Erkek kuşuma küçük dişi aldım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Btublt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Btublt

Forum Sakini
Muhabbet kuşuma dişi aldım. Benim kuşum 1 yaşında bu aldığım 7 aylık ve kızışmamış. Şu anlık ayrı kafeslerde duruyolar. Dişi de de benimkinde de ısırma huyu yok. Biximki kızgınlık döneminde.Sizce napmalıyım?

Ekli dosyalar

• 68D24DCF-1208-4630-B6CA-A3B2129E95E7.jpeg
    68D24DCF-1208-4630-B6CA-A3B2129E95E7.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
Çözüm
Muhabbet kuşuma dişi aldım. Benim kuşum 1 yaşında bu aldığım 7 aylık ve kızışmamış. Şu anlık ayrı kafeslerde duruyolar. Dişi de de benimkinde de ısırma huyu yok. Biximki kızgınlık döneminde.Sizce napmalıyım?
Hayirli olsun yeni kusunuz. Ikisinin de omurleri uzun olsun.
1 hafta kadar ayri kalsinlar.
Yeni gelen kus hem alisir hem bir hastalik var mi onu gozlemlemis olursunuz.
Sonra erkegin kafesinde birlestirin.
Selamlar.
Hayirli olsun yeni kusunuz. Ikisinin de omurleri uzun olsun.
1 hafta kadar ayri kalsinlar.
Yeni gelen kus hem alisir hem bir hastalik var mi onu gozlemlemis olursunuz.
Sonra erkegin kafesinde birlestirin.
Selamlar.

Çözüm
Merhaba, kızgın erkek ya da dişiler daima kuşları darlıyor demek istemem ancak buna meyilli oluyorlar. Yine de sorun olmayacaktır. Takibi bırakmayınız.

Sürece yaymak gerekir. Kuş hazır hissetmeden dünyanın en iyi kızıştırıcısı da verilse yönelmeyecektir. Ancak doğal yollardan roka, kekik, nane, keçiboynuzu tozu, tarçın, havuç gibi ürünlerin bu tip etkileri var

Teşekkürler yorumlarınız için son bi şey daha sorucam 7 aylık dişi ele alışır mı ve eş olmadan alıştırsam faydası veya zararı olur mu
Alışır. Kafes içinde eğitmeniz lazım ilk önce. Güvendikçe gelir ele. Tabi yavru kuşlar gibi alışmaz, yani avuç içine alıp sevmenize izin vermez alışık değilse. Ama parmağa, kola vs gelmeye alışır

Alışır. Kafes içinde eğitmeniz lazım ilk önce. Güvendikçe gelir ele. Tabi yavru kuşlar gibi alışmaz, yani avuç içine alıp sevmenize izin vermez alışık değilse. Ama parmağa, kola vs gelmeye alışır
Anladım ilk önce onu da alıştırayım erkeğin yanına koymadan.teşekkürler yorum için

Sürece yaymak gerekir. Kuş hazır hissetmeden dünyanın en iyi kızıştırıcısı da verilse yönelmeyecektir. Ancak doğal yollardan roka, kekik, nane, keçiboynuzu tozu, tarçın, havuç gibi ürünlerin bu tip etkileri var
2 gündür asla yem yemedi aşağı inmeye çekiniyo diye yemliği kafes içine yukarı astım yine yemedi.sadece darı verdim onu iştahla yedi napmalıyım?

kuş kaç gündür sizde? Yeni geldiyse ortama alışana kadar az yem tüketimi olabilir.
Cuma akşamından beri bizde. Dün erkek olanı saldım hemen yanına gitti iyi anlaştılar gibi kavga etmediler. Öpüşme gibi hareketler sergilediler. Ve şu an sürekli karşolıklı ötüşüyolar. Dişi olanda bizimkinin olduğu tarafın tellerine asılıp ötüyo. Napsam karar veremedim.

Zamanla yem tüketimi artacaktır. Kanat yüksekliğinin bir kaç nedeni var. Doğuştan bir bozukluk, incinme, kanat ya da gövde urları yahut yağlanma, tutulma durumları (geçici ya da bakteriyel kaynaklı), anlık kötü duruş gibi gibi.
Ortama alışmasını bekleyiniz bir süre daha.

Zamanla yem tüketimi artacaktır. Kanat yüksekliğinin bir kaç nedeni var. Doğuştan bir bozukluk, incinme, kanat ya da gövde urları yahut yağlanma, tutulma durumları (geçici ya da bakteriyel kaynaklı), anlık kötü duruş gibi gibi.
Ortama alışmasını bekleyiniz bir süre daha.
Tamamdır yorumlarınız için teşekkürler

Geri