İlaç Kullanmanın Yerine Sebze ve Meyve Tüketimi

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Hepimiz biliyoruz ki kuşlarımıza her ne kadar ilaç kullanmak istemesek de yinede bağışıklığını güçlü tutmak için kullanıyoruz.Aklıma şöyle bir şey geldi.Bazı ilaçların yerini tutabilecek doğal yöntemleri bulursak belkide kimyasaldan biraz daha az kullanmış oluruz.Örneğin Röhnfried Usnegano'nun antibiyotik özelliği var ama bunun yerine sarımsaklı su kullanılabilir.
Bu konuda:
@Ümit T. 'nin araştırıcı özelliğini bildiğimden dolayı sözü ona bırakmak istiyorum.Tabiiki konu hakkında yardımcı olmak isteyenler cevap verebilirler.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Hepimiz biliyoruz ki kuşlarımıza her ne kadar ilaç kullanmak istemesek de yinede bağışıklığını güçlü tutmak için kullanıyoruz.Aklıma şöyle bir şey geldi.Bazı ilaçların yerini tutabilecek doğal yöntemleri bulursak belkide kimyasaldan biraz daha az kullanmış oluruz.Örneğin Röhnfried Usnegano'nun antibiyotik özelliği var ama bunun yerine sarımsaklı su kullanılabilir.
Bu konuda:
@Ümit T. 'nin araştırıcı özelliğini bildiğimden dolayı sözü ona bırakmak istiyorum.Tabiiki konu hakkında yardımcı olmak isteyenler cevap verebilirler.
@Doğanay Y.
@Muratsani

bekliyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sarımsaklı su yerine kekik çayı ya da direkt taze kekik sunun. Bu ürün çok gerekli değil (paranıza yazık). Taze kekik baharda veriyorum ta ki bu aylara kadar. İnanılmaz severek tüketiyorlar. Şükür ciddi bir hastalık yaşamadım

Merve B.

Veteran
ben de kekik çayı veriyorum :)Mevsim meyve sebzeleri ve probiyotikler içinde farklı doğal yöntemler. Çok zor da kaldığım zamanlarda ise sarımsaklı su tercih ediyorum elimden geldiğince ilaçlara yanaşmamaya çalışıyoruum.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Sarımsaklı su yerine kekik çayı ya da direkt taze kekik sunun. Bu ürün çok gerekli değil (paranıza yazık). Taze kekik baharda veriyorum ta ki bu aylara kadar. İnanılmaz severek tüketiyorlar. Şükür ciddi bir hastalık yaşamadım
resim_2020-12-13_113004.png Çok sağolun taze kekikten kastınız bu mu oluyor.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Papatya çayı da çok etkili. Bazı mantar türlerini Candida albicans'ın yanı sıra bazı stafil bakterileri öldürdüğü görülmüştür.
Tarçın, Candida ve diğer maya türleri ve aspergillus'un mantar etkisine karşı savaşır. Strep ve stafilokok bakterilerine karşı hafif, antibakteriyel etkiye sahiptir.
Ekinezya, bağışıklık sistemini uyarır. Poksvirüsün ve zayıflamış kuşlarda iyileşmeyi hızlandırabilir. Anti bakteriyel özelliklere sahiptir.
Sarımsak, güçlü antioksidandır. Bağırsak parazitlerini öldürmek için kullanılan anti-parazitik özellikler içerir. Karaciğeri havadaki, yiyeceklerdeki ve sudaki kimyasal kirleticilerden korur. İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, sarımsak suyunun, Candida'ya (papağanlarda yaygın bir mantar sorunu) karşı tedavi edilirken popüler antifungal ilaçlar olan Amfoterisin ve Nystatin kadar güçlü olduğunu bulmuşlar.
Sarımsak, az miktarda ve taze sarımsak dilimleri şeklinde kullanılmalıdır. Sarımsak tozu kullanmaktan kaçının. Haftada bir veya iki kez bir veya iki ince dilim yeterlidir. Çok fazla sarımsak, uzun süre aşırı kullanıldığında bazı hayvanlarda kansızlığa neden olabilir.
Lavanta, solunum yolu ve cilt problemlerinde etkili.
@taha.aktaas evet, taze kekik o

Umit. 

Yönetici
Moderatör
İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, sarımsak suyunun, Candida'ya (papağanlarda yaygın bir mantar sorunu) karşı tedavi edilirken popüler antifungal ilaçlar olan Amfoterisin ve Nystatin kadar güçlü olduğunu bulmuşlar.
Hey maşaallah düzenli kullanırım:love:

Bende kısa bir bilgi ekliyim;

Sarımsak; yaygın olarak kullanılan antibiyotiklere karşı dirençli olan 7 patojen bakterinin gelişimini engeller!

Antibiyotiklere dirençli olan bakterilerde bile etkili :)

Ayrıca bakınız;

MerveYilmaz

iyikus.com Üyesi
İç parazitler için kavrulmamış kabak çekirdeği kullanabilirsiniz, e vitamini için ceviz içi kullanabilirsinz, bit haşşer için okaliptüs yaprağı kullanabilirsiniz.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Sarımsak, az miktarda ve taze sarımsak dilimleri şeklinde kullanılmalıdır. Sarımsak tozu kullanmaktan kaçının. Haftada bir veya iki kez bir veya iki ince dilim yeterlidir.

Taze sarımsak ben kesinlikle önermiyorum. Oldukça asidik bir besin direk kuşlara yedirilmemeli! Sarımsaklı su en güzeli...

MiniKuş

Veteran
Bu kekik çayını nerden bulabilirim? Direk kekik baharatını mı çay yapıyorsunuz yoksa farklı kendine has kekik çayı mı var?

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Kekik suyu ve su karışımı veriyorum.Yarı yarıya oluyor hemen hemen.