Garip bir parazit

Youtube görmem için önüme atmış :D Bende sizinle bu ilginç vakayı paylaşmak istedim.
Altyazıyı açınca anladım dışarıda bulmuş bunları adam.
Diğer videosunda tahta kutuya koyup kendi besleyip büyütmüş.
Türü ne acaba? Onu anlamadım.
Baya kurt ama o bölgelere nasıl girip büyüdü?
Acaba anne baba getirdigi yemeklerin çürümesi& sinekler ile mi oluştu? Aklımda deli sorular.
Kaya kartalları belgeselinde izlemiştim onlar yuvalarının içine kokulu otları koyup sineklerin gelmesini engelliyorlardı. Tabi kartallar mega yırtıcı yuvanın içi kesimhane gibiydi 😁😂
Bi şey daha şok etmişti belgeselde, iki yavrudan güçlü olan öbürünü aşağı atana kadar anne baba karışmayıp izliyor. Güçlü olan yuvada kalıyor ve sadece onu büyütüyorlar. Gıcık olmuştum kardeşi tarafından yuvadan atılan yavrunun kaçışları feryadı uçurumdan yuvanın içine doğru can derdinde kaçışı öbür yavrunun tekrar kovalayıp gagalaması uçuruma doğru itmesi hala gözümün önünde. Binlerce belgesel izledim bu ve bir de "the world at war" da müttefiklerin hamburg dresden v.s. gibi nazi şehirlerini bombalamasının anlatıldığı bölümde o dönemki hamburg itfaiye şefinin gördüklerini anlatması aklımdan çıkmadı.

Bildigim botfly diye bir tur var yaban arisina benziyor o bu sekilde larvalar birakabiliyor canlilara. O kucuk larvalar canlidan beslenerek buyuyor ve zamani geldiginde canliyi terk ediyor. Muhtemelen yuzlerce tur vardir bu sekilde larva birakan 😔

Bildigim botfly diye bir tur var yaban arisina benziyor o bu sekilde larvalar birakabiliyor canlilara. O kucuk larvalar canlidan beslenerek buyuyor ve zamani geldiginde canliyi terk ediyor. Muhtemelen yuzlerce tur vardir bu sekilde larva birakan 😔
Evet siz yazınca baktım internetten insanlarda bile bırakabiliyormuş. Bunlar ufak bir de onlar daha da büyüktü.