Haftalık vitamin programı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ardoztrrk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ardoztrrk

Yeni Üye
Merhabalar sultan papağanım ve muhabbet kuşum için bir takım vitaminler aldım bunların kullanımı için bana haftalık program oluşturmam konusunda yardımcı olur musunuz lütfen

Merhabalar sultan papağanım ve muhabbet kuşum için bir takım vitaminler aldım bunların kullanımı için bana haftalık program oluşturmam konusunda yardımcı olur musunuz lütfen
Normal bakımınız nasıl acaba? Yem dâhil her detaydan bahsederseniz ve ürünleri de yazarsanız sağlıklı bir programı oluşturabiliriz

Normal bakımınız nasıl acaba? Yem dâhil her detaydan bahsederseniz ve ürünleri de yazarsanız sağlıklı bir programı oluşturabiliriz
Normal bakımım;
Versele-laga prestige (muhabbet ve sultan için ayrı)

Haftada 2 gün cevizli havuçlu yumurta maması (sultan)

Haftada 2 gün havuçlu yumurta maması (muhabbet)

Muhabbet kuşum sebze meyve yemediği için haftanın 3 günü b18 pelet yem

Sultan için 1 kapta pelet yem 1 kapta prestige 1 kaptada az miktar yulaf ve aspur karışımı bulunduruyorum henüz yavru olduğu için (2.5 aylık) tam olarak gagasının kuvvetini sağlayamadı. Bir çok tohumda zorlanıyor gün aşırı dal darı eklemesi yapıyorum.

Günlük 2 saat muhabbet için ayrı sultan için ayrı uçuş saati haftada 1 spreyleme ile banyo yaz dönemi için.

Vitaminler üstte.

Merhaba günleri gene siz değiştirebilirsiniz ama pek takviyeler yan yana gelmesin.
Havuç yumurta maması ise haftada bir kere verilebilir.(ama siz isterseniz ekleyebilirsiniz.)
Muhabbet kuşu için Bu liste yardımcı olabilir.
Screenshot_2024-09-10-18-51-35-31_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Merhaba günleri gene siz değiştirebilirsiniz ama pek takviyeler yan yana gelmesin.
Havuç yumurta maması ise haftada bir kere verilebilir.(ama siz isterseniz ekleyebilirsiniz.)
Muhabbet kuşu için Bu liste yardımcı olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 31623
Emeğiniz için çok teşekkür ederim öncelikle🙏🏻 Programda ufak değişikler uygulayıp sultanada vermemde sakınca yoktur diye düşünüyorum 🤔

Geri