Muhabbet Kuşları Haftalık Besleme Tablom

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Üretim yapan abiler arkadaşlar kendimce bir tablo yapmaya çalıştım. Eksiklikleri ve yanlışlarımı söyleyebilirsiniz daha doğru bir plan hazırlarım. Bir çift kuşum var. Şuan tüyden yeni çıktılar. Hem tüy döneminin ertesi hemde üretime hazırlama amaçlı böyle bir tablo hazırladım. Probiyotik olarak diyazme markasını önerir misiniz. Her hafta mamaya katarak versem uygun olur mu. Teşekkürler. Tablomu resim olarak yükledim açılmazsa yazı olarakta yazarım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-14-20-30-02-289_com.miui.notes.jpg
    Screenshot_2020-09-14-20-30-02-289_com.miui.notes.jpg
    300.6 KB · Görüntüleme: 44
Üretim yapan abiler arkadaşlar kendimce bir tablo yapmaya çalıştım. Eksiklikleri ve yanlışlarımı söyleyebilirsiniz daha doğru bir plan hazırlarım. Bir çift kuşum var. Şuan tüyden yeni çıktılar. Hem tüy döneminin ertesi hemde üretime hazırlama amaçlı böyle bir tablo hazırladım. Probiyotik olarak diyazme markasını önerir misiniz. Her hafta mamaya katarak versem uygun olur mu. Teşekkürler. Tablomu resim olarak yükledim açılmazsa yazı olarakta yazarım.
Ben güzel buldum tablonu. Örnek alınabilir bir tablo. Benim tavsiyem maddi durumun elverişliyse her gün dal darı vermen yönündedir. Dal darının sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. Bence her gün vermelisin. Bir adet uzun dalı 7’ye bölersen bir kuşuna günlük olarak vermen gereken dal darı miktarını bulabilirsin. Onun dışında programını beğendim.

Merhaba, toz vitamin kullanılıyorsa mamaya ilave ediniz. Diğer günler uyguladıklarınız yeterli olacaktır. Üreme öncesi E+S uygundur. Yumurtlama başladığında e+s kısılmaya başlanmalı. Mama yumurtlama evresinde 1 kez haftada, bebekler hepsi çıktığında gelişme evrelerine göre haftada 2,3 kez verilebilir.

Ben güzel buldum tablonu. Örnek alınabilir bir tablo. Benim tavsiyem maddi durumun elverişliyse her gün dal darı vermen yönündedir. Dal darının sindirim sistemine olumlu etkileri vardır. Bence her gün vermelisin. Bir adet uzun dalı 7’ye bölersen bir kuşuna günlük olarak vermen gereken dal darı miktarını bulabilirsin. Onun dışında programını beğendim.
Maddi olarak bir sıkıntı yok ama darının fazlası hayvanı tembelliğe alıştırıyor ve yaglandiriyor diye biliyorum. Tamamen o niyetle haftada bir düşündüm.

Maddi olarak bir sıkıntı yok ama darının fazlası hayvanı tembelliğe alıştırıyor ve yaglandiriyor diye biliyorum. Tamamen o niyetle haftada bir düşündüm.
Söylediğin doğru ama günlük olarak dal darıyı az olarak vereceksin zaten. Örneğin haftada 1 defa bir adet dal darı veriyorsan günlük olarak verince her gün 1/7 dal darı vereceksin. Yani toplamda vereceğin miktar değişmeyecek.

Ayrıca sorunu da cevaplayayım. Diazyme probiyotiği forum olarak tavsiye etmiyoruz. Eski diazyme güzeldi ancak şu anki satılan diazyme probiyotikler çöp. Kullanmanı önermem.

Ayrıca sorunu da cevaplayayım. Diazyme probiyotiği forum olarak tavsiye etmiyoruz. Eski diazyme güzeldi ancak şu anki satılan diazyme probiyotikler çöp. Kullanmanı önermem.
Uygun fiyatlı bir probiyotik markası varmı. Doğal tarifi Suluğa eklemek usendiriyor. Toz olursa mamaya katarim.

Dal darı değerli bir ürün bu nedenle her gün vermek çok maliyetli oluyor. Üstüne kuşları gerçekten tembelleştiriyor.
Haftada 1-2 verilmesi bence daha uygun. Her gün kullananlarda var tabi.

Dal darı değerli bir ürün bu nedenle her gün vermek çok maliyetli oluyor. Üstüne kuşları gerçekten tembelleştiriyor.
Ben her gün veriyorum ama az miktarda veriyorum, dozu ayarlamak önemli. Arkadaşın maddi durumunda sıkıntı da yok. Ben her gün verilmesini uygun buluyorum.

Hocam suluk yerine mamaya karıştırarak kullanabileceğim probiyotik marka önerisi alabilir miyim sizden birde vitamin markası tek çift kuşum var hem elimde bozulmayacak hemde biraz uygun marka onerebilirseniz

Hocam suluk yerine mamaya karıştırarak kullanabileceğim probiyotik marka önerisi alabilir miyim sizden birde vitamin markası tek çift kuşum var hem elimde bozulmayacak hemde biraz uygun marka onerebilirseniz
Probiyotik olarak Röhnfried Entrobac, vitamin olarak Med Tollyamin Forte ve Gerwit W ürünlerini öneririm. Gittigidiyor üzerinden bölünmüş olarak satın alabilirsin.

Merhaba Taha,
Probiyotiki hem suya hemde mamaya katarak kullanabileceğin ürünlerden seçmen daha iyi olur. Herhangi birini alabilirsin. İçerik kısmında Bakteri çeşitliliği olan ürünleri tercih etmen daha iyi olacaktır. Pahalı bir ürün olmasına gerek yok. Diazyme eskiden çok iyi bir probiyotikti şu an eski kalitesi yok diyebilirim. En azından ben öyle gözlemledim hiç yoktaNda iyidir bir iki çiftin varsa kullanabilirsin. İlerleyen zamanda gerek duyarsan diğer ürünleri denersin. Multivitamin için tollyamib kullanılabilir Doğanay çok memnun ben beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Bana göre gereksiz şişirilen bir ürün. Daha uygun olarak benzer içerikli ürünler mevcut. Geçen konuda bahsettiğim firmanın avian geubuna bir bakabilirsin. Memnun kalacağını düşünüyorum. Kalmazsan başka bir şey denersin. Sağlıkla

Merhaba Taha,
Probiyotiki hem suya hemde mamaya katarak kullanabileceğin ürünlerden seçmen daha iyi olur. Herhangi birini alabilirsin. İçerik kısmında Bakteri çeşitliliği olan ürünleri tercih etmen daha iyi olacaktır. Pahalı bir ürün olmasına gerek yok. Diazyme eskiden çok iyi bir probiyotikti şu an eski kalitesi yok diyebilirim. En azından ben öyle gözlemledim hiç yoktaNda iyidir bir iki çiftin varsa kullanabilirsin. İlerleyen zamanda gerek duyarsan diğer ürünleri denersin. Multivitamin için tollyamib kullanılabilir Doğanay çok memnun ben beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Bana göre gereksiz şişirilen bir ürün. Daha uygun olarak benzer içerikli ürünler mevcut. Geçen konuda bahsettiğim firmanın avian geubuna bir bakabilirsin. Memnun kalacağını düşünüyorum. Kalmazsan başka bir şey denersin. Sağlıkla
Hocam bu program uygun mudur? Tavsiyelerin doğrultusunda oluşturdum.83C4E1CC-9408-4B1C-B3DC-75D64D8A6673.jpeg
Ayrıca her gün dal darı veriyorum. Onu da not düşeyim. Elimde şu an multivitamin yok. Yakında ekleyeceğim.

Hocam bu program uygun mudur? Tavsiyelerin doğrultusunda oluşturdum.Ekli dosyayı görüntüle 7248
Ayrıca her gün dal darı veriyorum. Onu da not düşeyim. Elimde şu an multivitamin yok. Yakında ekleyeceğim.
Kaancığım tek kuşun var keyifle besle.. zamanla düzenini bulursun. Üretme gibi bir gayen en azından şimdilik yok. Olduğunda sana en kaliteli program ve takviyeler için bizzat destek olacağım :) belirli bir zaman belirli bir ürün verme çılgınlığı- bende dahil- her insanda olur. Dışardan öyle gösteriliyor ama içeriden öyle değil. Haftalık şu gün şu bu gün bu tarzında beslemek yerine ihtiyaca göre şekillendirmelisin. Senin konuna yazdığım şekliyle uygula kendine göre. Yada yok abi bana her şey günü gününe olacak dersen ;

Pazartesi- mamanı yap Probiyotik kat B
Salı- boş
Çarşamba- meyve sebze verebilirsin az miktarda Yada yumurta haşla koy kafese 1 saat sonra al
Perşembe- boş
Cuma-sebzeni ver Arada buna dışarıdan toplayıp güzelce yıkadığın bir söğüt dalıda ekleyebilirsin.
Kafesinde grit kuş kumun var, kalamar kemiğin var. Birde kaya tuzu, yada himalaya ekle küçük bir parça bitti.. bu kadar :) vitamin 15 günde bir versen yeterli
Elektrolite gerek yok ekstrem bir sıcak, stres, eş durumu yada hastalık olmadıkça karşılayacaktır ihtiyacını.