iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Gri Muhabbet Kuşları Mutasyon İncelemesi

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
9,097
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Gri Muhabbet Kuşları Mutasyon İncelemesi
Baskın mutasyonlardan bir diğeri de gri faktörlerdir. Kendi arasında tıpkı mavi ve yeşil seride olduğu gibi 2 siyah faktör taşıyabilirler. Bu nedenle gri faktör muhabbet kuşları, renk ekleyen bir faktördür.

Gri renk mutasyonlar hem sarı tabanlı kuşları, hemde beyaz tabanlı kuşları etkileyebilir. Alttaki tabloda beyaz seriden kuşları etkileyen gri faktörünü göreceksiniz. İki formda olduğunda tek faktörlü ve çift faktörlü etkisi azımsanamayacak kadar kuvvetlidir.

Greyfactorblue.jpg

Karanlık Faktörler: Gri muhabbet kuşlarının bazıları karanlık faktör içermezler. Görüntü olarak diğer gri koyu faktörlü grilerden ayırt edilebilirler. Görsel;
Örneğin;
3dbb076e-668c-427a-a844-4e78524e0fb1.jpg

1 veya 2 karanlık faktörü olan gri bir muhabbet kuşu, karanlık faktörü olmayan bir gri muhabbet kuşundan belirgin şekilde daha koyu olabilir. Örneğin;

NormalGrey.jpg

Tek Faktörlü ve Çift Faktörlü Formlar: sf grisi ile df grisi arasında görsel bir fark yoktur. Kesin olarak bilmenin tek yolu, söz konusu kuşu normal (gri olmayan) mavi veya yeşil bir eşle birleştirmektir. Bu eşleştirmeden herhangi bir normal mavi veya yeşil yavru gelirse, gri kuşunuz sf'dir. Eğer df bir griye sahipseniz tüm yavrular gri gelecektir.

Yanak Renkleri: Genelde gümüş grisi, koyu tonda bir gri olabilir.

Normal, opal, spangle, dilute, parçalı, sarı yüzlü griler, cinnamon griler vb bir çok alt mutasyonda gri faktörü görülebilir.

Gri Muhabbet Kuşu Resimleri
13892108241_d6036c9837.jpg
$_86 (1).JPG
maxresdefault.jpg
griiii.JPG
griiiiii.jpg
griii.JPG
19.-F-C-J-Opaline-Grey-AA-Copy.jpg
 

Ahmetgr33

Forum Sakini
Katılım
15 Haz 2019
Mesajlar
257
Puanları
83
Yaş
16
Konum
Mersin
Resesif gri muhabnet kusu nedir?
Görüntüsü farklımı?
Ve gri nasıl resesif oluyor gri baskın değilmi?
 
Üst Alt