Genel Sohbet Konusu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umit.

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar böyle bir başlık açmak istedim. Bu konu altında havadan sudan sohbet muhabbet edebiliriz diye düşündüm :)

Tabi forum kuralları çerçevesinde din, dil, ırk, siyaset konuları yok..

Aklınıza gelen her konuda sohbet açabilirsiniz...

Canı sıkılanlar yazsın :)

İnsan kendi kararlarının bedellerini ödemeli. Başkalarının verdiği kararların değil.
Ayyynen öyle.Dün rahmetli olan Doğan Cüceloğlu'nun bir konuşması var bunu herkese ama özellikle de kritik kararlar alma aşamasındaki dostlarıma tavsiye ediyorum.https://youtu.be/935rkq5Gh-Y

İssizler ordusuna dahil olmak mi istiyorsun. Atanmayi bekle. Birde psikolojin bozulsun.

Ben öyle düşünmüyorum. Biraz medyanın abartması gibi geliyor. Zira çevremde bir çok tanıdığım var öğretmen olan bir sene içinde atandılar...

He ihtiyaç fazlası bir kitle varsa ozamn öğretmen olmayı zorlaştırıcaklar herkes olamıyacak...

Ben öyle düşünmüyorum. Biraz medyanın abartması gibi geliyor. Zira çevremde bir çok tanıdığım var öğretmen olan bir sene içinde atandılar...

He ihtiyaç fazlası bir kitle varsa ozamn öğretmen olmayı zorlaştırıcaklar herkes olamıyacak...
Hiç göründüğü gibi değil maalesef. Medya abartmıyor bile. Her yıl 500 bin öğretmen adayı başvuruyor sınava ve sadece 20-40 bin arası alıyorlar. Gerisi alınmıyor. Bazı bölümlerin alımı yüksekken (din kültürü ve ahlak bilgisi gibi) bazıları ise 1-5 kişi. Bende sürece hazırlandığım için söylüyorum bizim bölüme 8-10 bin arası yıllık başvuran oluyor, 200 kişi alıyor her yıl genelde. Hangi puanlarda kapattığını söylememe gerek yok sanırım :(

Atanan arkadaşların Sınıf öğretmeni mi :)

Hiç göründüğü gibi değil maalesef. Medya abartmıyor bile. Her yıl 500 bin öğretmen adayı başvuruyor sınava ve sadece 20-40 bin arası alıyorlar. Gerisi alınmıyor. Bazı bölümlerin alımı yüksekken (din kültürü ve ahlak bilgisi gibi) bazıları ise 1-5 kişi. Bende sürece hazırlandığım için söylüyorum bizim bölüme 8-10 bin arası yıllık başvuran oluyor, 200 kişi alıyor her yıl genelde. Hangi puanlarda kapattığını söylememe gerek yok sanırım :(

Doğrudur ben okadar detayını bilmiyorum. Evet sınıf öğretmeni hepsi hatta bazılarının nasıl öğretmen olduğunu çözmeye çalışıyorum hala :D

İkisini de veterinerlik için söylemiştim:)Ekli dosyayı görüntüle 13030

illa ankara ingilizce olsun diye kasmana gerek yok bence. veterinerlik dersleri teorik ağırlıklı başlar, özellikle ilk yıllardaki dersler ( latince ağırlıklı anatomi, organik kimya, biyoloji vb) alışana kadar ingilizce zorlayabilir. zaten latince anatomiyi bir de ingilizce alırsan canın sıkılabilir. akademik kariyer düşünüyorsan o başka tabi

Allah kolaylık versin inşaallah gönlündeki olur. Benim anlamadığım 40 bin ihtiyaç varsa neden 500 bin aday var? üniversite puanlarımı çok düşük bu bölümlerin?

Allah kolaylık versin inşaallah gönlündeki olur. Benim anlamadığım 40 bin ihtiyaç varsa neden 500 bin aday var? üniversite puanlarımı çok düşük bu bölümlerin?
Öğretmenlik okuyan ister istemez mesleğini yapmak istiyor :(
Sınıf öğretmenliği en çok alım yapan bölümlerden ve ortalama bir puanla atanıyorlar. Bu nedenle atanma oranları yüksek. Bu 40 binin genelde 3-4 bini sınıf öğretmeni.

Öğretmenlik okuyan ister istemez mesleğini yapmak istiyor :(
Sınıf öğretmenliği en çok alım yapan bölümlerden ve ortalama bir puanla atanıyorlar. Bu nedenle atanma oranları yüksek. Bu 40 binin genelde 3-4 bini sınıf öğretmeni.

İşte bende onu diyorum çok mezun var bence. Puanı yeten öğretmen oluyor :)

Maalesef eğitim politikası, her yerde üniversite açılması derken gelinen nokta bu. İşsizlik sorunu ve hakkı olduğu halde ataması yapılmayan öğretmenler. Tek sorunda bu puanı almak değil ha. Birkaç pürüz daha var ama işte :( Mülakat süreci de mevcut (çok etkili olmasa da)