Hasta kuş konusu nasıl açılır? (Önemli!)

Umit. 

Yönetici
Moderatör
FDKxvr.jpg

Arkadaşlar konuya girmeden önce şunu söylemek istiyorum, hasta kuşlarınız için ilk yapmanız gereken şey iyi bir kanatlı veterinerine götürmek olucaktır... Tabi çevrenizde kuşlara bakan veteriner bulamadıysanız yada gittiğiniz veterinerler kuşunuza çare olmadıysa, forumumuzda ki bilgili kişiler elinden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışıcaktır...

Hasta kuşunuz için konu açarken aşağıdaki adımları uygularsanız, hem vakit kaybetmemiş olursunuz hemde kuşunuzun sorununu daha iyi anlamamıza yardımcı olmuş olursunuz...

1. Adım: Kuşunuzun kısaca bakım şartlarından bahsedin. Mesela hangi marka yemi kullanıyorsunuz? Kuşunuza başka ne gibi besinlerden veriyorsunuz? Suyunu günlük tazeleyip içme suyu koyuyormusunuz? vb. gibi...

2. Adım: Kuşunuzda gözlemlediğiniz bütün hastalık belirtilerini yazın. Mesela halsizlik, iştahsızlık, kabarıklık, kuyrukta atma, kusma yada kusma hareketi, hırıltı vik vik gibi sesler falan. Tabi sizin daha ayrıntılı yazmanız gerekiyor..

3. Adım: Kuşunuzun bir iki dakikalık kısa bir videosunu çekin ve konunuza ekleyin...

4. Adım: Kuşunuzun bir kaç açıdan, yakından ve net resimlerini çekip konuya ekleyin...

5. Adım: Kuşunuzun dışkılarının resimlerini çekin. Kafese beyaz peçete serin ve kuşunuz 2-3 dışkı yapınca yakından ve net resimlerini çekip konuya ekleyin... (Önemli!)

Not: Resim ve video yüklemek için aracı siteleri kullanın. Foruma resim ve video eklerken dosya büyük sorunu yaşamamak için, resim ve video paylaşım sitelerini kullanın. Örneğin resimlerinizi; hızlıresim, imgyükle, resim yükle paylaş gibi sitelere yükleyip linkini kopyalayın ve konunuza ekleyin. Videolarınızıda aynı şekilde youtube, streamable gibi sitelere yükleyip linkini kopyalayın ve konunuza ekleyin...

Not 2: Eğer bu konu linki size verildiyse, yukarıdaki adımları uygulamanız istenmiştir...