Hangi renk kuşların çiftleşmesinden > Hangi renk yavrular çıktı! [Görsel Arşiv]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umit.

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar böyle bir konu açmak istedim.. Güzel bir arşiv konusu olucağını düşünüyorum :) Sitemizde daha önce kuşlarından yavru almış arkadaşlar konuya katılırlarsa sevinirim.. Anne-baba ve yavruların görsellerini bekliyoruz :)

Eşlemeler konusunda hiç bilgisi olmayanlar için güzel fikirler vericeğini düşünüyorum...

1713377818179.png

Maşallah maşallah hepsi çok güzel tüyleri kadar ömürlü olsun ♥️
Bana henüz nasip olmadı inşallah 🙏 en yakın zamanda bende anaçları ve yavruların renklerini paylaşırım ☺️
Ben kuşlari çocuklara petshoptan yavru diye almıştım, zaman geçti ama kuşlar bir türlü evcilleşmediler meğerse kuşlar biri eke biri de 6 aylikmis😅 çocuklar alıştıkları icin de degistirmek istemedim en iyisi bunlardan yavru alıp alistiriyim dedim ama o da oyle olmuyormuş 😄 yaklaşık bir sene araştırıp denemediğim şey kalmamıştı kendimce, ilk yaptığım mamayı hatırlıyorum çamur gibiydi dedim niye yemiyorlar acabaa😅 bazı şeyleri ogrendik ama artik umudu kesmiştim ilgilenmiyordum birgün bir baktim kafesin dibinde yumurta, yuvaligi açtım orda da bir yumurta nasil sevindim nasil sevindim o duyguyu anlatamam. Sonunda şunu anladim ki siz istediğinizde değil onlar istediğinde gerekli şartlari saglamakla dede oluyormuşsunuz😊 inşallah siz de o duyguyu en kisa zamanda tadarsiniz🙏

Profilimdeki ölen kuşumuzun aynısından üretme planim var ama işim çok zor çünkü cremio lacewing idi, bunun için erkek mavi tarçın kanat (annesi albino lacewing olan) 7 aylık bir erkek aldım. Lacewing taşıyıcı, ilerde basarabilirsem ya da basarabilirse😅 dişi bir lacewing verir diye ümit ediyorum. (Şimdilik eşi evcil 3 4 yaslarinda mavi disimiz var, erkeğin gözünün içine bakıyor yani ama erkek henüz hazır değil gaga açıp kapatmaktan ilgilenemiyor kendisi😄)

Ben kuşlari çocuklara petshoptan yavru diye almıştım, zaman geçti ama kuşlar bir türlü evcilleşmediler meğerse kuşlar biri eke biri de 6 aylikmis😅 çocuklar alıştıkları icin de degistirmek istemedim en iyisi bunlardan yavru alıp alistiriyim dedim ama o da oyle olmuyormuş 😄 yaklaşık bir sene araştırıp denemediğim şey kalmamıştı kendimce, ilk yaptığım mamayı hatırlıyorum çamur gibiydi dedim niye yemiyorlar acabaa😅 bazı şeyleri ogrendik ama artik umudu kesmiştim ilgilenmiyordum birgün bir baktim kafesin dibinde yumurta, yuvaligi açtım orda da bir yumurta nasil sevindim nasil sevindim o duyguyu anlatamam. Sonunda şunu anladim ki siz istediğinizde değil onlar istediğinde gerekli şartlari saglamakla dede oluyormuşsunuz😊 inşallah siz de o duyguyu en kisa zamanda tadarsiniz🙏
Kuşların hikayesi ni çok beğendim
Benim de bir hikâyem var umarım hayalim ile birleşir ve mutlu son ile biter
Çok teşekkür ederim ☺️ umud verici sözleriniz için
İki çift kuşum var ciflesme var ama yumurta gelmiyor sanırım dişiler kendini hazır hissetmiyor ☺️ne yapalım ne Zaman hazır olurlar sa ben çoktan hazırım ☺️ yapacak bir şey yok

Ay bu muhteşem ikiliden her renk yavru beklerdim ama 3 tane beyaz yavru almanıza çok şaşırdım. Hepsi bal gibi maşallah 🧿
Vallahi bende şaşkınım ben annenin baskın olduğunu düşünüyorum gen olarak ikinci kuluçka süresine girmek üzereyiz bakalım bu sefer neler olacak 😂
Renk cümbüşü mu yaşayacağız yoksa sadelikten yana miyiz belli olacak 😍
Çok teşekkür ederim çok sağol 🙏 Rabb'im isteyen herkese nasip etsin amin 🤲

Vallahi bende şaşkınım ben annenin baskın olduğunu düşünüyorum gen olarak ikinci kuluçka süresine girmek üzereyiz bakalım bu sefer neler olacak 😂
Renk cümbüşü mu yaşayacağız yoksa sadelikten yana miyiz belli olacak 😍
Çok teşekkür ederim çok sağol 🙏 Rabb'im isteyen herkese nasip etsin amin 🤲
Spangle kuşlarda oldugu gibi iki sf eslestiginde düz beyaz ya da sari df bebekler gelebiliyor. İki parçalı da eslestiginde bu tip temel düz renk parçalı bebek gelebiliyor