İlk karşılaşma ☺️

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
22 Mayıs 2023
Eşleme konusunda tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum eşleme konusunda çok tecrübeli değilim şuan yavruları olan erkek kuşuma aldığım ilk dişi ile eş oldu ve ne olur ne olmaz çok detaylı bilgi sahibi olamadım bu konuda erkek baskın onu anladım 😃 birazda heyecanlı dişinin kafasını kaşımak yerine sırtını kasıyor sapsik ☺️ ve kızgın olduğu için hemen ciflesmek istiyor dişi aslında çok kötü tepki vermiyor ama erkek daraltıyor gibi 🤷

Evet bir beğenme söz konusu ikisi içinde. Ancak azıcık daha zamanları var gibi. Dişi bir tık genç görünüyor. Bu hızla bir iki haftaya ikna eder bence erkek <3

Evet bir beğenme söz konusu ikisi içinde. Ancak azıcık daha zamanları var gibi. Dişi bir tık genç görünüyor. Bu hızla bir iki haftaya ikna eder bence erkek <3
Hocam benim verdiğim zamanın süresi 6 ay 😃 ben beklerim sorun değil kafes şuan Uygun değil üreticiden kafes sipariş ettim bir türlü gelmedi şimdilik birbirlerine ısınsınlar sonrasına bakarız ☺️

Hocam benim verdiğim zamanın süresi 6 ay 😃 ben beklerim sorun değil kafes şuan Uygun değil üreticiden kafes sipariş ettim bir türlü gelmedi şimdilik birbirlerine ısınsınlar sonrasına bakarız ☺️
Belirtmeden edemeyeceğim :D bu tarz kafes değişimleri hocam biraz ters tepebiliyor. Keşke geldiğinde yan yana koysaymışsınız daha iyi olurmuş. Süreci bazen uzatabiliyor böyle ufak görünen detaylar

Belirtmeden edemeyeceğim :D bu tarz kafes değişimleri hocam biraz ters tepebiliyor. Keşke geldiğinde yan yana koysaymışsınız daha iyi olurmuş. Süreci bazen uzatabiliyor böyle ufak görünen detaylar
Evet açıkçası eş olan kuşlarımda kafes değişimi yaptım ve dişi uzun süre durgundu sizinle paylaştım hatta bu durumu ama sonra düzelmişti şuan bulundukları kafes ikisi için Uygun değil üretim için hiç değil en kısa zamanda yeni bir kafes alicam umarım sorun olmaz

bak ne buldum :D
acikkanat-jpg.26230

Sağdaki gibi bebekleri olur inşallah <3

bak ne buldum :D
acikkanat-jpg.26230

Sağdaki gibi bebekleri olur inşallah <3
Umarım hocam 🙏 valla siz bunu bulabildim diyince acaba asıl hangi kuşu kast etmişti diye düşünüyordum ☺️ sıradan kuş besleyen insanlar için kuşların hepsi aynı rengi ve mutasyonun pek bir önemi yok ama işin içine girince yanak rengi bile dikkat çekici oluyor
Ben çok beğendim 😍 bu mutasyonu umarım böyle güzel kuşlar üretme imkanım olur şuan dahada sabırsız oldum en yakın zamanda kefes alicam 60 lik kafes buldum altı mandallı diye almadım 150 TL uygun geldi fiyatı ama mandallı istemiyorum

Son durum
Kafes henüz temin edilmedi malesef bu yüzden süreç uzar diye endişe ediyorum açıkçası.
dişinin genel olarak yapısı durgun bir kuş ama erkeğe kur yapmak istediğinde Veya yanaştında erkek hemen kafes teline kaçıyor şuana kadar hiç kavga vs. Olmadı erkek te bazen kur yapıyor kafesi temin eder etmez 15 gün ayırmayı düşünüyorum o süre içinde üreme için versele laga ürünleri var elimde onları kullanicam bakalım neler olacak erkek bu davranışı neden sergiliyor sizce hocam

Son düzenleme:
Bence dişiyi üretmek için biraz bekleyin 😃 yaşı biraz genç gibi 6-7 aylık gibi geldi bana
Evet Evet ☺️ genç henüz Eylül ayına Kadar kendine gelir diye düşünüyorum bana denk gelen dişiler ya çok fena yada çok nötr 😃 bu da çok tepkisiz çıktı kızgınlık ta olmadığı için sanırım kanatları düşük ve kesilmiş aslında hırpalanmış bir kuş gibi eline aldığımda kanatmadan bırakmıyor başka dişilerde tanıdım ama bu çok korkmuş bu yüzden ortama alışması eş tutması Zaman alabilir ama ben beklemek istiyorum açıkçası ☺️
Yapmadığım şey değil istediğim şey zor olanı başarmak bakalım Zaman neler gösterecek kafes gelir gelmez dişiyi ayırmayı düşünüyorum güzelce bir dinlesin o sürede kızgınlasirsa ne ala 🙂

Evet Evet ☺️ genç henüz Eylül ayına Kadar kendine gelir diye düşünüyorum bana denk gelen dişiler ya çok fena yada çok nötr 😃 bu da çok tepkisiz çıktı kızgınlık ta olmadığı için sanırım kanatları düşük ve kesilmiş aslında hırpalanmış bir kuş gibi eline aldığımda kanatmadan bırakmıyor başka dişilerde tanıdım ama bu çok korkmuş bu yüzden ortama alışması eş tutması Zaman alabilir ama ben beklemek istiyorum açıkçası ☺️
Yapmadığım şey değil istediğim şey zor olanı başarmak bakalım Zaman neler gösterecek kafes gelir gelmez dişiyi ayırmayı düşünüyorum güzelce bir dinlesin o sürede kızgınlasirsa ne ala 🙂
Kafes siparişi mi verdiniz :D

Kafes siparişi mi verdiniz :D
Evet gelmesini bekliyorum bir kaç güne elime ulaşır 🙂 45 lik alicam bu sefer 60 lik bir tane var elimde ama ikincisine yer yok maalesef küçük olan kafeslerden çok fazla var elimde onların bir tanesini yavruları yeme düşürmek için kullanicam diğerlerini elicem tekrardan bir düzenleme yapmam gerekiyor

Evet gelmesini bekliyorum bir kaç güne elime ulaşır 🙂 45 lik alicam bu sefer 60 lik bir tane var elimde ama ikincisine yer yok maalesef küçük olan kafeslerden çok fazla var elimde onların bir tanesini yavruları yeme düşürmek için kullanicam diğerlerini elicem tekrardan bir düzenleme yapmam gerekiyor
Gün geçmiyor ki kafes fiyatlarına da zam gelmesin :D

Kafes geldi 😍45 lik kafesi hazır aldım 150 TL ye fikir olsun diye fiyatını yazıyorum
Şimdi Doğanay hocam erkeği kafese alıp alışmasını sağlamayı düşünüyorum sonrasında dişiyi yanına koyarım
Yavru veren anaçlar hala ayrı 😃 yuvaligi da çıkartmıştım sizce onlarda ayrı kalamaya devam etsinler mi? Tekrardan kuluçka başlasın istemiyorum çünkü