Garden Mix Pembe Paket Yem İncelemem

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Merhabalar arkadaşlar.Bugün sizler için hepimizin ortak sorunlarından olan muhabbet kuşu yem incelemesi yapacağım.İnceleyeceğimiz marka Garden Mix.Açık konuşmak gerekirse ben Garden Mix'i daha önceden bilmiyordum.Forum camiasına girince adını duymaya başladım.Bu zamana kadar Versele Laga kullanıyordum ve sıkıntı da yaşamadım.Versele Laga'n ın yemine değinecek olursak yem karışım orantısının iyi olmadığını söyleyebilirim lakin çeşitli eklemeler ile bu sorunu düzeltebiliyordum.Ve dediğim gibi bu zamana kadar bir sorun çıkmadı.Bir ara G1 Experience'de denemiştim ondanda memnun kalmıştım genel olarak tozsuz bir yemdi.
1611257027500.png1611257150276.png
Neyse konumuza dönecek olursak Garden Mix yemi hakkında ilk izlenimlerimi söylemek istiyorum.Duyduğum kadarıyla paketten pakete değişen bir yem karışımı var.Benim aldığım pakette genel anlamıyla ak darının yoğun olduğunu söyleyebiliriz.

-Paketi ilk açtığımda şahsen yem orantısı hoşuma gitti diyebilirim,ve yem bana çok taze geldi.Daha önceden Versele Laga yem kullanan biri olarak darı tanelerinin daha küçük olduğunu söyleyebilirim ve bu benim gerçekten hoşuma gitti.
-Tozunu elekten geçirmek için gittiğimde aslında çokta fazla toz olmaması da beni sevindirdi diyebilirim.
-Tabi dezavantajları da var örneğin aspur yok denecek kadar az.Siyah darı yerine bir sürü kanola(Rapiska) tohumu koymuşlar ben bunu muhabbet kuşlarının çok yediğini görmedim(Kendi kuşum özelinde diyorum).
-Ve neredeyse her yemde olan Aspir ayıklama sorunu. Pratik ayıklama yöntemleri varsa duymak isterim.Ama genel anlamıyla benden geçti diyebilirim.

Paketi ilk açtığımda ki yemin görüntüsü;
1611257178723.png1611257199433.png

Buda aspur ekledikten sonraki karışımın hali;
1611257314018.png1611257288843.png

MiniKuş

Veteran
Güzel tanıtım. Alacak olanlar pembe paket dışında olanları almasın. Petshop yemlerine göre karışımı iyi ama yinede yetersiz.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör

MiniKuş

Veteran
Önemli değil. :giggle:

Teşekkür ederim evet pembe paket harici diğerleri kötü ürünler.Aspur eklemesi yaptıktan sonra çok da yetersiz olduğunu düşünmüyorum siz nerelerde eksiklik gördünüz?
Aspur ekledikten sonra zaten on numara yem ama orjinalinde yeme bakmak lazım. Aspur eklenmiş bakmak olaya çok saçma. Sizede önerim aspur katmaktansa kendi yem karışımı yada Benelux kullanın.

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Eline sağlık. Bu rapiska olayına yeni başladılar galiba. Bende 3 yıldır vivid alırım. Son aldığımda siyah darı diye rapiska vardı mubişler yemiyor seçiyor. İnternette denk geldiğim bir yazıda da Muhabbet Kuşlari için uygun değildir ya da verilmemelidir tarzı bir yazı vardı sebebi nedir bilmiyorum.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Teşekkür ederim. :giggle:
Bu rapiska olayına yeni başladılar galiba.
Sanırım,açıkçası neden böyle bir yola başvurdular anlamadım.:(
İnternette denk geldiğim bir yazıda da Muhabbet Kuşlari için uygun değildir ya da verilmemelidir tarzı bir yazı vardı sebebi nedir bilmiyorum.
'Verilmemelidir' tabiri yanlış olur sık olmamakla birlikte az da olsa verilebilir ama muhabbet kuşları pek sevmiyor orası ayrı konu.

Son düzenleme:

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Eline sağlık Taha, teşekkürler.

Ve fakat, bırakın şu dengesiz yemi:) Ne olduğu belli değil, sürekli farklı içerik, toz, içinden pense bile çıkmış bu yemin :D :p

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Pense konusu tabiki şaka:)

Fakat bu denli dengesiz bir yem bana hiç ama hiç güven vermiyor açıkçası. Böyle saçmalık mı olur! Ürünün bir içeriği vardır, yazarsın oranlarını. Sürpriz yumurta mı bu, içinden ne çıkarsa... Trajikomik.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Pense konusu tabiki şaka:)
Yalnız ben şu bonnie den çıkan demir olayından sonra gerçek dedin sanmıştım.:) Fotoğrafı koyayım da bir daha gülelim.:)
1611298821639.png
Fakat bu denli dengesiz bir yem bana hiç ama hiç güven vermiyor açıkçası. Böyle saçmalık mı olur! Ürünün bir içeriği vardır, yazarsın oranlarını. Sürpriz yumurta mı bu, içinden ne çıkarsa... Trajikomik.
Firma neden böyle bir şey yapıyor garip gerçekten.

MiniKuş

Veteran

siradaninsan

iyikus.com Üyesi
tekrar hortlatayım bari yemim bitsinde bu garden mixi deniycem bende VL kullanıyorum orantısı pek iyi değil paketten pakete göre değişmez umarım oranı.. benim kuş nedense aspuru sevmiyor :d aspur katsam mı katmasam mı bilmiyorum. tek veriyorum soyuyor kabuğundan ama yemiyor değişik

+ olarak hala kullanıyorsanız içerik aynı mı?

valla ne yem alacağımızı şaşırdık

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
tekrar hortlatayım bari yemim bitsinde bu garden mixi deniycem bende VL kullanıyorum orantısı pek iyi değil paketten pakete göre değişmez umarım oranı.. benim kuş nedense aspuru sevmiyor :d aspur katsam mı katmasam mı bilmiyorum. tek veriyorum soyuyor kabuğundan ama yemiyor değişik

valla ne yem alacağımızı şaşırdık
VL varken garden mix nedir :D
Dengesiz bir düşüş olur yem değişiminde. VL den benelüx deseydiniz anlardım da GM olmaz :(

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Şu anda GM kullanmıyorum. Tohumların taze olduğundan emin olduğum bir yerden kendi karışımımı yaptım. Resmini aşağıya eklerim. Aspur sevmiyorsa VL ile de süreci götürebilirsiniz aslında. 200 gr ak darı eklemeye devam edin ama aspur oranını 100 grama çekin...

Moderatörün son düzenlenenleri: