Erkek muhabbet kulu çifleşmeme sorunu ?

Sezer akça

iyikus.com Üyesi
hayırlı akşamlar yaklaşık 2 ay önce kuşumun resmini atmıştım lutinı erkek demiştiniz tek renk kırmızı göz sarı kuşum 2 senedir bende yavru iken almıştım yanına eş aldım hollanda muhabbet dişi kızıştı çere rengi kahveringiye döndü kuşlar şanş eseri eş tuttu çok iyi anlaşıyolar yem kusma felan yavruluk koydum dişi sürekli ilk 1 ay yavrulukla uğraştı 10 gün önce baktım ilk yumurta geldi ama erkek kuşum çifleşmiyo dişi sabit kalıp eğiliyo ama erkek ayak dahi atmıyo sadece gagasına yaklaşıp konusuyo sonrada kaçıyo ? Sebebi nedir sizce ? Şuanda dişide 5 adet yumurta oldu ancak hepsi boş yumurtaları kontrolunu yaptım yaklaşık ilk yumurta çıkalı 15 gün oldu fakat boş lar erkek kul çifleşmiyo nasıl bi öneride bulunursunuz ayak dahi atmıyo kaçıyo dişi hazır ? Yumurtala kızgınlık yımurtası olma ihtimali varmı 1 tanede değil 5 gane şı anda 2 gün arayla hala yumurtluyo ? Varmı başına gelen yardım tavsiye edebilecek ?

Merhaba, kuşlardan fotoğraf atabilir misiniz?
Kızgınlık yumurtası atmış olabilir dişiniz. Yumurtaları tamamı boş olduğuna eminseniz alınız. Erkek kuş hazır olduğunda eşleşecektir. Belki de siz başlarında değilken çiftleşiyor olabilirler mi?

Oyla 0
Merhaba, kuşlardan fotoğraf atabilir misiniz?
Kızgınlık yumurtası atmış olabilir dişiniz. Yumurtaları tamamı boş olduğuna eminseniz alınız. Erkek kuş hazır olduğunda eşleşecektir. Belki de siz başlarında değilken çiftleşiyor olabilirler mi?

Atıcam resimlerini forumlarda kızgınlık yumurtasi 1 tane olur felan diyolar 5 adet oldu şu anda ama hepsi boş tek baktığım için 2 sene gibi bi süre bundan kaynaklı bi sorun olabilirmi acaba dahada önceden vardı erkek tek muhabbet kuşum elime geldiğinde bile sürtünüyodu bunda öyle bi hareke hiç görmedim sadece kabarıp kafesin her köşesine konusuyo göz bebekleri ufalıp ama dişiye ayak atma hiç olmadı sürekli takip esiyorum geceleri hariç ?

Oyla 0
Kızgınlık yumurtası 1 den fazla olabiliyor. Maşallah çok tatlılar. Yumurtalar sanki dolu gibi sağda ki daha beyaz olan?
Çok rahatsız etmeyin eğer yumurtalar boş ise hepsini alın ve yeni kuluçka için hazırlansınlar. Erkek kuş acemiliğine gelmiştir, öğrenecektir.

Oyla 0