Hangi renk yavru alırız?

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Bizim kızlardan birini lutino bir erkekle eşlemeyi düşünüyorum 2-3 aya kadar. Tahminen yavrularımız hangi renk olur? Uçamayanlar iyileşirse onlardan birini eşlemeyi düşünüyorum (ikiside 3 aylık kızıştılar garip ama) iyileşemezlerse Bademle eşleyeceğim. Badem 4 aylık ama kızışma belirtisi yok. Beslenmeleri vs aynı ama kuştan kuşa fark ediyor gerçekten

Ekli dosyalar

• C9164E56-AADC-48F2-A543-023E79B8BF6D.jpeg
    C9164E56-AADC-48F2-A543-023E79B8BF6D.jpeg
    686.7 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba, maşallah çok tatlı olmuşlar. Erkek lutino ile eslenirse lutino ve albino bebek gelebilir bir oranda. Ancak renk konusu biraz karışıyor. Erkeğin soyunu biraz bilmek lazım. Açık yeşil üzerinde tamamlanmış bir lutino ise bebek renkleri pek değişmez ancak gri yeşil ise örneğin bebek renkleri yeşil odaklı olacaktır

Merhaba, maşallah çok tatlı olmuşlar. Erkek lutino ile eslenirse lutino ve albino bebek gelebilir bir oranda. Ancak renk konusu biraz karışıyor. Erkeğin soyunu biraz bilmek lazım. Açık yeşil üzerinde tamamlanmış bir lutino ise bebek renkleri pek değişmez ancak gri yeşil ise örneğin bebek renkleri yeşil odaklı olacaktır
Videodan ekran görüntüsü aldığım için kalite kötü 🙊 Gerçekten artık mavi yavruya doydum 😂 O yüzden daha baskın bir eş alıp farklı renkler alabilsem çok sevineceğim. Lutino almam uygun olur o zaman değil mi öyle anladım. Fıstık çok iyi anne olur çok anaç ama iyileşmezse kıyamam ona

"Haricinde ilaveten" kendi deneyimlerimle söyleyebileceklerim; ino bir erkek kuş ile eşleme yaparsanız ilk iki kuluçkanız %90 oranına yakın ino verecektir.

Sonraki kuluçkalarda bu oran biraz daha düşecektir.

"Haricinde ilaveten" kendi deneyimlerimle söyleyebileceklerim; ino bir erkek kuş ile eşleme yaparsanız ilk iki kuluçkanız %90 oranına yakın ino verecektir.

Sonraki kuluçkalarda bu oran biraz daha düşecektir.
Albino erkek bulmak o kadar zor ki bulabilsem kaçırmam 😕 Bu kızların babaları da beyaz ağırlıklı, mavi parçaları var. Albino yavru alabilirim gibi geliyor banada

Rainbowla eşle bence :) Yalnız yavrusu ne renk olur bilmem :D
Rengarenk yavrular gelir artık 😅 ya ben sizin kadar tecrübeli olmadığım için rainbowu ayırt edemiyorum. Şu fotide ortadakini rainbow sanıyordum mesela, kanatlarında renkler vardı 😅 alırken kandırılma ihtimalim var 🤣 Turşu’nun kankasıydı çok saldırgan diye sahiplendirmiştim o dönem ilgilenemem diye

Ekli dosyalar

• 7A0F2542-FC94-47CE-A446-A72AB087D0CF.jpeg
    7A0F2542-FC94-47CE-A446-A72AB087D0CF.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
Rainbow aslında pek uygun olmaz kuşunuz için. Sadece rainbowun saflığı bozulur, bebekler çeşitli gelebilir ancak geneli, ağırlıklı dişiye benzeyecektir.
Dediğim gibi maviye doyduk çok şükür 😄 Ben yeşil ağırlıklı ya da lutino - albino bakınayım o zaman