Güneş ve nazlı nın ilk bebekleri

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
çoook az bir tutam eklenebilir. Yumurtaların dönmesini engellemeyecek oranda olmalı.

Kuzey 57

Forum Sakini
Muhabbet kuşları çok uçtukları zaman serinlemek için kanatlarını açtıklarını biliyorum ancak erkek kuşum Güneş kafeste olmasına rağmen arada sırada bu hareketi yapıyor neden acaba

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Maşallah, kocaman olmuş :)
Yuva temizliği vakti gelmiş. Bebeğin altında ki pis talaşı ve dışkıları temizleyip yenisiyle değiştirmelisiniz.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu tür işlemlerde yuvayı sökmek risklidir. Sadece gri folluk temizlenmeli hızlıca ve o sırada yuva kapısı açık kalmalı. Gerekli ise içeride kalan tozlar bez ya da fırça yardımıyla çekilebilir.
Yeni kuluçkanızda daha iyi bir yuva almanızı tavsiye ederim. Muhabbet kuşları çok yumurta savuran ve zaman zaman unutan kuşlardan. Daha geniş folluklu yuvalıkları tercih etmek ölüm oranını düşürecektir.

*Bu arada ben bir çorba kaşığı aracılığıyla dibe yapışanı sıyırıp kuru bezle siliyorum.

Kuzey 57

Forum Sakini
Bu tür işlemlerde yuvayı sökmek risklidir. Sadece gri folluk temizlenmeli hızlıca ve o sırada yuva kapısı açık kalmalı. Gerekli ise içeride kalan tozlar bez ya da fırça yardımıyla çekilebilir.
Yeni kuluçkanızda daha iyi bir yuva almanızı tavsiye ederim. Muhabbet kuşları çok yumurta savuran ve zaman zaman unutan kuşlardan. Daha geniş folluklu yuvalıkları tercih etmek ölüm oranını düşürecektir.

*Bu arada ben bir çorba kaşığı aracılığıyla dibe yapışanı sıyırıp kuru bezle siliyorum.
Çok teşekkür ederim dedim ya ilk yavru , öğreniyorum sayenizde

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
yeni gördüm, doğrusu yanlışıyla güzel ve samimi bir paylaşım olmuş çok beğendim umarım devamı gelir :)

ilaveten, folluk birazcık küçük kalmış bi dahakine 1 boy büyük folluk/yuva alırsanız daha iyi olur. 2-3 folluk alırsanız temizliği beklemeden değiştirirsiniz yavrular üşümez

Kuzey 57

Forum Sakini
yeni gördüm, doğrusu yanlışıyla güzel ve samimi bir paylaşım olmuş çok beğendim umarım devamı gelir :)

ilaveten, folluk birazcık küçük kalmış bi dahakine 1 boy büyük folluk/yuva alırsanız daha iyi olur. 2-3 folluk alırsanız temizliği beklemeden değiştirirsiniz yavrular üşümez
Aldığım yerde iki boy vardı büyük olan buydu

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Aldığım yerde iki boy vardı büyük olan buydu
örnek ekliyorum. Bu tarz bir genişlik yani 25 cmlik yuvalıklar olmalıdır
*Soran olursa diye white road akyol yuvaligi
link kontrol ettikten sonra belirtirseniz kaldırayım olur mu?

Son düzenleme: