Hangi renk kuşların çiftleşmesinden > Hangi renk yavrular çıktı! [Görsel Arşiv]

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar böyle bir konu açmak istedim.. Güzel bir arşiv konusu olucağını düşünüyorum :) Sitemizde daha önce kuşlarından yavru almış arkadaşlar konuya katılırlarsa sevinirim.. Anne-baba ve yavruların görsellerini bekliyoruz :)

Eşlemeler konusunda hiç bilgisi olmayanlar için güzel fikirler vericeğini düşünüyorum...

Afatsumi

Forum Sakini
Maşallah maşallah hepsi çok güzel tüyleri kadar ömürlü olsun ♥️
Bana henüz nasip olmadı inşallah 🙏 en yakın zamanda bende anaçları ve yavruların renklerini paylaşırım ☺️
Ben kuşlari çocuklara petshoptan yavru diye almıştım, zaman geçti ama kuşlar bir türlü evcilleşmediler meğerse kuşlar biri eke biri de 6 aylikmis😅 çocuklar alıştıkları icin de degistirmek istemedim en iyisi bunlardan yavru alıp alistiriyim dedim ama o da oyle olmuyormuş 😄 yaklaşık bir sene araştırıp denemediğim şey kalmamıştı kendimce, ilk yaptığım mamayı hatırlıyorum çamur gibiydi dedim niye yemiyorlar acabaa😅 bazı şeyleri ogrendik ama artik umudu kesmiştim ilgilenmiyordum birgün bir baktim kafesin dibinde yumurta, yuvaligi açtım orda da bir yumurta nasil sevindim nasil sevindim o duyguyu anlatamam. Sonunda şunu anladim ki siz istediğinizde değil onlar istediğinde gerekli şartlari saglamakla dede oluyormuşsunuz😊 inşallah siz de o duyguyu en kisa zamanda tadarsiniz🙏

Afatsumi

Forum Sakini
Arkadaşlar böyle bir konu açmak istedim.. Güzel bir arşiv konusu olucağını düşünüyorum :) Sitemizde daha önce kuşlarından yavru almış arkadaşlar konuya katılırlarsa sevinirim.. Anne-baba ve yavruların görsellerini bekliyoruz :)

Eşlemeler konusunda hiç bilgisi olmayanlar için güzel fikirler vericeğini düşünüyorum...
Profilimdeki ölen kuşumuzun aynısından üretme planim var ama işim çok zor çünkü cremio lacewing idi, bunun için erkek mavi tarçın kanat (annesi albino lacewing olan) 7 aylık bir erkek aldım. Lacewing taşıyıcı, ilerde basarabilirsem ya da basarabilirse😅 dişi bir lacewing verir diye ümit ediyorum. (Şimdilik eşi evcil 3 4 yaslarinda mavi disimiz var, erkeğin gözünün içine bakıyor yani ama erkek henüz hazır değil gaga açıp kapatmaktan ilgilenemiyor kendisi😄)

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Ben kuşlari çocuklara petshoptan yavru diye almıştım, zaman geçti ama kuşlar bir türlü evcilleşmediler meğerse kuşlar biri eke biri de 6 aylikmis😅 çocuklar alıştıkları icin de degistirmek istemedim en iyisi bunlardan yavru alıp alistiriyim dedim ama o da oyle olmuyormuş 😄 yaklaşık bir sene araştırıp denemediğim şey kalmamıştı kendimce, ilk yaptığım mamayı hatırlıyorum çamur gibiydi dedim niye yemiyorlar acabaa😅 bazı şeyleri ogrendik ama artik umudu kesmiştim ilgilenmiyordum birgün bir baktim kafesin dibinde yumurta, yuvaligi açtım orda da bir yumurta nasil sevindim nasil sevindim o duyguyu anlatamam. Sonunda şunu anladim ki siz istediğinizde değil onlar istediğinde gerekli şartlari saglamakla dede oluyormuşsunuz😊 inşallah siz de o duyguyu en kisa zamanda tadarsiniz🙏
Kuşların hikayesi ni çok beğendim
Benim de bir hikâyem var umarım hayalim ile birleşir ve mutlu son ile biter
Çok teşekkür ederim ☺️ umud verici sözleriniz için
İki çift kuşum var ciflesme var ama yumurta gelmiyor sanırım dişiler kendini hazır hissetmiyor ☺️ne yapalım ne Zaman hazır olurlar sa ben çoktan hazırım ☺️ yapacak bir şey yok

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Ay bu muhteşem ikiliden her renk yavru beklerdim ama 3 tane beyaz yavru almanıza çok şaşırdım. Hepsi bal g

Ay bu muhteşem ikiliden her renk yavru beklerdim ama 3 tane beyaz yavru almanıza çok şaşırdım. Hepsi bal gibi maşallah 🧿
Vallahi bende şaşkınım ben annenin baskın olduğunu düşünüyorum gen olarak ikinci kuluçka süresine girmek üzereyiz bakalım bu sefer neler olacak 😂
Renk cümbüşü mu yaşayacağız yoksa sadelikten yana miyiz belli olacak 😍
Çok teşekkür ederim çok sağol 🙏 Rabb'im isteyen herkese nasip etsin amin 🤲

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Vallahi bende şaşkınım ben annenin baskın olduğunu düşünüyorum gen olarak ikinci kuluçka süresine girmek üzereyiz bakalım bu sefer neler olacak 😂
Renk cümbüşü mu yaşayacağız yoksa sadelikten yana miyiz belli olacak 😍
Çok teşekkür ederim çok sağol 🙏 Rabb'im isteyen herkese nasip etsin amin 🤲
Spangle kuşlarda oldugu gibi iki sf eslestiginde düz beyaz ya da sari df bebekler gelebiliyor. İki parçalı da eslestiginde bu tip temel düz renk parçalı bebek gelebiliyor