Forpus Papağanı Aşırı Ötme, Kur Tavırları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Andrea
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Andrea

Forum Sakini
Merhabalar. Belli bir süredir foruma uğrayamıyordum. Son zamanlarda Çiko'nun tavırlarında gözlemlediğim değişiklikler sebebiyle yeniden dönmüş oldum. Biraz daha aktif olmaya çalışacağım bu vesileyle.

Çiko, erkek forpus papağanımız. 1 yaşına yeni girdi. Son zamanlarda aşırı çığlıkları, uzun süren ötüşleri ile beni çileden çıkartıyor. :LOL: Yavruyken, muhabbet kuşuna göre çok sessiz bir tür diye düşündüğüm forpus, şu anda kulaklarınızı çınlatacak derecede yüksek desibelde, tizlikte ve uzun süren çığlıklarıyla beni çok kızdırıyor.

Acaba bu bağırışlarının bir sebebi olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Özellikle ben odaya girip çıkarken kendisini kafesin tabanına atışı, bana karşı aşırı ilgili davranışları, kur hareketleri vb. artık bir eş istediğini mi gösteriyor. Az önce çektiğim videoyu paylaşayım. Ona karşı en ufak ilgimde hemen bu hareketleri başlıyor, heyecandan nereye adım atacağını şaşırıyor. Tüylerini kabartıp titrediğini gözlüyorum biraz da, belki başka bir şey varsa bu hareketlerin altında öğrenmek isterim.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Bu çığlıkların sebebi sinir durumları, eş talepleri ve ilgi görmek istediğinde arttırdığı sık oluyor. Özellikle sizi görünce yapması da muhtemelen sevincinden ve ilgi istemesinden dolayı.
Tavırları ise eş talebi veya sizi öyle görüyor gibi. Eş alma zamanı gelmiş
Bu arada sizi görmek tekrardan ne güzel, hoş geldiniz

Merhaba aramıza tekrardan hoş geldiniz ☺️
Tiz bir sesle çığlık atıyor olması bana kızgınlık belirtisi gibi geliyor çünkü yetişkin erkeğim her kuluçka döneminde deki gibi bağırıyor 😃 bazen yavrular da onu takip ediyor ses kaçınılmaz olabiliyor ☺️
Hocaminda söylediği gibi eş zamani çoktan gelmiş diye düşünüyorum bende

Değerli yorumlariniz için çok teşekkür ederim. Hos buldum. 😊 Eş almak istiyorum, planlayacagim. Bu arada değişik bir kafa hareketi yapıyor, sık görüyorum kayda alabilirsem onu ayrıca sormak istiyorum sizlere.

Değerli yorumlariniz için çok teşekkür ederim. Hos buldum. 😊 Eş almak istiyorum, planlayacagim. Bu arada değişik bir kafa hareketi yapıyor, sık görüyorum kayda alabilirsem onu ayrıca sormak istiyorum sizlere.
Tâbi istediğiniz zaman yardımcı olmaya çalışırım bende de şuan 7 tane forpus var
6 . Yumurtamiz da bugün geldi hepsi farklı karakterli onları seyretmek keyifli ☺️ ve güzel anlarına şahit olmak.