Garden Mix Pembe paket yorumumuz

Hobici

Forum Sakini
5BD267C7-B3AC-4F57-B58F-5A01262BCEC7.jpeg

Selamlar,
3 gündür Garden Mix Pembe paket yem kullanıyoruz...
Öncesinde Versele Laga yem kullanıyorduk... VL ,dende memnunduk ama @Malkoçoğlu abinin özellikle doğallık ve sindirilebilirlik konusunda söyledikleri üzerine Garden Mix Pembe paket yemi aldık...
7224B20D-6395-4C33-A413-7414460C9E6B.jpeg
Biz pek anlamıyoruz ama ürün oldukça taze tozsuz bir yem. Yem orantısı güzel. Akdarı oranı VL ye göre daha fazla. Darılar daha küçük. Bu sebeble daha doğal olabilir...
Muhabbet kuşlarımızda bazı iyileşmeler oldu.
Tüyleri dökülürdü neredeyse tüy dökümü düzeldi...
Dışkılarının koyu kısmı siyah olurdu daha yeşile döndü.
Dışkı boyutları küçüldü sanki.
Ürün Görselleri;

ECC8977B-A13F-4AAC-8CB4-914D3466D922.jpeg
FF92BD89-F731-4AD7-8429-3EFE0DFE794C.jpeg
2E76A7C7-B5B1-47AB-8611-B9CA0B3F239C.jpeg
Böyle yazı yazmaya gerek var mı bilmiyoruz... Ama yem konusu önemli böyle iyileşmeler olunca paylaşmak istedik... İlerleyen günlerde yorum kısmında müsade olursa durumu bir daha paylaşırık...

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Aynen yem konusu cidden önemli! Çoğu hastalığın sebebi kötü yemler. Bunu çok net söyleyebilirim.. Ben neredeyse kapalı paket yemlerin hepsini aldım denedim. Bazılarını denemeye bile gerek görmeden çöpe attım. Sayacak olursam; Quik, Gold vings, Versele laga, Vitakraft, Bonie, Beaks vs. aklınıza hangi marka geliyorsa... Kısacası en iyi yemi bulmaya çalıştım. İçlerinden en beğendiğim yemler ise beaks ve garden mix oldu. Halada kullanıyorum...

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bir yemin kalitesi uzun süreli kullanımda belli eder kendini. Bu nedenle güncellemenizi öneririm 2-3 ay düzenli kullanım sonrası :)
Teşekkürler inceleme için

Hobici

Forum Sakini
0D4BD369-09A7-45C4-A90D-C03DD676A16F.jpeg

Abi GardenMix yemi 6 aydır kullanmaktayız. Bi güncelleme yapmak istedik...

Özetle;
Yem oranı;
Paketten pakete çok fazla değişim yok oranlar hemen hemen aynı sadece aspir yulaf nijer gibi tohumlar değişiklik gösterebiliyor. Aspur pek yok hiç yokta denebilir:)

Yapısı;

Taze ve kaliteli bir yem. Organik bir yem olma ihtimali yüksek. Darı taneleri daha küçük ve darıların renk tonları farklı(aynı darılar). Bizce en mühimi herhangi bir besin katkı maddesi yok. Sindirimi kolaylaştırıcı vitamin vb.

Deneyimlerimiz;

1. Ayın sonunda dışkıları falan bozuldu. Zaten biraz hasta olan kuşumuzun hastalıkları belirginleşti. Acaba yemdenmidir diye düşünmedik değil tekrar VL almayı bile düşündük. Hem az çok okumalarımız hem de @Malkoçoğlu abinin Bi bildiği vardır diye(yanlış anlaşılmasın @Malkoçoğlu abi kuşların kısa vadede verimli bol bol çiftleşen kuşlardan ziyade sağlıklı ve uzun ömürlü olmasından yana olduğunu düşündüğünü düşündüğümüz için:)) kullanmaya devam ettik. Gerwit w medtollyamin le takviyeledik. Son 1 2 aydırda bitkisel hariç takviyede vermiyoruz.

Sonuç;
Sürekli tüy sorunu olan durgun olan muhabbet kuşlarımız iyileşmeye toparlamaya başladılar. Sadece su dışkılayan tünekte duramayan erkek muhabbet kuşumuz oldukça toparladı. Daha canlı ve dayanıklılar. Sonradan farkettikki VL deki besin katkı maddeleri kuşların dışardan sağlıklı gibi göstersede uzun vadede iç organlarda olumsuz etki edebiliyor. Şöyleki GardenMix yerken kuşlar daha az daha sık yiyorlar. VL deyken daha çok daha seyrek yiyorlardı. Sindirmek için eneji sarfediyorlardı. Şimdi ise daha hareketliler...

Acizane söylediklerimiz GardenMix e özel birşey değil Gardenmix ayarında(yani doğal besin katkı maddesi içermeyen) her yem ve markası için geçerlidir.

Yem konusu çok önemli. Yemin iyisede kuşlardaki verimlilikten ziyade kuşların genel ve uzun vadedeki durumlarında belli olur diye düşünüyoruz...

Dipnot:
Bu süreçte benim cahilliğim ve hatalarım sebebiyle özellikle erkek muhabbet kuşumuz Boncuk bayağı yıprandı. Bu forum ortamının oluşmasını sağlayan @Doğanay Y. abiye ve her konuda yardım eden @Doğanay Y. @Malkoçoğlu @neanderthalensis @Muratsani Hocalara teşekkür ederik...
...

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Açık yeme karsimisiniz ben kullanıyorum gayette taze ve görerek seçerek alıyorum aspur vb ne istersem oranida ayarlıyorum kapalı yem rafta ne kadar güvenilir ortamı nasil

İyi bir yerden alıyorsanız taze tozsuz bir yemse açık olmasının bir sakıncası yok.. Ama kişisel tecrübem açık olarak çok kötü yemleri satıyorlar piyasada...

Pinarsu

iyikus.com Üyesi

Pinarsu

iyikus.com Üyesi
Çevremdeki ureticilerde hiç öyle garden mix filan almıyor taze yem belli oluyor saten kuslarimda en ufak bişey yok koruyucuda yok ben aldım kapalida ama tarh yeni içi kötü çıktı görmeden alma bence

Pinarsu

iyikus.com Üyesi
Çevremdeki ureticilerde hiç öyle garden mix filan almıyor taze yem belli oluyor saten kuslarimda en ufak bişey yok koruyucuda yok ben aldım kapalida ama tarh yeni içi kötü çıktı görmeden alma bence
Çevremdeki üreticiler genelde ak dari verip büyütüp satıyor aspur çeşitli yem göremedim pek ticari ama tek kus bile olsa imkanı olan yemi gorsun

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, açık yeme asla karşı değilim. Almadan önce markasını soruyorum. Genelde pet shoplar vivid yem açma kullanıyorlar ya diğer markalardan. Vivid yem ben sevmiyorum pek, bir de ağzı açık yemin içine elini sokan sokana, ortamda kullanılan kimyasallar ve sigara dumanı gibi çevresel etkilerde var. Bu nedenle tercih etmemeye çalışıyorum.

grpet

iyikus.com Üyesi
Gardenmix de iyi bir yemdir ama iyi yem üreten firmaların yemlerine baktığınızda hiçbirinin içinde siyah darı olmaz besleyici hic bir değeri yok cünkü
2. konu ise özelıkle tek kuş bakanlar mümkün oldugunca kapalı ve kaliteli markaları yönelmesinde fayda var versele laga yada gardenmix bu konuda iyidir cuval yemlerde de acıldıgında ağzı sıkıca kapatılmalıdır pek cok petshoplar malesef yemleri tahtadan yapılmıs kutularda ağzı açık saklamaktadır zaten toz her seye bulasıyor yemlerede bulasmaması mümkün değil