Eşi Vefat Edince Depresyona Giren Zebra İspinozu

ZEYRAKIL 1935

iyikus.com Üyesi
Bende bir cift hint bulbulu vardi yavru da almistim lakin erkek vefat etti sonra disi surekli bagiriyordu yeni eş aldim ona ama hala otmeye devam ediyor yavrularinin sesini duyunca daha cok otuyor ama yavrulari yanindayken degilken surekli bagiriyor bu arada yavrular tam hatirlamiyorum dogum tarihlerini 1 yas civaridir heralde
esi öldugunden beri surekli kafeste tunekten tunege ziplayip bagiriyor napmam lazim bagirmamasi icin

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba ispinozlar tek eşli olmadıkları için eş kaybı onlarda pek depresyon etkisi yapmıyor bildiğim kadarıyla. Bu nedenle ötmesinin sebebi başka bir durum olabilir. Tavsiyem kemirebileceği ve devamlı yıkanabileceği bir banyoluk takmanız ve yavrularla aynı kafese koymanız bir süre. Ya da yeni bir erkek daha almanız. Kızgın olduklarında ve uygun eş olmadığında çığırıyorlar

Oyla 0

ZEYRAKIL 1935

iyikus.com Üyesi
O surekli oten disiyle yeni aldigim erkegin asma kafesi vardi cikarttim yavrulardan baska bir odada koseye yuksek bir kitapligin tepesine koydum kafesi sustu birkac gun sonra ciftlestirler simdi yumurtasi var
yuksekte olunca mi rahat etti acaba

Oyla 0