İlaç Önerileri Hakkında

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,287
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
İlaç Önerileri Hakkında
3 yıldır yayın hayatında olan forum sitemizde, baştan beri dikkat etmeye çalıştığımız konulardan biri kuşlar için ilaç kullanımıydı. Bu konuda öncelikli olarak veteriner kontrolü ve ardından önerilen ürünler hakkında tartışma konusu ya da tavsiyeleri dile getirmek önceliğimizdi. Hala da öyle.

Nitekim bazı durumlarda ilaç önerilerinde bulunmak gerekebiliyor. Her üyemiz kuşlarını veterinere götüremeyecek durumda olabiliyor. Bu nedenle bir ilaç önerileceği zaman mutlaka kendiniz de araştırma yapıp o şekilde karar veriniz. Elimizden geldikçe zaten yardımcı olmaya, her konuya yetişmeye çalışıyoruz. Uzun uzadıya anlatma şansımız olmayabiliyor bazı durumlarda. Genelde kuşlar için benzer sağlık sorunları gözlemlendiği için aynı içeriğe, sağlık sorununa sahip kuşlarla ilgili çok fazla konu ve çözümü bulunmakta forumda. Arama yaparak, araştırarak kuşunuz için daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Birde ilaç ismi veriyorsanız eğer mutlaka:
  1. Neye iyi geldiğini, ne için kullanıldığını,
  2. Daha önce kullanıp kullanmadığınızı,
  3. Kullanım şeklini ve
  4. Temin edileceği yerleri
    mutlaka belirtiniz.
* Eğer bu konu link olarak yardım için açtığınız konuda paylaşılıyor ise ilaç ismi için lütfen ısrar etmeyiniz. Hiç birimiz veteriner ya da bu konuda diploma sahibi insanlar değiliz. Deneyimler, araştırmalar sonucu elde ettiğimiz bilgileri paylaşmaktan öteye gidemiyoruz. Nihai sonucu veterinere danışarak alabilirsiniz.
Sloganımızda olduğu gibi bir nebze olsun kuşlarınıza iyi gelebilecek tavsiyeler sunmaya çalışıyoruz. Bu tavsiyelere uyup uymamak, araştırıp karşılaştırmalar yapmak sizin elinizdedir.

* 3. yılında olan sitemizin amacı canlara iyi bakabilmeniz için yöntemler, öneriler sunmak. Bunu bir şekilde suistimal etmek ya da tek bir doğru varmış gibi bizleri zan altında bırakmaya çalışmak yerine, daha yumuşak bir dille, deneyimleriniz doğrultusunda açıklamalarınızı belirtmeniz rica olunur.

* Bu forum kuş sahipleri için bir aile ortamı oluşturmak, fikir paylaşıp analiz etmek, kuşlarınızı sergilemek ve kısacası kuşlara özel çatı bir platform olarak kurulduğundan, yardımcı olacak kişilere ya da olanlara 'Zorundalarmış' gibi davranış sergileyen üyeler uzaklaştırılacaktır bilginize!
Ayrıca forum kurallarımız;
Forum Kuralları
 
Son düzenleme:
Üst