Erkek sultan papağanı yuvaya girmiyor

Ömer Kaya

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar, ben 18 yaşında bir kuş severim. Buse ve Bahri isminde iki sultan papağanı ile arkadaşlık yapıyoruz. Dişi kuşum eş isteme belirtileri gösterdikten sonra bir eş olarak Bahriyi aldım ve dün gece Buse yumurtladı. Ve annelik iç güdüsünden olacak ki çok agresif şuan. Kafese yem bile koyamıyorum. Artı olarak erkek kuşa da çok agresif davranıyor. Erkek zaten yuvalığa girmiyordu şimdi girmeye çalıştığında ise dişi ona çok sert davranıyor. Acaba bu normal bir durum mu? Ve yumurtanın boş olma ihtimali nedir? (Dişi kuşum sürekli çiftleşme ötüşü yapıyordu ama erkek hiç ilgili gözükmüyordu, açıkçası yumurta beklemiyordum.) Şuan ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, genelde çiftleşme durumları göze çarpıyor gün içinde izleme fırsatı yakalıyorsanız. Muhtemelen çiftleşmiyorlar ve dişi kuş kızgınlık yumurtası atıyor. Kavga bu süreçte normal ancak aşırı kavga ve yaralanma durumlarında ayırmak gerekiyor.

Merhaba, genelde çiftleşme durumları göze çarpıyor gün içinde izleme fırsatı yakalıyorsanız. Muhtemelen çiftleşmiyorlar ve dişi kuş kızgınlık yumurtası atıyor. Kavga bu süreçte normal ancak aşırı kavga ve yaralanma durumlarında ayırmak gerekiyor.

Az önce 3. Yumurta geldi acaba hala kızgınlık yumurtası olma ihtimali var mı?

Evet var tabi ki ancak sureci gozlemlemeniz lazim. Yumurtalara yatiyorsa eğer ilk yumurtanin dolmuş olması gerekir

Geri