ruşeymi , haşlanmış mısır, haşlanmış buğday, haşlanmış pirince ek olarak 13 çesit vitaminle zenginleştirilmistir.​

-Vitamin A 50.000 LU

-Vitamin D3 5000 LU

-Vitamin E 30 MG

-Vitamin C 100 MG

-Vitamin B1 20 MG

-Vitamin B2 25 MG

-CAL-D Pan 50 MG

-Vitamin B6 10 MG

-Vitamin B12 0,05 MG

-Niyacin 150 MG

-Vitamin K3 10 MG

-Folig Acid 5 MG

-D Biotin 0,20 MG

11)Beautiful Food Yavru Kuş Organik Elle Besleme Maması
Bir diğer yerli markamız olan bu marka ara bir ara çok revaçta iken son zamanlarda biraz durgunlaştı.Bazı ürünlerinde çok faydalı olduğu söylenirken bazı ürünlerde de etki etmediği söyleniyor.Yani ortalama bir marka diyebiliriz bence.Ama yinede 'El Besleme Maması'başlığı altında düşünülürse üstteki ürünlerin daha kaliteli olduğu düşüncesindeyim.
1609748174465.png

ÜRÜN İÇERİĞİ :

1)PROBİYOTİK
2)PREBİYOTİK
3)ELEKTROLİT
4)VİTAMİN A
5)VİTAMİN – D3
6)VİTAMİN-E
7)VİATAMİN -C
8)VİTAMİN K-3
9)VİTAMİN – B2
10)VİTAMİN B-3
11)VİTAMİN B-6
12)VİTAMİN B-5
13)VİTAMİN B-3
14)VİTAMİN B-9
15)BİYOTİN -B-7
16)BAL
17)POLEN
19)YUMURTA
19)UN KURDU
20)TARÇIN
21)ZENCEFİL
22) ÇÖREK OTU
23)KEÇİ BOYNOZU
24)ZEYTİN YAPRAĞI
25)DEVE DİKENİ TOHUMU
26)PEYNİR ALTI TOZU
27)BALIK UNU
29)TAM BUĞDAY UNU

Evet arkadaşlar benim aklıma gelen el besleme mamaları bunlar.Eğer yazmadığım güzel bir marka varsa aşağıda belirtirseniz çok sevinirim.Umarın kafanızda bir şeyler oturmuştur.Eğer bana soracak olsaydınız,ben ilk beşe:
-Versele Laga Nutribird A21
-Röhnfried Cropmilk
-Versele Laga Orlux Handmix
-Nekton Baby Bird
-Vitovo
Sanırım bunları yazardım.Eğer bu ürünlerden kullanan arkadaşlarımız varsa geri dönüş yaparlarsa çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• 1609747917564.png
    1609747917564.png
    28.3 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Eline sağlık bukadar mama çeşidi olduğunu bilmiyordum :) hepsi bulunuyor mu internette

Çok güzel olmuş. Besleyici niteliği kadar yapımı kolaylaştıran mamayı da bulmak kolay olmuyor. Bazı mamalar lapa gibi kalıyor ve kıvamı tutturmak zor oluyor. Bazıları çok partiküllü ve şırınga ucunu tıkıyor. Bazılarını kursağında yavru tutamıyor ve kusuyor bir şekilde yavruya ağır gelebiliyor. İşin doğal sürecinde müdahale etmeden ebeveynlerin beslemesi en güzeli. O olmazsa bakıcı bir çifte transfer etmek ve en son çare üreticinin beslemesi olmalı bence. Her şeye rağmen elimizde her koşulda olmazsa olmaz tabii ki.

Kullandığım mamalar hakkında kısa yorumlarım:
Beautiful Food : Çok partiküllü ve içinden bazen yabancı maddeler çıkabiliyor. İçeriği ağır bir mama. Sindirimi zor.
Hobi Starter : Bileşimi çok zengin değil ama hazırlaması kıvam tutturması kolay, sindirimi rahat ve en rahat ettiğim mama. Bulması artık zor.
Natural : Bileşimi eksik, kıvam tutturması kolay ama sindirimi zor bir mama. Besleyici değeri düşük.
A21 : Besleyici değeri çok yüksek, kıvamı fena değil ama çabuk lapa oluyor. Sindirimi çok güzel.

iyi bir derleme olmuş. Adını sıkça duyduklarımız haricinde elle besleme maması kullanmamıştım.

Çok güzel olmuş. Besleyici niteliği kadar yapımı kolaylaştıran mamayı da bulmak kolay olmuyor. Bazı mamalar lapa gibi kalıyor ve kıvamı tutturmak zor oluyor. Bazıları çok partiküllü ve şırınga ucunu tıkıyor. Bazılarını kursağında yavru tutamıyor ve kusuyor bir şekilde yavruya ağır gelebiliyor. İşin doğal sürecinde müdahale etmeden ebeveynlerin beslemesi en güzeli. O olmazsa bakıcı bir çifte transfer etmek ve en son çare üreticinin beslemesi olmalı bence. Her şeye rağmen elimizde her koşulda olmazsa olmaz tabii ki.

Beautiful Food : Çok partiküllü ve içinden bazen yabancı maddeler çıkabiliyor. İçeriği ağır bir mama. Sindirimi zor.
Hobi Starter : Bileşimi çok zengin değil ama hazırlaması kıvam tutturması kolay, sindirimi rahat ve en rahat ettiğim mama. Bulması artık zor.
Natural : Bileşimi eksik, kıvam tutturması kolay ama sindirimi zor bir mama. Besleyici değeri düşük.
A21 : Besleyici değeri çok yüksek, kıvamı fena değil ama çabuk lapa oluyor. Sindirimi çok güzel.
Hocam teşekkür ederim lakin Natural markasının el besleme maması yok diye biliyorum,onunda bugün incelemesi gelecek zaten

Eline sağlık,besleme maması hiç kullanmadığım için yorum yapamıyorum maalesef.Nekton ve VL’nın diğer ürünlerini kullandığım için marka bazında güveniyor ve iyi olduklarını düşünüyorum.Kullanan arkadaşlar daha sağlıklı karşılaştırma yaparlar mutlaka.
evet kesinlikle nekton,versele laga,röhnfried artık kendini kanıtlamış markalar.Bugün nekton incelemesi gelecek detaylı bir şekilde.

Gayet güzel bir konu olmuş. Beautiful Food haricinde el besleme maması kullanmadım. Beautiful foodla da 10 günlük 4 sevda papağanını yeme düşürmeyi başardım. İlk kez başıma gelen bi durum olduğu için detaylı bir araştırma yapmamıştım. Bir daha başıma gelirse faydalanmam gereken ilk konu burası olur. Tekrardan eline sağlık. Aşağıya da yeme düşürdüğüm son bebeği koyayım madem ☺️
IMG_20210104_125920.jpg

Gayet güzel bir konu olmuş. Beautiful Food haricinde el besleme maması kullanmadım. Beautiful foodla da 10 günlük 4 sevda papağanını yeme düşürmeyi başardım. İlk kez başıma gelen bi durum olduğu için detaylı bir araştırma yapmamıştım. Bir daha başıma gelirse faydalanmam gereken ilk konu burası olur. Tekrardan eline sağlık. Aşağıya da yeme düşürdüğüm son bebeği koyayım madem ☺️
Ekli dosyayı görüntüle 11129
maşallah çok tatlıymış
eğer bir daha böyle bir durumla karşılaşırsanız ki umarım karşılaşmazsınız Nutribird A21,Cropmilk,Nekton Baby Bird kullanmanızı tavsiye ederim.Beautiful Food'dan daha iyi olduklarını düşünüyorum.

Eline sağlık derleme için:)

Kalite dediğimiz etken iyi içerik karışımıyla paralel birşey değildir aslında. Yani en azından betimleyerek dile getieilebilir.

Versele laga bana göre kalite açısından oldukça iyi bir marka. Bu nedenle herhangi bir ürününe olumlu önyargı ile başlayabilirim.

Sağlıksız ve katkılı bir üretimle darı elde edilebilir
Keza sağlıklı ve katkısız bir şekilde de üretilebilir.

Darı aynı darı. Ama uzun vadede sağlıklız ve katkılı ürün zarar verici durumlar ortaya çıkarabilir.

Keza bu insan ürünleri içinde bu şekildedir.

Kalitenin niteliklerinden birtanesidir sadece bu. Bu durumu diğer birçok şeye uygulayabilirsin.

Marka takıntılı biri değilim. Versele lagaya ulaşabiliyor, birçok ürününü sorgulayabiliyor ve cevap alabiliyorsam olumlu bir şekilde, bu herzaman onları benim gözümde öne geçirmiştir.

Doğal ve hammadde kalitesi olarak iyi sayılabilecek ürünlere kapım açıktır.

Burda saydığın birçok ürünü kullanmadım. Daha sağlıklı yorum yapabilmem için firmalarını ve üretimlerini araştırmam gerekli. Çoğu marka şeffaf olmadığından, ne yazık ki süreç sağlıklı işlemiyor.

İçerikler küçük farklılar yaratsada temel nokta da benzerler. Bu durumda da açımdan kalite ön plana çıkıyor.

Eline sağlık derleme için:)

Kalite dediğimiz etken iyi içerik karışımıyla paralel birşey değildir aslında. Yani en azından betimleyerek dile getieilebilir.

Versele laga bana göre kalite açısından oldukça iyi bir marka. Bu nedenle herhangi bir ürününe olumlu önyargı ile başlayabilirim.

Sağlıksız ve katkılı bir üretimle darı elde edilebilir
Keza sağlıklı ve katkısız bir şekilde de üretilebilir.

Darı aynı darı. Ama uzun vadede sağlıklız ve katkılı ürün zarar verici durumlar ortaya çıkarabilir.

Keza bu insan ürünleri içinde bu şekildedir.

Kalitenin niteliklerinden birtanesidir sadece bu. Bu durumu diğer birçok şeye uygulayabilirsin.

Marka takıntılı biri değilim. Versele lagaya ulaşabiliyor, birçok ürününü sorgulayabiliyor ve cevap alabiliyorsam olumlu bir şekilde, bu herzaman onları benim gözümde öne geçirmiştir.

Doğal ve hammadde kalitesi olarak iyi sayılabilecek ürünlere kapım açıktır.

Burda saydığın birçok ürünü kullanmadım. Daha sağlıklı yorum yapabilmem için firmalarını ve üretimlerini araştırmam gerekli. Çoğu marka şeffaf olmadığından, ne yazık ki süreç sağlıklı işlemiyor.

İçerikler küçük farklılar yaratsada temel nokta da benzerler. Bu durumda da açımdan kalite ön plana çıkıyor.
Kesinlikle katılıyorum.'Şeffaf Olma Politikasını' izleyen markalar sayılı.Bu da onları müşterileri karşısında memnun ediyor.Ama eğer böyle bir durumla karşılaşılırsa yararlı olabileceğini düşündüğüm bir yazı yazmak istedim.

Gün içerisinde Nekton ve Natural markalarının ürün incelemesi de gelecek inşallah.

Hocam şu Natural ın fotoğrafı var mı?

Naturel life olacaktı