Erkek muhabbet kuşu aldım ötmüyor yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ahmtarbc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ahmtarbc

Yeni Üye
Merhabalar, erkek muhabbet kuşu aldım 3 gündür ötmüyor ve sürekli olduğu yerde ağzını açıp kapatıyor , dişi olan ise sürekli onun kafasını gagaliyor sert bı şekilde değil ama birde ikisi aynı kafeste ayırmalımiyim lütfen yardım

Eviniz de dişiniz vardı. Siz yanına erkek almak istediniz ve 3 gün önce alıp yeni evine getirdiniz. Ve dişinin olduğu kafesin içine koydunuz, doğru mu anladım?
.
Dişi ve erkek yetişkin mi?
.
Eğer durum böyleyse, eve yeni getirilen kuşlar da ortama adaptasyon ve stres durumu neredeyse kaçınılmaz oluyor. 1 ya da 2 hafta içerisin de düzelecektir durum. Bu gibi haller de, yem yememe, durgunluk gibi durumlar da gözlemlenebilir. Panik yapmayın. Eğer dişiyle kavga etme, birbirlerine zarar verebilme durumları var ise erkeği ortama alışana kadar ayrı tutmanız daha sağlıklı olacaktır. Birbirlerini ayırsanız bile birbirlerini görebilecek bir konum da tutabilirsiniz. Eğer birbirlerine zarar verebilme durumları yok ise aynı kafeste durabilirler elbette.
.
Fakat şöyle de bir durum var ki; yeni aldığınız kuşu eve getirdiğiniz de ortalama 1 hafta ayrı bir kafeste karantina altına almanız yararlı olacaktır. Böylelikle herhangi bir hastalığının olup olmadığını gözlemleyebilir, varsa eğer diğer kuşa bulaştırma gibi bir durumu engelleyebilirsiniz.
.

Oyla 0
yavruysa böyle yapması normal yeni yere adapte olmaya çalışıyor 1 haftaya düzelir ve enerjik olur şuan dışarı salmanı tavsiye etmiyorum özellikle dişi varsa

Oyla 0