Eve gelen 2. kuş

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar hepinize iyi forumlar. Her gün yeni bir soruyla çıkageliyorum kusura bakmayın ama acemiyim işte yapacak bir şey yok :)
Evdeki erkek kuşumuza dişi bir yavru aldık. Ama eve gelen kuşun erkek olduğu ortaya çıktı daha 2. gün melodileri taklit ediyor. İyi de anlaştılar biz de geri götürmedik. Fakat sanırım eski kuşuma biraz hızlı alıştı. Eskisi eğitimli elimde kolumda geziyor. Eskisini kafesten çıkardığımda yenisi çılgınlar gibi ötüyor oradan oraya koşturuyor çıkmasını istemiyor. Asla eğitime yaklaşmıyor. Başka kafesim olmadığı için ikisini aynı kafese koymuştum şimdi yeni kafes aldım fakat avuçlamak istemediğim için girdirmeyi başaramadım. Elime asla yaklaşmıyor biraz yabani. Aynı kafes içinde yeni gelen kuşu eğitmem mümkün mü?

Maşallah:)
Öncelikle, birbirlerinin davranışından etkilenen sosyal canlılardır; birbirlerine adapte olmaları ve kollamaları, eğitim açısından daha zorlu bir süreç yaşamanıza neden olabilir.

En garanti ve kolay yolu; 1 hafta 10 gün ayrı bir oda da ayrı bir kafeste eğitime almanızdır. Bunu gerçekleştiremiyorsanız. Eğitime almak istediğiniz kuşunuzu eğitim zamanı başka bir odaya alınız ve öyle devam ediniz. Yalnız, diğer kuşun sesi eğitimde dikkat dağıtacaktır. Bu sebeple mümkünse sesi minimize edecek çözümler bulmalısınız.

Diğeri alışkın olduğu için, yabaniliğini biraz kırdığınız yeni kuşunuz, onu taklit ederek süreci rahatlatacaktır sonrasında.

Kolay gelsin..

Oyla 0
Maşallah:)
Öncelikle, birbirlerinin davranışından etkilenen sosyal canlılardır; birbirlerine adapte olmaları ve kollamaları, eğitim açısından daha zorlu bir süreç yaşamanıza neden olabilir.

En garanti ve kolay yolu; 1 hafta 10 gün ayrı bir oda da ayrı bir kafeste eğitime almanızdır. Bunu gerçekleştiremiyorsanız. Eğitime almak istediğiniz kuşunuzu eğitim zamanı başka bir odaya alınız ve öyle devam ediniz. Yalnız, diğer kuşun sesi eğitimde dikkat dağıtacaktır. Bu sebeple mümkünse sesi minimize edecek çözümler bulmalısınız.

Diğeri alışkın olduğu için, yabaniliğini biraz kırdığınız yeni kuşunuz, onu taklit ederek süreci rahatlatacaktır sonrasında.

Kolay gelsin..
çok teşekkür ederim :)

Oyla 0