Güven kazanmada yaşadığım sorun

ExcaliBOR

Forum Sakini
Merhaba.Güven kazanmak için buradaki yazıları okudum(Doğanay abininkini) ve adımları yavaş yavaş uyguladım.Kuş yavru olduğundan ilk adımları kolayca geçtim ve elden yem yemeye kadar geldim.Dün kuşuma elimi uzattım ve elimden yem yemeye başladı.Sonra biraz kendini uzatacağı şekilde yemi uzaklaştırdım ve elime gelip yemeye başladı.Ben de dedim ki artık bu iş oldu falan ama sabah kalktığımda kuşa elimi uzatınca korkup kaçtığını fark ettim.Geçen gün sevdiğim hayvan benden korkuyor anlayamadım bunun böyle olması normal mi ve ne yapmam gerek. ?

Bizler gibi kuşlarında arada gelgitleri oluyor. Normal bir durumdur. Eğitime izin verdiği bir boşlukta devam ediniz
Şöyle bi durum var mesela elimden yem yiyip kendini sevdiriyor ama ertesi gün elimi uzattığımda korkup kaçıyor hatta bugün sabah elimden yem yedi.Öğleleyin sevmek için elimi uzattım korkup kaçtı.Anlamadım vallahi ne yaptığını tam bir ikizler burcu

Oyla 0
Şöyle bi durum var mesela elimden yem yiyip kendini sevdiriyor ama ertesi gün elimi uzattığımda korkup kaçıyor hatta bugün sabah elimden yem yedi.Öğleleyin sevmek için elimi uzattım korkup kaçtı.Anlamadım vallahi ne yaptığını tam bir ikizler burcu
her şey yavaş yavaş olur. Bir anda size alismasini beklemeyin sabırlı olun. Kafesteyken yanına uzanın tellere parmağınızı koyun ona bir sey yapmayacağını anlasın.

Oyla 0
Merhaba.Güven kazanmak için buradaki yazıları okudum(Doğanay abininkini) ve adımları yavaş yavaş uyguladım.Kuş yavru olduğundan ilk adımları kolayca geçtim ve elden yem yemeye kadar geldim.Dün kuşuma elimi uzattım ve elimden yem yemeye başladı.Sonra biraz kendini uzatacağı şekilde yemi uzaklaştırdım ve elime gelip yemeye başladı.Ben de dedim ki artık bu iş oldu falan ama sabah kalktığımda kuşa elimi uzatınca korkup kaçtığını fark ettim.Geçen gün sevdiğim hayvan benden korkuyor anlayamadım bunun böyle olması normal mi ve ne yapmam gerek. ?
Aynısını bende yaşıyorum ama pek garipsemiyorum artık ilk günler ilginç geliyordu fakat kendimden düşündüm ve gayet normal gelmeye başladı. Biz de birisine tam olarak güvenmemiz için en az 4 ay felan geçmeli o dönemde nasıl davranırsa o kadar hızlı alışıp güveniyoruz böyle düşününce gayet normal oluyor.

Oyla 0
Nedense ben parmağımı uzatınca veya elimi fena ıstırıyor erkek olan dişiyi kıskaniyiyor parmagimi istiriyor ne anladim ben bu işten bari yavruluğun içine bakayım diyorum yavruluğa koşuyorlar Allah Allah noluyor ki... Ama çifleşmeye geldimi dişi kacıyor. Hemde maviye dokununca ıstırıyor.:))

Oyla 0