Hayat sürprizlerle doludur

Melek Cankurt

iyikus.com Üyesi
Merhaba 4.5 yıldır evlat gibi sevdiğim erkek sultan papağanım Limon’a 2 sene önce eş aldım ancak anlaşamadılar hatta birbirlerinden öyle nefret ettiler ki dişi sultanım Nalan için başka eş aradım nihayet 2 ay önce kendisine uygun bir eş buldum bu arada Nalan 11 tane kızgınlık yumurtası attı Doğanay hocam da kafesi değiştirmemi ve yuvalık takmamamı önerdi bunu uygulayınca Nalanın yumurtlaması durdu.veeeee sürprizzzz benim 4.5 yıldır oğlum diye sevdiğim veteriner ve pet shopların da erkek dediği Limon yumurtladı ilk yumurtasını atacağı gün hasta zannettik nerdeyse can çekişti nefes alamadı kanatları düştü eşimle çaresiz belki ağrıları vardır dindiririz diye zeytinyağı sürdüğümüz pamukla karnına hafif masaj yaptık 20-30 dakika sonra pat diye yumurta fırlattı girdiğimiz şoku anlatamam 😂😂dün de 4. Yumurtasını yaptı ancak tabi boş ve hiç üzerine yatmıyor 1-2 evirip çevirip gidiyor artık o bizim limon kızımız inşallah Nalan’a aldığımız güzel oğlumuz ile eş tutar ve sağlıklı yavrularımız olur

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sürecinizi şimdiden tebrik ediyorum. İlk zor kısımlar atlatıldığında düzene giriyor bazı şeyler zamanla. Kalsiyum desteğini ihmal etmeyiniz mutlaka. Gerek besinlerle gerek takviyelerle (hangisini tercih ederseniz)

Melek Cankurt

iyikus.com Üyesi
Sürecinizi şimdiden tebrik ediyorum. İlk zor kısımlar atlatıldığında düzene giriyor bazı şeyler zamanla. Kalsiyum desteğini ihmal etmeyiniz mutlaka. Gerek besinlerle gerek takviyelerle (hangisini tercih ederseniz)
Çok teşekkür ederim Doğanay bey vitamin desteği olarak Nekton s ve Nekton E aldım 250 ml suluya 1 er kaşık koyup karıştırarak dişiye ve erkeğe 5 gün verdim acaba bu şekilde devam etmeli miyim ara mı vermeliyim kalsiyum için ne yapmalıyım hangi vitamini önerirsiniz

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Çok teşekkür ederim Doğanay bey vitamin desteği olarak Nekton s ve Nekton E aldım 250 ml suluya 1 er kaşık koyup karıştırarak dişiye ve erkeğe 5 gün verdim acaba bu şekilde devam etmeli miyim ara mı vermeliyim kalsiyum için ne yapmalıyım hangi vitamini önerirsiniz
bu kadar yoğun vermenize gerek yok. Haftada 2 kez yeterli