Günlük Pelet Tüketimi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hazal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hazal

Yönetici
Moderatör
Zorunlu bir aradan sonra forumumuza kavuştuk şükür,merhaba herkese :)
Bulut gün içinde pelet,ama uyumaya girmeden 1 çay kaşığı tohum yiyor.Vermezsem cak cak bağırarak uçuyor.Buna şükür diyerek devam ediyorduk.

Fakat 1 haftadır aşırı pelet yemeye başladı.Her zamanki miktarı veriyorum ama,aç gibi aranıyor sürekli.Karaciğer tedavisi başlandığı için ağırlığı da artmamalı.Her hayvanda değişir tabi ama, yeterli midir bu miktar? (Silme 1 y.kaşığından biraz az veriyordum,ağırlığı genel durumu iyiydi)

1 aylık yokluğumda pelet+çokça tohum vermiş evdekiler🤦‍♀️bu mu bozdu düzenini acaba?

En azından pelet yiyor ne güzel, benim ki yemlikte olunca pek yemiyor dışarıdayken peletin olduğu kabı elime alınca hiç görmemiş gibi saldırıyor biraz yiyip bırakıyor. Yine günlük belli miktarda yem yemesini sağlayın önünde tüm gün yiyebileceği miktarda yem olmasın.

En azından pelet yiyor ne güzel, benim ki yemlikte olunca pek yemiyor dışarıdayken peletin olduğu kabı elime alınca hiç görmemiş gibi saldırıyor biraz yiyip bırakıyor. Yine günlük belli miktarda yem yemesini sağlayın önünde tüm gün yiyebileceği miktarda yem olmasın.
Peki miktar olarak yeterli geliyor mu hayvana acaba.Hekim gayet yeterli pelet daha doyurucu dedi.Şimdi günlük miktarı azar azar bölerek veriyorum.Ama hemen bitirip yem aranmaya başlıyor.Önceden didikleyerek,gelip gidip yerdi akşama kadar.

Merhaba, seni tekrardan görmek çok güzel. Günlük alması gereken miktarı karşılıyorsunuz bence. Belki çok ufak bir artış ile süreçte ki korkunuz giderilebilir. Böyle bir değişim sonrası tabi daha uzun süreli aktiviteler yapmanız gerekecektir.

Merhaba, seni tekrardan görmek çok güzel. Günlük alması gereken miktarı karşılıyorsunuz bence. Belki çok ufak bir artış ile süreçte ki korkunuz giderilebilir. Böyle bir değişim sonrası tabi daha uzun süreli aktiviteler yapmanız gerekecektir.

Yemin olduğu dolabın önünde falan bekleyince falan üzüldüm ben de.Gözüme bakıyor daha yeni yememiş gibi.Çok az daha ekleyeyim o zaman.Salondan odaya bütün gün geziyor zaten.Birazda fazla oynatıyorum bu aralar topuyla vs.Ağırlık olarak çok fazla değil aslında,ama karaciğer için böyle devam edeceğiz mecburen.Çok teşekkür ederim 🙏