Eş olma yolunda ☺️

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
Yaklaşık 6 aydır aynı kafeste duran ara sıra didişme halinde olan
Ve kısa bir süredir eş olma yolunda ilerleyen canlara yuvalık taktım
Sürekli bir birilerini kasıyorlar ciflesme çalışmaları başladı dişi eğiliyor
Erkek henüz 1 yaşında ve deneyimli olmadığı için ayak atarken dişinin kafasına basıyor 😂
Kısa sürelide olsa ipler kopuyor
Aynı tünekte bile durmayan yavrularım artık aynı tünekte yakın mesafede duruyorlar 😍

Hayırlısı ile bu süreci de başlatmış bulunuyorum bakalım neler olacak
Yavruları olursa ne yaparım Bilmiyorum doğanları gereği üresinler istiyorum ama yavru kuşları satmak gibi bir niyetim yok biraz kafam karışık bu konuda
🤷

Ekli dosyalar

• IMG_20230107_125057.jpg
    IMG_20230107_125057.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20230107_125017.jpg
    IMG_20230107_125017.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 8
Maşallah onlara. Hep aynı hikaye sanırım :) Bende satmam, göz bebeklerim ile başlayıp bir süre sonra 30-40 lı sayıları bulan kuş serüvenine dönüşüyor. O aşamaya gelmeden hiç bir kuşunuzu sahiplendirmek için gözden çıkartamıyorsunuz. Ancak bir tercih gerekiyor bu aşamada. Ya üretimi durdurup ömürleri boyunca o sayıya bakmak ya da üretim odaklı bakış açısına geçmek gerekiyor. Sürecin devamlılığı içinde minikte olsa masraflarının karşılanması iyi gelebiliyor. Yanlış bir yere çekilmesin ama ticari açıdan düşünmediğimizden bu söylediğim farklı anlaşılabiliyor.

Maşallah onlara. Hep aynı hikaye sanırım :) Bende satmam, göz bebeklerim ile başlayıp bir süre sonra 30-40 lı sayıları bulan kuş serüvenine dönüşüyor. O aşamaya gelmeden hiç bir kuşunuzu sahiplendirmek için gözden çıkartamıyorsunuz. Ancak bir tercih gerekiyor bu aşamada. Ya üretimi durdurup ömürleri boyunca o sayıya bakmak ya da üretim odaklı bakış açısına geçmek gerekiyor. Sürecin devamlılığı içinde minikte olsa masraflarının karşılanması iyi gelebiliyor. Yanlış bir yere çekilmesin ama ticari açıdan düşünmediğimizden bu söylediğim farklı anlaşılabiliyor.
Brn sizin ne demek istediğinizi çok iyi anladım Doğanay hocam 🙏
Şöyle söyleyeyim diğer iki yavruyu eşimin ailesine ve kendi aileme verdim
Bu 5 yavru için yeni ev arayışına girdim 🙂
İki tanesi sahiplendirilecek ücretsiz

Ben ticari boyutunu dusunmesem de kardeşim bugün petsopa sormuş yavru kuşları kaçtan alırsınız diye Erkek 55 TL
Dişi daha ucuza alırız demiş kardeşim degerlendir istersen dedi
Bir kuş bir kilo yem parası hiç değmez en azından
Kuş sever birilerine ücretsiz verip direk güzel bir yuvaya sahip olsunlar istiyorum 🙂
Kuluçka süresi beni çok mutlu ediyor
Bir zamanlar en büyük hayalim idi
Hayalim devam etmesini çok istiyorum
Bu yüzden sanırım üretmek hoşuma gidiyor
Bir zaman sonra ücretsiz vereceğim yerlerde tükenir ise işte o zaman 40 sayılarına ulasicam gibi 🤷

Brn sizin ne demek istediğinizi çok iyi anladım Doğanay hocam 🙏
Şöyle söyleyeyim diğer iki yavruyu eşimin ailesine ve kendi aileme verdim
Bu 5 yavru için yeni ev arayışına girdim 🙂
İki tanesi sahiplendirilecek ücretsiz

Ben ticari boyutunu dusunmesem de kardeşim bugün petsopa sormuş yavru kuşları kaçtan alırsınız diye Erkek 55 TL
Dişi daha ucuza alırız demiş kardeşim degerlendir istersen dedi
Bir kuş bir kilo yem parası hiç değmez en azından
Kuş sever birilerine ücretsiz verip direk güzel bir yuvaya sahip olsunlar istiyorum 🙂
Kuluçka süresi beni çok mutlu ediyor
Bir zamanlar en büyük hayalim idi
Hayalim devam etmesini çok istiyorum
Bu yüzden sanırım üretmek hoşuma gidiyor
Bir zaman sonra ücretsiz vereceğim yerlerde tükenir ise işte o zaman 40 sayılarına ulasicam gibi 🤷
Benim için de üretmek en keyiflisi. DEdiğim gibi ticari bir boyutu pek yok aslında kuşun. Sağlıklı olan soyun bir çok yere dağıtılıp çoğalımını sağlamak olmalı ve yıllar geçse de sizden dağılan soya erişebilir olmanız, sürecini izlemeniz harika oluyor. Üretmekten vazgeçmeyin ama şansa da bırakmayalım. İyi eşlemelerle soyu ne kadar saflaştırırsak o kadar iyi diye düşünüyorum.

Yaklaşık 6 aydır aynı kafeste duran ara sıra didişme halinde olan
Ve kısa bir süredir eş olma yolunda ilerleyen canlara yuvalık taktım
Sürekli bir birilerini kasıyorlar ciflesme çalışmaları başladı dişi eğiliyor
Erkek henüz 1 yaşında ve deneyimli olmadığı için ayak atarken dişinin kafasına basıyor 😂
Kısa sürelide olsa ipler kopuyor
Aynı tünekte bile durmayan yavrularım artık aynı tünekte yakın mesafede duruyorlar 😍

Hayırlısı ile bu süreci de başlatmış bulunuyorum bakalım neler olacak
Yavruları olursa ne yaparım Bilmiyorum doğanları gereği üresinler istiyorum ama yavru kuşları satmak gibi bir niyetim yok biraz kafam karışık bu konuda
🤷
Maşallah kuşlarınız çok tatlı. Benim kuşlarım çiftleşmiyor maalesef dışı kuşum çok baskın ve eşi limon vefat etti. Şuan yanlız kalmasın diye yanına bir erkek kuş koyduk. Ama onunla çok ilgilenmiyor eşi ölünce eski neşeside kalmadı ama sağlıklı. Umarım çok güzel bebek kuslariniz olur.