gagadaki bu durum mantar mı?

perdecimecnun

iyikus.com Üyesi
merhaba değerli kuş severler, kuşumun gagasında daha önce soyulma vardı şimdi durum böyle mantar mıdır? yardımlarınızı bekliyorum.

h8nenK.jpg

7w7Jb9.jpg

44Hskf.jpg

ek olarak internette kuşun ağız içi pembe/kırmızımsı ise antibakteriyel veya ağız içi mavi/morumsu ise antifungal(mantar) tedavisi gerektiğine dair bir yazı okudum, bu bilginin doğruluk payı nedir? benim kuşumun ağız için mavi/morumsu.

Mantar değil fakat kreatin vitamini eksikliğinden kaynaklı geç bir yenilenme döngüsü var anlaşılan. Bu tüylere de yansıyabilirdi.
Bunu gidermek için protein bazlı gıdalar vermek gerekir. Örneğin haşlanmış yumurta, ıspanak gibi gibi. Bulunabilirse hayvansal gıdalarda verilebilir.
Kuşlarınız için Bitkisel ve Hayvansal Protein Kaynakları

Oyla 0
Mantar değil fakat kreatin vitamini eksikliğinden kaynaklı geç bir yenilenme döngüsü var anlaşılan. Bu tüylere de yansıyabilirdi.
Bunu gidermek için protein bazlı gıdalar vermek gerekir. Örneğin haşlanmış yumurta, ıspanak gibi gibi. Bulunabilirse hayvansal gıdalarda verilebilir.
Kuşlarınız için Bitkisel ve Hayvansal Protein Kaynakları
Çok sağol abi haftada 2 gün yumurta maması veriyorum aslında ama yumurta kabugu da ekleyeyim artık.

Oyla 0