İkinci kuşu ne zamna almalıyım ?

ExcaliBOR

Forum Sakini
2018 de paylaşılmış değerli bir yazı okudum ve gerçekten de kuşuma bir eş almam gerektiğini anladım ancak kuşum yavru ve tahminimce 2 aylık .Maddi durumum da elvermiyor ikinci kuşa şu anlık.Bi 5 ay 7 ay sonra alsam çok mu kötü olur.Hem annem de çok sıcak bakmıyor maalesef hayvanları sevse de pisletiyorlar diye kızıyor .Sizce ikinciyi ne zaman almalıyım bir de belki saçma olacak ama erkeğin yanına erkek alamayız de mi tek opsiyon dişi mi

Merhaba eğer kusunuzla bolca vakit geçiriyorsaniz eş çokta gerekli değil ama imkanınız el verirse 1 yaşına kadar almanızı öneririm sonrasında kendi cinslerini yadirgiyorlar. Şuan aciliyeti yok oyun oynayın konuşun aynasız zilli salıncaklardan alın zilli kuş topu alın oynasın iki erkekte olabilir ama dişi almaniz daha sağlıklı olur

Oyla 0
Merhaba eğer kusunuzla bolca vakit geçiriyorsaniz eş çokta gerekli değil ama imkanınız el verirse 1 yaşına kadar almanızı öneririm sonrasında kendi cinslerini yadirgiyorlar. Şuan aciliyeti yok oyun oynayın konuşun aynasız zilli salıncaklardan alın zilli kuş topu alın oynasın iki erkekte olabilir ama dişi almaniz daha sağlıklı olur
Eyvallah yapabilirsem 5 ay sonra falan alıcam size başka bir şey de sormak istiyorum.Probiyotik ne işe yarar ve hangi marka almamı önerirsiniz multivitamin sa ırım birçok vitamin karışımı ama bunu da hangi marka alacağımı bilmiyorum.B vitamini için de fitfly ya da berfenol alıcam ama kararsız kaldım.Bunların dışında tek kuş için başka almam gereken bir destekleyici kimyasal var mıdır

Oyla 0
Probiyotik bağırsak sistemini güçlendiriyor ishale karşı direnç sağlıyor. İshalin oluşmasını engelliyor. normal zamanda haftada 1 kullanılabilir ya da iki haftada bir. İnternetten sipariş verme ihtimalin varsa Doğanay abinin falan önerdiği kaliteli markalar var ancak petshoptan alacaksan avisol multivitamin ve avisol b alabilirsin yararsız ürün diyorlar ama tek kuşa bence yeterli. probiyotik petshoplarda bulunmuyor genelde internetten muhabbetkuşu probiyotik yazarsan çoğu marka iyi zaten. Muadil olarak petshopta bağırsak için avidiar var ishal önleyici diyor. Ama forumlarda bir işe yaramaz şeklinde değerlendirme var. Sen nasıl tercih edersen

Oyla 0
Doğanay abinin önerdiği ürünlerin bir kısmı hangisi işine gelirse Naturelife Super Probiotic,
Deli Nature Flora+,
Refarm Probio Life OB Pre+Probiyotikli Multivitamin Karışımı,
Nekton-Biyotic-Bird,
Bu arada aramıza hoşgeldiniz heyecanınızı görüyor ve anlıyorum. Güzel birşey nasıl daha iyi bakabilirim diye araştırma içindesiniz. 3 yıldır bakıyorum ben bile hergun birşey soruyorum foruma sürekli daha ne öğrenebilirim ne yapabilirim derdindeyim :)

Oyla 0
Evet yeni katıldım.Çok samimi ortam soeulaeıma ort. 2 dkda cevap buluyorum ama o kadar çok cahilim ki öğrenecek çok şey var umarım kısa sürede öğrenebilirim teşekkürler .

Oyla 0
Evet yeni katıldım.Çok samimi ortam soeulaeıma ort. 2 dkda cevap buluyorum ama o kadar çok cahilim ki öğrenecek çok şey var umarım kısa sürede öğrenebilirim teşekkürler .
Öğrendiğiniz bilgilerden Keyif almaya bakın aceleniz yok nezaman ihtiyacınız olursa burada herkes yardımcı olur.

Oyla 0
Doğanay abinin önerdiği ürünlerin bir kısmı hangisi işine gelirse Naturelife Super Probiotic,
Deli Nature Flora+,
Refarm Probio Life OB Pre+Probiyotikli Multivitamin Karışımı,
Nekton-Biyotic-Bird,
Bu arada aramıza hoşgeldiniz heyecanınızı görüyor ve anlıyorum. Güzel birşey nasıl daha iyi bakabilirim diye araştırma içindesiniz. 3 yıldır bakıyorum ben bile hergun birşey soruyorum foruma sürekli daha ne öğrenebilirim ne yapabilirim derdindeyim :)
Yine rahatsız ediyorum ama önerdiğiniz ürünlerin fiyatları beni biraz aşıyor acaba daha uygun fiyatlı bir ieyler var mıdır daha yeni kafesi vs vs aldığımdan çok para harcadım .Şimdiden teşekkürler

Oyla 0
Yine rahatsız ediyorum ama önerdiğiniz ürünlerin fiyatları beni biraz aşıyor acaba daha uygun fiyatlı bir ieyler var mıdır daha yeni kafesi vs vs aldığımdan çok para harcadım .Şimdiden teşekkürler
Avisol ürünlerine baktınız mı daha uygun onlar istediğiniz çeşidi var

Oyla 0
Evet diğerlerine göre daha ucuzlar ancak bütcem şu an çok kıaıtlı 20 30 tl toplayabilirim bu parayla başta petshoptan 5 tllik vitaminler ve parazit speeyi alsam zamanla da bunları alsam olue mu sizce

Oyla 0
Evet diğerlerine göre daha ucuzlar ancak bütcem şu an çok kıaıtlı 20 30 tl toplayabilirim bu parayla başta petshoptan 5 tllik vitaminler ve parazit speeyi alsam zamanla da bunları alsam olue mu sizce
İsterseniz şöyle yapın kuşunuzda bir sorun yoksa parazit spreye falan gerek yok. B vitamini tüy dökümü zamanlarında kullansanız yeterli diğer zamanlar multivitamin yeterli olur. Probiyotiğinde bence acelesi yok. Alabilirsiniz avivit ya da aviso plus almanız şuan size yeterli olur. Vitaminleri suya koyduktan 24 sonra temizleyip temiz su koymanız gerekiyor yoksa zehirlenme yapar. Kuşunuzda bir sorun yoksa maddi durumunuz el verince alırsınız alabilirseniz şuan bı multivitamin alın

Oyla 0
Tamam teşekkürler çok yardımcı oldunuz sağ olun.
Rica ederim. Kuşunuzda ishal olmadığı sürece yapmanıza gerek yok. Eğer ishal olursa kullanabileceğiniz doğal elektrolit ve doğal probiyotik tarifleride var sayfada . Elinizde bulunmadığında bunlardan da faydalanabilirsiniz gayet basit yöntemler

Oyla 0
Probiyotik için en uygun ürün Diazyme'dir. Vitamin için Avi ürünleri ama düşük bir üründür.
Bence kış ayları başlamadan (yani hava tam soğumadan) bir eş alınız. Kış ayları kuş taşıması zorlaşıyor.

Oyla 0
Probiyotik için en uygun ürün Diazyme'dir. Vitamin için Avi ürünleri ama düşük bir üründür.
Bence kış ayları başlamadan (yani hava tam soğumadan) bir eş alınız. Kış ayları kuş taşıması zorlaşıyor.
Haydeee, bir başka konuda Diazyme’nin dışkıları bozduğunu söylüyordunuz. Dışkıları bozuyorsa niye öneriyorsun?

Oyla 0
Haydeee, bir başka konuda Diazyme’nin dışkıları bozduğunu söylüyordunuz. Dışkıları bozuyorsa niye öneriyorsun?
Düşük bütçeli alabileceği ürün Diazyme dir demek istedim. en uygun ürün diyince başka anlaşılmasın. :D
Dışkı bozduğunu ben söylemedim. Eski etkisi yok ama içeriği maalesef kullanılabilir probiyotik tarifine uyuyor.

Oyla 0
Kardeşim bütçen yoksa probiyotik almakla falan uğraşma sen. Altta vereceğim linkteki tarifi yap. Çok güzel probiyotik olur. Benim kuşumda mayalı su çok işe yaradı sana da öneririm.

Oyla 0