Eş olma

Remzi12345

iyikus.com Üyesi
Selâmün aleykümselam iyi günler herkese bir sorum olacaktı. Benim dişi kuşum yaklaşık 1 yaşında ve yanında ki erkek kuşumda nerdeyse 6 aylık ve erkeği daha sonradan yanına almıştım. Erkek kuşum genellikle yem ve dal darı yemeye gittiği zamanlarda dişi kuşumuz bunu dürtmeye geliyor erkekte farklı yemlike gidiyor haliyle ama çoğu zamanda dişi kuşu erkekle öpüşmeye çalışıyor aynı şeyi erkek kuşumuzda yapıyor . bunlar sizce eş midir yoksa eş olabilir mi ? Ayrıca dişi kuşumuz alışşsın diye yuvalık aldım 3 gün önce ? Not: dişi ve erkek kuş 2 aydır birlikte

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Eş olabilirler fakat dişinin hakim olduğu bir kafese erkek kuş geldiğinde dişi malzemeleri pek paylaşmak istemiyor ve huzursuzluk yapıyor. Öpüşüyolarsa büyük olasılık eş olmuşlardı. Eğer başka bir kafes varsa yuvalık takın ve erkeği o kafese koyun. 2 Hafta sonra birleştirin. Daha iyi olacaklardır.

* Bu haliyle de eş olabilirler elbet ama ufak kavgalar görülebilir.

Oyla 0

Remzi12345

iyikus.com Üyesi
Küçük bir kafes var ama bazen erkek ishal oluyor ayırıyorum ama ayırdığım anda dişi kuş geliyor kafesine kapısını ısırıyor ayrı kalamıyorlar bence kıyamıyorum tekrar birleştiriyorum

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Süper sevindim bu duruma. Ayrı kalamıyorlarsa eş olmuşlardır. Mama ve özellikle e+s vitamin takviyesi yapın. Ayıca doğal taze nane, kekik ve havuç verirseniz süreci hızlandırmış olursunuz.

İshal için probiyotik vermenizi öneririm. Diazyme 256 kullanılabilir bir marka. Ayrıca yemine yulaf ve aspur ilave ediniz. Meyvelerle araları iyiyse elma da iyi bir ishal önleyicidir.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yem ve mamalara karıştırabilirsin tohumu. Maşallah çok tatlılar. Kafeste çok tünek var. 2 tünek yeterli. Birde ayna kesinlikle kaldırılmalı.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Belli olmuyor. Genelde kaşıma ve öpüşme evresinde, stres altında değilse yuvayı incelemeye başlıyor.

Oyla 0