Erkek kuşumun cere rengi normal mi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rusalka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rusalka

iyikus.com Üyesi
Merhaba. 3.5 aylık erkek kuşumun cere rengi özellikle ışıkta çok değişik gözüküyor sarı renk var gibi . Bu durum normal midir ? Hormon bozukluğu vs olmasından endişe edip sormak istedim.

Snapchat-427761096.jpgSnapchat-973621175.jpgSnapchat-1134034415.jpg

Oyla 0
Bu aylarda dişilerde cere değişimi gözlenebilir. Sarı-turuncu benzeri tonlar yavaş yavaş hakim olmaya başlar. Sonradan kahve tonlarına göre evrilir genelde.

Fotoğraf ışığı yanıltmıyorsa kuşunuz dişi gibi, yani dönecek.

Nadirde olsa, bazı kuşlarda hormonel dengesizlikler görülebilir.

Lakin kuşunuz henüz yavru olduğu için, hormonel dengesizlikten bahsetmek için bence biraz erken.

Biraz daha zaman tanıyalım. Ve daha net cere fotoğrafları gönderin lütfen.

Oyla 0
Bu aylarda dişilerde cere değişimi gözlenebilir. Sarı-turuncu benzeri tonlar yavaş yavaş hakim olmaya başlar. Sonradan kahve tonlarına göre evrilir genelde.

Lakin kuşunuz henüz yavru olduğu için, hormonel dengesizlikten bahsetmek için bence biraz erken.

@Muratsani abi açtığım konuya bakarmısın Doğanay'ın fikrini aldım. senin cevap vermeni bekliyorum

Oyla 0

Hocam kuşumuz birkaç haftadır oyuncağıyla çiftleşmeye çalışıyor. Çiftleşme sırasında erkek kuş davranışları gösteriyordu o yüzden dişi olma ihtimalini elemiştim diyebilirim.

Işık vurmuyorken cere mavi tonlarında ancak ışık vurduğu zaman yukarıda attığım fotoğraflardaki gibi değişik tonlar ortaya çıkıyor.
Buraya ışık vurmuyorken ki cere resmini de bırakıyorum.
Snapchat-531746396.jpg

Net birşey söylemek için biraz daha bekleyeceğiz o zaman teşekkür ederim?.

Oyla 0
Hocam kuşumuz birkaç haftadır oyuncağıyla çiftleşmeye çalışıyor. Çiftleşme sırasında erkek kuş davranışları gösteriyordu o yüzden dişi olma ihtimalini elemiştim diyebilirim.

Işık vurmuyorken cere mavi tonlarında ancak ışık vurduğu zaman yukarıda attığım fotoğraflardaki gibi değişik tonlar ortaya çıkıyor.
Buraya ışık vurmuyorken ki cere resmini de bırakıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 15857

Net birşey söylemek için biraz daha bekleyeceğiz o zaman teşekkür ederim?.
? Yani bu fotoda bariz erkek pek tabi. Demek istediğim şu; geçenlerde bir kuşum için 4 kendine güvenen arkadaş, erkek diye yorum yaptı ısrarla. Üretimci arkadaşlar. Bende dişi diye tutturdum. Cere erkeğe dönüktü fakat. 3 ay civarı. Sonrasında alakasız bir şekilde turuncuya kayma oldu ve cere açıldı.

Çok keskin dönüşler olabiliyor. Eğer çiftleşme hareketleri yapıyorsa çok büyük ihtimal erkektir. Ve hormonel dengesizlik durumu değerlendirilebilir. Net birşey söylemek için evet zaman gerekli biraz daha.

Maşallah, ilk tüyüne de girmiş❣

Dediğim gibi, bu foto net erkek?

Oyla 0
? Yani bu fotoda bariz erkek pek tabi. Demek istediğim şu; geçenlerde bir kuşum için 4 kendine güvenen arkadaş, erkek diye yorum yaptı ısrarla. Üretimci arkadaşlar. Bende dişi diye tutturdum. Cere erkeğe dönüktü fakat. 3 ay civarı. Sonrasında alakasız bir şekilde turuncuya kayma oldu ve cere açıldı.

Çok keskin dönüşler olabiliyor. Eğer çiftleşme hareketleri yapıyorsa çok büyük ihtimal erkektir. Ve hormonel dengesizlik durumu değerlendirilebilir. Net birşey söylemek için evet zaman gerekli biraz daha.

Çok teşekkür ederim, tekrar güncellerim biraz büyüsün kerata ?.
Umarım hormonel bir bozukluğu olmaz.

Oyla 0

çok yoğun tüye girmiş. Bir atlatsın öyle bakalım olur mu? Hormonal bir dengesizlik söz konusu gibi.

Tüy dökümümüz bitti güncel cere resmini eklemek istiyorum. Sanırım eski haline göre daha iyi gözüküyor ancak neden böyle bir değişim oldu anlamadım, genç bir kuş kendisi , 5 aylık şuanda.

Snapchat-274193278.jpg

Oyla 0