Halsizlik, kabarma ve sulu dışkı

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Fındık sabah iyiydi öğleden sonra baktığımda kafes dibinde oturduğunu gördüm. Tüneğe çıkardım bir daha inmedi ama aşırı kabarık ve tamamen sulu dışkı yapıyor. Üşüteceği herhangi bir yerde kalmadı, durup dururken neden böyle olmuş olabilir? Sadece uyuyor, ne yem yiyor ne su içiyor. Ağzına sulandırarak gervit ve tollyamin forte sıktım biraz. Suyuna da vitamin eklemiştim, döküp elektrolit koyacağım. Güneşe koydum biraz ısındı canlandı gibi oldu kafese koydum tekrar aynı oldu. Başka ne yapabiliriz? Ayakları da buz gibi

Ekli dosyalar

• 7C16D8C5-A725-4C50-85D6-334EC5F46261.jpeg
    7C16D8C5-A725-4C50-85D6-334EC5F46261.jpeg
    754.2 KB · Görüntüleme: 10
  • 51400117-BFF8-4532-B8F9-3D38A91E25D0.jpeg
    51400117-BFF8-4532-B8F9-3D38A91E25D0.jpeg
    869.6 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Cereyanda kalmış olabilir, dokunucak (zehirleyebilicek) herhangi birşey yemiş olabilir yada vitamin probiyotik verdiysen bu ürünler bozulmuşta olabilir.. Herşey ihtimal dahilinde.. Yarına kadar bekle eğer düzelmezse antibiyotik ver bir kaç gün... Ve kuşu sıcak tutmaya çalış daha çabuk toparlar..

Sanki bir geçiş döneminin içinde. Üşütme durumu da olabilir ya da bağışıklığını düşürecek bir tüy evresi ya da hastalığın belirtisi olabilir.
Neredeyse işeme gibi pislemiş. 1-2 gün süre tanımak lazım, varsa elma dilimi iyi olacaktır.

Cereyanda kalmış olabilir, dokunucak (zehirleyebilicek) herhangi birşey yemiş olabilir yada vitamin probiyotik verdiysen bu ürünler bozulmuşta olabilir.. Herşey ihtimal dahilinde.. Yarına kadar bekle eğer düzelmezse antibiyotik ver bir kaç gün... Ve kuşu sıcak tutmaya çalış daha çabuk toparlar..
Zehirleyecek bir şey vermedim saf su içiyordu böyle olduğunu görünce vitamin verdim 😔
Sanki bir geçiş döneminin içinde. Üşütme durumu da olabilir ya da bağışıklığını düşürecek bir tüy evresi ya da hastalığın belirtisi olabilir.
Neredeyse işeme gibi pislemiş. 1-2 gün süre tanımak lazım, varsa elma dilimi iyi olacaktır.
Tüy dökümüne yeni girdi onla alakalı olabilir belki o zaman. Koynumda durdu yarım saat kadar şimdi kafesinin etrafını sardım biraz canlandı

Ekli dosyalar

• 044DDEAB-E08B-4C2A-AA52-DF5FEFEF75CA.jpeg
    044DDEAB-E08B-4C2A-AA52-DF5FEFEF75CA.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 22
evde veteriner ya da beşeri herhangi bir antibiyotik var mı?
Agumentin tablet var 👍🏻
Sabahtan beri hiçbir şey yemiyordu Çıtır çok iştahlı diye onla beraber çıkardım kafes dışında yemle sağlık tohumu verdim yiyor şimdi, kabarıklığı sabaha göre azaldı bayağı

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Ya sen zehirledin demedim :) Ne bileyim evde çiçek bitki falan vardır belki yemiştir biraz.. İhtimalleri söyledim sadece.. Bu ihtimalleri sen eliyeceksin.. Biz uzaktan herşeyi bilemeyizki :)
Yok yok anladım dediğinizi, hani ben bi şey vermiş olsam belki zehirleyebilir diye düşünürdüm ama benlik bi şey yok, kendi odamdalar zaten zehirleyebilecek çiçek vs bi şey yok etrafında da ☺️

Muhtemelen yarına toparlar ilaca gerek kalmaz. Ama yarında kabarıklık olursa risk almaya gerek yok antibiyotik başlarsın direk..

Birde şuan tam iç parazit ve tüy dönemi. Bunlara yönelikte bakım yapmak gerek..

Muhtemelen yarına toparlar ilaca gerek kalmaz. Ama yarında kabarıklık olursa risk almaya gerek yok antibiyotik başlarsın direk..

Birde şuan tam iç parazit ve tüy dönemi. Bunlara yönelikte bakım yapmak gerek..
Hepsine iç parazit için bi ilaç kullanayım olmadı risk almayayım hepsi bir arada duruyor. Tamamdır yarın takip edeyim durumunu olmazsa agumentin kullanayım

Böbrek sorunlarına işaret edebilecek dışkı örneklerinden bir tanesi. Ancak @Malkoçoğlu nun dediği gibi beklemek gerekiyor. Şu aşamada ilaç kullanmayınız. B kompleks vitamin takviyesini es geçmeyiniz.
Dışkı kendini yeni toparlamaya başladığı için formu o şekildedir diye düşündüm, umarım farklı bir sıkıntı yoktur. Bayağı su içti yem yedi çok şükür. Ayakları çok soğuk hala sadece

Güncel dışkı ve durumu. Arada kabarıyor, sürekli değil. Kuyrukta atma var. Neşesi çok yerinde değil ama normalde hiç susmazdı. Ayakları da normal sıcaklığa gelmiş

Ekli dosyalar

• 868176CE-971C-4CDE-A187-83046E24565D.jpeg
    868176CE-971C-4CDE-A187-83046E24565D.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 10