Geviş getirme tarzı hareket

Yem yiyor gidip baya su içiyor.Su içerken ağzında yem var sanki cıt cıt ses oluyor su içerken.Sonra bu hareketi yapıyor.Mantardan korktum.Fakat dışkıda sorun yok, halsiz deyil,Kusmuyor.Göğüs kemiğinde sıkıntı yok.Kursak normal yumuşak.İstanbuldan Vetform Hazımsızlık var demişti 15-20 gün Grit kuş kumu kullanın demişti.Kullanıyorum.Sindirimsel sorunmu sizce.Bundan 6 ay önce kum kullanıyordum.2 ay kestim dışkıda 1 kere yem gördüm.Tekrar kullandım sonra geçti şimdi kullanıyorum.

Eski yem Sanki bayat'dı Çünkü sert'idi Şimdi Garden mix kullanıyorum. başka Veterinerler göğüs kemiğinde belirginlik yoksa ve kursak yumuşaksa sıkıntı yapmayın demişti bugün.

Bu olay 2 ay önce başladı Jumbo 8 aylık

Dal darı yiyince yapmıyor.

Suyu çıkarsam mesela bu hareketi yapmaz.Su içince yapıyor.Yem yiyor onu sindirmek için hemen su içiyor.Bazen içmiyor.

Oyla 0
Dal darı gibi sindirimi kolay besinlerde yapmıyor, diğer tohumlarda vs. Yapıyor ise, yemden kaynaklı sindirimsel bir problem olacağı gibi, fizyolojik olarakta toleresi düşük olabilir tabi.

Grit kum kullanıyorsunuz zaten. Onun haricinde 3 gün probiyotikte geçin yine de.

Garden mixin hangi ürürünü kullanıyorsunuz? Ayrıca arkadan gelen ses nedir?

Oyla 0
Dal darı gibi sindirimi kolay besinlerde yapmıyor, diğer tohumlarda vs. Yapıyor ise, yemden kaynaklı sindirimsel bir problem olacağı gibi, fizyolojik olarakta toleresi düşük olabilir tabi.

Grit kum kullanıyorsunuz zaten. Onun haricinde 3 gün probiyotikte geçin yine de.

Garden mixin hangi ürürünü kullanıyorsunuz? Ayrıca arkadan gelen ses nedir?
Garden mix platin pembe paket diye hatırlıyorum çok taze gel.Yem yiyor tüneğe çıkıyor Su içiyor ve ağzından yem sesi geliyor çıt çıt ses o.

Oyla 0
Yani özetle Yem yedikden sonra bu hareketi yapıyor bazen yapmıyor.Ama bu hareketi yapınca sanki birşeyi yutmaya çalışıyor.Ve bundan dolayo fazla su içiyor.fazla su içince hayliyle sıvı fazla oluyor tüketmeyince dışkı normal.

Oyla 0
Probiacti-bird kullanıyorum 4 gün ara ile normalde Yarın mesela 4'üncü gün isterseniz yarın peşpeşe 3 gün kullanayım ?

Oyla 0
Düzenli kullanıyorsanız gerek yok.

Bazen kısa dönem bu tür hazım problemleri yaşanabiliyor. Ne kadardır böyle? Garden mixi ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Aspur ve akdarı oranı yüksek bir yeme geçişi de deneyebiliriz...

Oyla 0
Düzenli kullanıyorsanız gerek yok.

Bazen kısa dönem bu tür hazım problemleri yaşanabiliyor. Ne kadardır böyle? Garden mixi ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Aspur ve akdarı oranı yüksek bir yeme geçişi de deneyebiliriz...
Garden mix alalı 1 ay oldu sanırsam. Ben Mantardan korkmuştum.fakat öyle bir belirti yok.Cevaplarınız için Teşekkürlerimi sunarım yakında bende burada sizinle samimi olurum inşallah:)

@Muratsani abi sonra genelde kafa eğiyor inceden ağzında geveliyor bişe. Su içerken ağzından yem sesi gelmesi garip geliyor yemleri yiyor ama sonra sanki yutmaya çalışıyor?

Oyla 0
karakteristik bir özelliği olabilir. Her kuş yem çevirevilir ağızda bu normal bir durum.

Oyla 0