Gövdede sorun

Sena Nur EVİRGEN

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Telefon aşığı olduğu için net fotoğrafını çekemiyorum ama gövdesinin ortasından aşağı doğru inen bir çizgi var. Son zamanlarda fark ettim ve biraz endişelendim. Bir sorun var mı normal mi yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 4060

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhabai genelde zayıf kuşlarda bu tarz bir çizgi oluşuyor. Eğer bu bahsettiğiniz yerin altında ki kemikli kısım ters V şeklinde ve etten arınmış şekilde ise kuşunuz halk dilinde kuruma dedikleri ciddi bir rahatsızlıktan müzdarib olabilir. Göğüs ve o kısmı kontrol edebilir misiniz?

Oyla 0

Sena Nur EVİRGEN

iyikus.com Üyesi
Bahsettiğiniz gibi bir durum göremedim anladığım kadarıyla. Zaten aşırı hareketli bir kuş, halsizlik ya da başka bir hastalık belirtisi göremedim.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Süper sevindim. Genelde zayıfladığında ve ya tüy döneminde sık oluyor. Sağlık sorunu değil ufak kuşlarda normal bir durum. Nadiren kötü bakımdan kaynaklı bahsettiğim durum oluyor. Oda oldukça ciddi bir sorun.

İnanmazsınız belki ama aynı renk ve neredeyse renk dağılımı dahil benzer bir kuşum vardı yıllar önce. Çok severek 7 yıl baktım ve yavrularını alma şansım oldu. Şuan elimde hiç kalmadı ama ne kadar özlediğimi hatırladım :(

Oyla 0

Sena Nur EVİRGEN

iyikus.com Üyesi
Hemen yumurta maması yapayım :D henüz 4 aylık ilk tüy dökme dönemi sanırım o yüzden zayıfladı. Çok teşekkür ederim, rahatladım.
Bol bol atarım fotoğraflarını hasret giderirsiniz :D

Son düzenleme:
Oyla 0

Ahmetgr33

Forum Sakini
Süper sevindim. Genelde zayıfladığında ve ya tüy döneminde sık oluyor. Sağlık sorunu değil ufak kuşlarda normal bir durum. Nadiren kötü bakımdan kaynaklı bahsettiğim durum oluyor. Oda oldukça ciddi bir sorun.

İnanmazsınız belki ama aynı renk ve neredeyse renk dağılımı dahil benzer bir kuşum vardı yıllar önce. Çok severek 7 yıl baktım ve yavrularını alma şansım oldu. Şuan elimde hiç kalmadı ama ne kadar özlediğimi hatırladım :(
Benim kusumda cok zayifdi ama hareketliydi biseyi yoktu o kusu foruma atmistim hatta ama kuscuya gittim biseyi yok dedi bu yaziyida okudum cook rahatladim:)

Oyla 0