İlk karşılaşma ☺️

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
22 Mayıs 2023
Eşleme konusunda tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum eşleme konusunda çok tecrübeli değilim şuan yavruları olan erkek kuşuma aldığım ilk dişi ile eş oldu ve ne olur ne olmaz çok detaylı bilgi sahibi olamadım bu konuda erkek baskın onu anladım 😃 birazda heyecanlı dişinin kafasını kaşımak yerine sırtını kasıyor sapsik ☺️ ve kızgın olduğu için hemen ciflesmek istiyor dişi aslında çok kötü tepki vermiyor ama erkek daraltıyor gibi 🤷

Hayırlı olsun hocam, bence ayrı kalmalılar. Artık o çifti eşleme derim. Şahsen üretim odaklı düşünüldüğünde ve bir kaç kuluçka aldığımda ben üreticiye gidip farklı bir dişi erkekle değiştirmeyi talep ediyorum. Zaten o soydan gelen kuşlarınız var artık :)

Hayırlı olsun hocam, bence ayrı kalmalılar. Artık o çifti eşleme derim. Şahsen üretim odaklı düşünüldüğünde ve bir kaç kuluçka aldığımda ben üreticiye gidip farklı bir dişi erkekle değiştirmeyi talep ediyorum. Zaten o soydan gelen kuşlarınız var artık :)
Açıkçası bende çekinik istemiyorum artık
Sıfırdan bir çift kuş almayı düşünüyorum toplam 3 çift yapmak gibi bir düşüncem var açıkçası üretim odaklı düşünmüyordum önceden ama oraya doğru gidiyor gibiyim
5 katlı kafes 40 /40 ölçülerinde 200 TL idi acaba onu alsammi dedim ama vazgeçtim
Sıfırdan eşleme yapmak için çok bekledim geçen sene bu sene kısa sürede verim alabilmek için yardımınıza ihtiyacım var 🙏

üreticiye gidip farklı bir dişi erkekle değiştirmeyi talep ediyorum.
Yakınlarımda üretici yok eşimin tanıdığı bir petsopcu var erkeği verip baksa bir erkek mi alsam dişinin yaşını bilmediğimden erkeğin yaşının garanti olması için büyük bir kuş almam gerekiyor 🤦 hocam bu iş çok meşakkatli (eşleme ) (eş arama )
Bu sefer kesinlikle farklı renklerde ve cinste alicam 😃

Kuş bulmak için biraz gezmek gerekiyor maalesef. Bahsettiğiniz kafesi biliyorum, kullanışlı görünse de değil ne yazık ki 😔

Bu davranışı sık olmasada yapıyor erkek ve dişi bu şekilde sorun çıkartmıyor çok şükür aman hocam inşallah olurya ikiside acemi olduğu için süreç uzayacak hâliyle ama olsun ben beklemeye hazırım yuvalık takmaya gerek yok değil mi?
Henüz gerekli değil ama 2 haftaya takılabilir.

p8fff5k.jpg
Sürekli dip dibeler ama ters duruyorlar 😃 acaba aralarında bir sorun var benmi bilmiyorum
Bu arada yuvaligi taktım bu yaz kulukca beklemiyorum ama dişiye birşeyler hatırlatmak amacıyla takayım dedim bugün yuvaligin içine bakarken gördüm ☺️ kendisini

Benim bunlar ile işim var dişi daha çok seviyor onu anladım ama bazen erkek kur yapınca dovmesede hafif bir gaga ile erkeği uzaklaştiyor 😄
Dişi kur.yapica da erkek kaçıyor ama genel anlamda iyiler

Videonun sonuna doğru dişi geliyordur diye düşünerek hamle yapıyor ya erkek tam bir sapşik Allah'ım çok tatlılar bunlar 😍😍

Kızım videoyi sabote ettiği için müzik ekledim😂

Ahahaha, kafasını çevirip kurtulması :D Şaşkın olmalıymış bunun adı :P
Ne yazık ki bazı erkekler dişi kurunu sevmiyor :D Alışmaları zaman alacaktır ama olmuş bunlar. Dişinin sevmiş olması güzel, arada minik darbeler de çok normal. Maşallah ikisinede

Ahahaha, kafasını çevirip kurtulması :D Şaşkın olmalıymış bunun adı :p
Ne yazık ki bazı erkekler dişi kurunu sevmiyor :D Alışmaları zaman alacaktır ama olmuş bunlar. Dişinin sevmiş olması güzel, arada minik darbeler de çok normal. Maşallah ikisinede
Umarım Doğanay hocam bekliyorum 😊 şuan kulukca yok kuşlarımda ama anlamadım ki şuan çok rahatım gerekli bakımlarını sağlayıp rahat bırakıyorum kuluçka sürecinde yorulmuşum onu anladım bu sayede
ama özlemedim desem yalan olur 😃 yakın zamanda bir çift daha almayı düşünüyorum.

Bizim bi cennet papağanımız vardı hiç bir dişiye bakmıyordu en son dişiler dövüyordu artık onu yüz vermediği için kuşlarda oluyor böyle durumlar çok nadir olsa da inşallah öyle bir durum yoktur belki eşini beğenmemiştir :(
Beğenmediğini sanmıyorum kur yapıyor ayak atıyor ama ilgiden hoşlanmıyor belliki
6 ay kadar beklicem olmadı yeni bir dişi alırım oğluşuma🥰