Evcil kuşum ürer mi sizce?

mavisboncuk06

iyikus.com Üyesi
erkek kuşum evcil olduğu için üremeye elverişli olduğunu sanmıyorum / 2,5 yaşında /

dişi kuşumun yanına yabani bir erkek kui alsam , acaba çiftleşirler mi ?

Evcil kuşlarda tek çiftlerde çok zor oluyor 2 takım yaparsanız hem ses konusunda hemde birnebze hızlandırmış olursunuz

Oyla 0
dişi hazır galiba ceresi kahverengi ama hiç erkeğin önünde kuyruğunu kaldırdığını görmedim

Oyla 0
dişi hazır galiba ceresi kahverengi ama hiç erkeğin önünde kuyruğunu kaldırdığını görmedim
Oncelikle fotoğraf atarmısınız?

Muhabbet kuşu sesleri muhabbet kuşlarını üremeye iter mubişlerinize ses açap çifleşmesini kolaylştıea bilirsiniz.

Şimdi yapmayın amaa olmadı suni dölleme yaparız

Oyla 0

Muhabbet kuşu sesleri muhabbet kuşlarını üremeye iter mubişlerinize ses açap çifleşmesini kolaylştıea bilirsiniz.

Çiftleşme evresinde olan ve yumurtlayacak dişilere suni uygulanır. Kızışmış olması, suni yapılması gerektiği anlamına gelmez ki tutmaz.
Kuş sesi kullanımı teşvik edebilir elbette lakin kimi kuşu streste edebilir. Sesin temiz ve stres ortamından uzak bir üretimhaneden kaydedilmiş olması önemlidir.

Oyla 0

Benzersiz acaba kaç defa suni döllenme yaptınız yaptınızsa başarılı oldumu?Biraz bahs edermisiniz zahmet olmazsa

Oyla 0
Benzersiz acaba kaç defa suni döllenme yaptınız yaptınızsa başarılı oldumu?Biraz bahs edermisiniz zahmet
Deneyimim yok ama yanlışlıkla öğrendim.

Aslında bunu @Doğanay Y. benden daha iyi bilir genelde eş tutan, kızışan, yumurtlama zamanındaki, erkek kuşun dişiyi dölyemediği ( misal: show jumbo muhabbet kuşu çifleşmelerinde) kullanılan bir yöntem.

Oyla 0
Deneyimim yok ama yanlışlıkla öğrendim.

Aslında bunu @Doğanay Y. benden daha iyi bilir genelde eş tutan, kızışan, yumurtlama zamanındaki, erkek kuşun dişiyi dölyemediği ( misal: show jumbo muhabbet kuşu çifleşmelerinde) kullanılan bir yöntem.
Yorumda yaparız yazmışsınız ondan gereyi sordum

Oyla 0