Erkek Muhabbet Kuşum Sürekli Yem kusuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Anuraky
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Anuraky

Yeni Üye
Merhaba,
Erkek muhabbet kuşumuzun oyuncaklarıyla çiftleşmesi ve yem kusması nedeniyle yaklaşık 1 yıl önce dişi kuş aldık. Henüz çiftleşmediler evde serbest dolaşıyorlar birlikte vakit geçiriyorlar erkek kuş cilve yapıyor dişi kuş cevap veriyor çok az yem kustuğunu gördüm dişiye ancak kafa kaşıma vs yok aksi bir durum (kavga, didikleme, kan) yok. Sorunumuz erkek kuşumuzun oyuncaklarına yem kusmayı bırakmaması. İlk akla gelen oyuncakları kaldırmak oluyor evet biliyorum ancak oyuncakları kaldırınca geri getirene kadar feryat figan bağırıyor. Çıkardığı yemleri çoğunlukla kendi yiyor. Bazen dişi kuş bir iki tane yiyor. Bu şekilde hasta olacaklar diye endişe ediyorum. Lütfen yardım edin bu kusma olayını nasıl bitirebilirim 🥹

Merhaba,
ayna veya diğer objelere böyle bir davranış varsa maalesef kaldırılmalı. Kuştan ve dışkısından görsel ekler misiniz?

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Kaldırdım bugün tüm oyuncakları şu an evin içinde bağırarak dolanıp oyuncakları arıyor ve asla susmuyor. Oyuncakları unutturmak için ne yapabilirim ? Ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.

Ekli dosyalar

• IMG_8271.jpeg
    IMG_8271.jpeg
    20.6 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_8269.jpeg
    IMG_8269.jpeg
    19 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_8254.jpeg
    IMG_8254.jpeg
    30 KB · Görüntüleme: 4
Arkadaşına yönelmesi için zaman tanımalısınız biraz. Oda değişimi bile kimi zaman işe yaramaktadır.