Geçmeyen İshal

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan omgoktas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

omgoktas

iyikus.com Üyesi
Sayın Yöneticilerimiz ve üyelerimiz 2.5 aydır bu ishali geçiremedim.Dişi Kuşumun genel durumu iyi hareketler canlı hatta yeniden yuva hazırlığında.Erkekten ayırdım sadece Aspur ile besledim bir süre geçmedi.Suluğuna sıvı probiyotik damlattım olmadı.En son çare R0 200 verdim bir nebze olsa düzeldi ama tam anlamıyla sağlıklı bir dışkı olduğunu düşünmüyorum.Daha önce hiç böyle bir durum yaşamadım.Resmi paylaşacağım.

Artık ne yapacağımı bilmiyorum.Tecrübeli üyelerimizin yardımlarını beklemekteyim.Şimdiden teşekkür eder,saygılarımı sunarım.

Ekli dosyalar

• IMG20211206132317.jpg
    IMG20211206132317.jpg
    981 KB · Görüntüleme: 14
Evet Sayın ustam Muhabbet kuşu.Söylediklerinizi uygulayacağım.Durum hakkında sizleride bilgilendireceğim.Çok teşekkür ederim değerli görüşleriniz için.Saygılarımla.
Sayın Ustam merhabalar bugün vitaform kullanımımız bitti kuşumda herhangi bir değişim söz konusu olmadı.İkinci yumurtasını da yaptı.Veterinere tekrar götürdüm.Röntgen çekildi.Karaciğeri ile ilgili bir problemi olduğunu söyledi.Avicare Silybum Marianum isimli bir ilaç verdi.Birde 1 şırınga dolusu bir ilaç verdi.Suluğuna Silybum Marianum 3 damla verdiği şırıngadan 2 damla olacak şekilde günlük devam etmemi söyledi.Fakat inanın güvenim kalmadı.Kulum kuluçkaya girdi ben ne yapacağım bilmiyorum.Veterinerin verdiği ilacın ne işe yaradığını da bilmiyorum.

Sizlerden değerlendirme bekliyorum.Teşekkür ederim Saygılarımla.

Oyla 0
Özür dilerim son güncel dışkımızı eklemeyi unuttum.Onuda ekliyorum.

Teşekkür ederim.Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• IMG_20211214_140245.jpg
    IMG_20211214_140245.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Geçmiş olsun tekrardan. Dışkılar kötü lakin yumurta yaptığını varsayinca önce beklemek gerekiyor. Üreme yollari problemleri, e-coli, bazende kursak enfeksiyonu yaşayan kuşların dışkıları gibi. Birden fazla sorun olabilir. Doğal yollarin cozebilecegi bir dışkı değil maalesef. Yurtlamasi bitince tekrar bakmak gerekiyor. Hiç yeşile dönen dışkısı var mı?

Oyla 0
Geçmiş olsun tekrardan. Dışkılar kötü lakin yumurta yaptığını varsayinca önce beklemek gerekiyor. Üreme yollari problemleri, e-coli, bazende kursak enfeksiyonu yaşayan kuşların dışkıları gibi. Birden fazla sorun olabilir. Doğal yollarin cozebilecegi bir dışkı değil maalesef. Yurtlamasi bitince tekrar bakmak gerekiyor. Hiç yeşile dönen dışkısı var mı?
Sayın hocam uzun süredir attığım resimdeki gibi.Sadece yumurtadan önce dışkı rengi kuru nane rengindeydi.

Oyla 0
Yumurtalarını kaydirabileceginiz başka kuşlar var mı? Varsa mutlaka sonlandirip ilaç tedavisi yapmak gerekiyor

Oyla 0
Yumurtalarını kaydirabileceginiz başka kuşlar var mı? Varsa mutlaka sonlandirip ilaç tedavisi yapmak gerekiyor
Sayın hocam öncelikle 1 takımım daha var fakat onların kuluçkası henüz sonlandı.Dişi kuş yorgun düştüğü için onu eşinden ayrı bir kafeste dinlendiriyorum şu anda.Yani şu anda onu kafese alsam yuvalığa yumurtaları koysam bile bakma ihtimali çok düşük.

Oyla 0
Sayın hocam öncelikle 1 takımım daha var fakat onların kuluçkası henüz sonlandı.Dişi kuş yorgun düştüğü için onu eşinden ayrı bir kafeste dinlendiriyorum şu anda.Yani şu anda onu kafese alsam yuvalığa yumurtaları koysam bile bakma ihtimali çok düşük.
neredeyse imkansız :(
Peki madem bir süre daha bekleyelim. O sırada arkadaşlarda görüş bildirirse ortak bir ilaç önerisinde bulunmak daha uygun olur.

Oyla 0