İlaç kullanımı sonrası hali nasıl bir yol çizmeliyim?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Muratt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Muratt

iyikus.com Üyesi
Herkese merhaba sitenize bir arkadaşım vasıtasıyla üye oldum. Fikirlerinize ihtiyacım var.
8 aylık bir muhabbet kuşum var, bir tanıdığımızın kuşlarının yavrusuydu aldığımda 2 aylıktı dışkısında yem vardı yaklaşık 1 ay sonra farkettim veterinere sorduk kuşum çok canlı olduğu için yavrularda sindirim sorunları olur mama vererek kilosunu takip edin büyüdüğünde geçecektir dedi. Kilosunu hergün takip ettik 36-37 gr ne azalma ne artma oluyordu ama yem çıkarma geçmedi ama o kadar canlı neşeli bir kuştu ki sorun görmedik. Bu ay başı ayaklarında mantar farkettik mantar kremi sürdük ve fungimix kullandık. Fungimix 3 gün 100 ml suluğa mercimek tanesi kadar geceleri normal su koyarak verdik fakat ishal olunca korkup geri kestik. Kilosunu bu süreçte hergün tarttık ilaç kullanımıyla artmaya başladı hergün 1er 2şer gram. Ve hala çok enerjik konuşkan bir kuştu. Aradan bir hafta geçti mantar tekrar etti ilaç kullanımını erken kestiğiöizden kaynaklı olduğunu düşündük tekrar krem ve ilaç kullanımına başladık bir dört gün daha devam ettik fakat yine ishal oldu ve bu kez hareketleri yavaşladı konuşmamaya başladı. Probiyotik 3 gün boyunca ve bir gün vitamin verdim bugün dışkıları tamamen düzelmiş durumda ishali bitti fakat kendisi kafasını sırtına gömüp uyuyor uçmaya mecali yok. Kilosu şuan tam olarak 52 gr fakat görünüşünde bir şişmanlık yok çok hızlı nefes alıp veriyor öyle bir sorunu da yoktu. Yem yemesi su içmesi normal. İshali boyunca çok su içti bu arada. Yem de çok yedi.
Kusura bakmayın uuzn bir yazı oldu fakat tüm süreci anlatmak istedim. Yarın veterinere götüreceğim ama korkuyorum sizden fikir almak istedim.