G1 Experience Himalaya Tuzu Bloğu İncelemesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan VBZE433
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

VBZE433

Uzman Yetiştirici
Genel Tanımı :
Vücut için gerekli olan yaklaşık 84 tane minerali içinde barındırır,
Dolaşım sistemi rahatsızlıklarına bağlı olarak gelişen rahatsızlıkları önler,
Antioksidan etkisi vardır, toksinlerin yanı sıra vücutta biriken ağır metallerin de atılmasına katkı sağlamaktadır,1611899562671.png
Kan basıncını düşürür,
Vücutta birikmiş elektrik yükünün azalmasına yardımcı olur şeklinde ifade edilmektedir.
Hangi mineraller ve içerik bilgisi tam belirtilmiyor.
İzlenimlerim :
Kuşlar severek gelip gidip tırtıklıyorlar. Çok sert bir yapısı var. Yaladıkları da oluyor.
XL boy :Yaklaşık 11 x 6.5 x 3.5 cm.
Kırılması halinde dağılabiliyor. Elektrikli testere (spiral) ile kolayca ve parçalanmadan kesilebiliyor. Tek blok kolaylıkla dört parçaya bölünebiliyor (6'ya da bölünebilir)
Kırmızı renge çalan buzlu cam formunda bir yapısı var.

İlk bu ürünü almıştım yillar önce. Sonra çok ucuz bir ürün olduğunu gördüğümde verdiğim ücrete üzüldüm. Kırdıktan sonra çıkan 3,5 parça normal şartlarda 2 TL ediyor

Güzel bir paylasım hem insanlar icin hemde kuslar icin mükemmel bir ürün

Kuşların kalamar ve gaga taşlarına fazla yüklendiği zamanlar oluyor. bundan fazla tüketilmesinin kuşa bir zarar olur mu.

Bu tuz satan yerlerde oluyor parçalar. Çok ucuz. Ben 3 yıl önce 25 TL almıştım. Ancak 2 liraya bir kaç parça bulunca almaktan vazgeçtim. Bu sabun tuz 10 TL gibi bir fiyatı var şuan.
Mechulbey doğrudan toz vermek uygun defil

Taha sorun olmaz.

Bende bu ürünü almıştım zamanında ancak Doğanayın dediği gibi biraz kazıklandık :) Zira bu ürün tuz sabunu adıyla satılan ve 5 lira civarında olan birşey. Çankırı tuzcularında bulabilirsiniz kolayca...

Ürünle ilgili yorumum ise; bu 84 mineral dedikleri tuzun sadece %2 sinde bulunuyor. Ve oranlarıda 0,0000000 bilmem ne :) Geri kalan %98 lik kısmı sodyum. Kısaca kuşlara ''84 mineral'' değil! SODYUM dan başka birşey vermiyorsunuz...

İkincisi ise ben bu ürünü kullandığımda kuşların anormal şekilde fazla yaladıkalrını ve akabindede enerjilerin bariz düştüğünü halsizleştiklerini gözlemledim ve tabiki kafesten aldım. Dahada bu şekilde kullanmıyorum. Sadece yaz aylarında ve ishal durumlarında arada bir suluklarına bir toplu iğne başı kadar atıp eritiyorum okadar...

Bende bu ürünü almıştım zamanında ancak Doğanayın dediği gibi biraz kazıklandık :) Zira bu ürün tuz sabunu adıyla satılan ve 5 lira civarında olan birşey. Çankırı tuzcularında bulabilirsiniz kolayca...

Ürünle ilgili yorumum ise; bu 84 mineral dedikleri tuzun sadece %2 sinde bulunuyor. Ve oranlarıda 0,0000000 bilmem ne :) Geri kalan %98 lik kısmı sodyum. Kısaca kuşlara ''84 mineral'' değil! SODYUM dan başka birşey vermiyorsunuz...

İkincisi ise ben bu ürünü kullandığımda kuşların anormal şekilde fazla yaladıkalrını ve akabindede enerjilerin bariz düştüğünü halsizleştiklerini gözlemledim ve tabiki kafesten aldım. Dahada bu şekilde kullanmıyorum. Sadece yaz aylarında ve ishal durumlarında arada bir suluklarına bir toplu iğne başı kadar atıp eritiyorum okadar...
Bunu duyduğum iyi oldu. Çünkü hemen musallat oldular taşa. İyi takip edeyim.

Beyers Pikkoek Kırmızı Kil Midye Çakıl ve Biraya Mayalı Mineral Blok
3E3FCC91-312A-44EF-8823-53A652BF3BBF.jpeg
Kil, kum, kırmızı taş, mide çakıl ve bira mayası bazlı güvercinler için mineral karışımıdır.

Sadece doğal hammaddelerden oluşur ve güvercinlerin beslenmesini tamamlamak için gerekli mineralleri, eser elementleri ve tuzları içerir. Sindirimi destekler.

KULLANIM ŞEKLİ:
Serbestçe ve kısıtlama olmaksızın her zaman güvercinlerin yanında durabilir.

Bende böyle bir ürün görmüştüm güvercinler için üretilmiş ama kafes kuşlarında kullananları da duymuştum.Benzer bir ürün.