Eş aldık hastalandık

hasgucmen

Yeni Üye
Merhaba dostlar,
Muhabbet kuşum erkek 18 aylık çok evcil ele geliyor üstümüzde geziyor bizimle oyun dahi oynuyor. Eş almak istedik eşini getirdik 3 gün sonra hasta oldu.
İlk farkettiğim belirti yem yedikten sonra yutamama sorunuydu. Kafasını yem aldıktan sonra aşağı yukarı oynatıp yemi yutmaya çabalıyordu. Sonra sürekli kum yemeye başladığını farkettim ve bunun yanında su içmemeye başladı. Enjektör ile su verdim suyu içtikten sonra kakasında su ve idrarı olan beyaz leke vardı hiç yem kalmamış içinde. Mama yaptık mama verdik.
Ertesi gün izlediğim video ile beraber kursak mantarı olduğunu tahmin ettiğim için zolax verdim (flukonazol). Bir gün dolu bir gün boş şekilde ilerliyorum.
2 günü bitirdik yem yemeye başladı çok şükür fakat bugün su içtiğini görmedim yine yatmadan su vereceğim içmezse. Ayrıca yine fazlaca kum yemeye devam ediyor. Kakası normale döndü. Fakat su içmiyor çok kum yiyor ve tüm gün kabarık halsiz tünekte bekliyor. Eskisinden iyi fakat ekstra yapabileceğim birşey varmıdır varsa fikirlerinizi bekliyorum.

Eşi aldıktan sonra direk aynı kafese mi koydunuz acaba? Yeni aldığınız kuşa karantina süresi uyguladınız mı? Tedavi aşaması konusunda arkadaşlar yardımcı olacaktır

Oyla 0
Eşi aldıktan sonra direk aynı kafese mi koydunuz acaba? Yeni aldığınız kuşa karantina süresi uyguladınız mı? Tedavi aşaması konusunda arkadaşlar yardımcı olacaktır
Maalesef acemilik yaptım direk aynı kafese koydum zaten hasta olunca hemen eşi iade ettim şuan kafeste tek yine

Oyla 0
Görüntüsü kötü, üşütme durumu olabileceği gibi farklı bir durumda olabilir. Tiksirmalar var mi ?

Oyla 0
İlacın kaçıncı günü? Minimum 5 güne tamamlayınız ve sonra kesiniz.

Oyla 0