Gaga üstü tüyleri

Melek Cankurt

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşım bakamadığı için sultan papağanını bana verdi evde şu anda 4.sultanımız oldu erkek ve konuşuyor.dün instagramda kuş veterinerinde gagasının üzerindeki ve burun deliklerinin çevresindeki tüyleri siyah olan kuşların solunum sıkıntıları olabileceğini okudum kendi kuşlarımdan Farklı olarak bu kuşun gagasının üzerindeki tüylerinin yazıdaki gibi siyah olduğunu farkettim burnunu temizlemeye çalıştım ne yapmamı önerirsiniz foto eklemeye çalışacağım

Ekli dosyalar

• IMG_7438.jpeg
    IMG_7438.jpeg
    355.5 KB · Görüntüleme: 5
Burada bahsedilen olay evet bazı durumlarda yaşanır ancak konuyu ele alış şekli bence doğru değil. Özellikle tüy dönemi o bölgede fazlaca ton değişimi olabilir. Cerede, burun deliğinin yanlarından akan sıvı normal değil.
Solumum sorunu yaşayan kuşlar, o bölgesi tuydeki kuşlar genelde tünek ve tellere sürtünmeyi arttırıyor. Bu da o bölgenin kirli görünmesini sağlıyor. Kusma, akintilardan dolayı da bir miktar sararması çok normal. Böyle bir durumu da genelde anlıyorsunuz 😊

Son düzenleme:
Burada bahsedilen olay evet bazı durumlarda yaşanır ancak konuyu ele alış şekli bence doğru değil. Özellikle tüy dönemi o bölgede fazlaca ton değişimi olabilir. Cerede, burun deliğinin yanlarından akan sıvı normal değil.
Solumum sorunu yaşayan kuşlar, o bölgesi tuydeki kuşlar genelde tünek ve tellere sürtünmeyi arttırıyor. Bu da o bölgenin kirli görünmesini sağlıyor. Kusma, akintilardan dolayı da bir miktar sararması çok normal. Böyle bir durumu da genelde anlıyorsunuz 😊
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler