Hürrem ve maviş kuşum

birds388

Forum Sakini
Hürrem cüsseli hafif sarımsı krem renkli bir muhabbet kuşuydu.İlk onu almıştık ele falan geliyordu sağlıklı bir kuş idi.Sonra yanına bir eş alalım dedik ilk getirdiğimiz kuşu gagaladı değiştirdik başka erkek kuş getirdik ona bişey demedi arada gagaliyordu ama bişey demiyordu erkek kuş biraz küçük yapılıydı anlaştılar ama eş olmadılar sonra erkek kus ani Bir sekilde hastalandı isal oldu ve kaybettik Hürrem kafesten çıkıp kendini cama vurmaya başladı çok üzüldük kafesde dursun diye kapıyı açmadık çünkü biyerini yara edecekti biz çok ilgilendik ama tellere vurmaya başladı kendini annem bunu kuşçuya verelim dedi belki diger kuşların arasında mutlu olur diye annem gitti verdi ben küçüktüm ozaman çok etkilenmiştim
Sonra tabi başka kuşlarımda oldu bir tane erkek kuşum vardı maviş iki yıl falan oluyor birgün kusmaya başladı hemen internetten araştırdım sulphamined vermem gerektiği söylendi verdim kuş düzeldi ama tunekte duramıyordu yatmış şekilde duruyordu yiyordu içiyordu vitamin verdim d vitamini verdim kuş düzeldi yürümeye uçmaya başladı dışkısı eskisi gibi herşey çok iyiydi bir gün annem dedi ki kuş sendeliyor bir baktım kafesin içine düştü çırpınıyor tiz bir sesle bağırıyor noldu hiç anlamadım o çırpındıkça ben ağladım kutuya pamuk yerleştirdim içine koydum internetten herkese sordum sara olabileceğini birazdan düzeleceğini söylediler yarım saat sürdü Allah'ım dedim nolur al yanına zaten bakamadım bakarsam bayılacak gibi oluyordum o melek oldu o acı içimde durur inanın çok iyiydi kafesin içinde bir anda onu kaybettim oysa okadar mutluydum onu iyilestirdim diye şimdi iki kuşum var onlarda benim canım sizi uzduysem özür dilerim benim anılarım da bunlar

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hikayenizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Tüyleri kadar uzun, sağlıklı bir ömürleri olur inşallah

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Üzücü bir hikayeniz olmuş
Takdiri ilahi
Demek ki ömrü o kadarmış
Şimdiki kuşlarınız umarım sağlıklı sıhhatli uzun yıllar size arkadaşlık eder